Finalą atidarė olimpinis čempionas, švedas Danielis Stahlis, pirmu mėginimu diskas skriejo 66,59 metrus ir tai buvo nebloga tituluoto lengvaatlečio pradžia.

Mykolas Alekna jau savo pirmu bandymu diską švystelėjo 66,64 m ir pakilo į pirmą vietą, tačiau neilgam. Andrius Gudžius gerino Mykolo rezultatą – 67,31 metras.

Antruoju bandymu D. Stahlis kalnų nenuvertė – 65,99 m, o į pirmą vietą šovė slovėnas Kristjanas Čehas – 69,02 m.

Savo antru šansu M. Alekna kiek pagerino savo rezultatą – 67,87, to A. Gudžiui padaryti nepavyko.

Trečiuoju bandymu D. Stahlis diską nusviedė net 69,16 m, tačiau po kelių minučių teisėjai keitė sprendimą ir neįskaitė švedo bandymo.

Savo trečiuoju metimu K. Čehas visus pribloškė – net 71,13 m! Tai naujas pasaulio čempionatų rekordas, kuris iki šiol priklausė Virgilijui Aleknai (70,17), bei rimta paraiška auksui.

Kristjan Čeh

Lietuviai trečiaisiais metimais nesublizgėjo, tačiau abu jie užtikrintai pateko tarp 8-ių geriausių, kurie tęsė kovą dėl medalių bei turėjo dar po tris metimus.

Ketvirtuoju bandymu D. Stahlis rezultato nepagerino, atrodė, jog švedas liko kiek išmuštas iš vėžių po neįskaityto trečiojo bandymo.

Vaclovo Kidyko auklėtinis A. Gudžius ketvirtuoju bandymu pasiekė savo geriausią rezultatą (67,55 m), vėliau tapo aišku, kad būtent šis metimas jam garantavo bronzos medalį.

Ketvirtuoju metimu Manto Jusio auklėtinis M. Alekna nustebino – diską švystelėjo net 69,27 metrus. Tai buvo labai rimta debiutanto paraiška medaliui.

Visų akys krypo į tituluotą D. Stahlį, penktuoju bandymu švedas priartėjo prie A. Gudžiaus, tačiau jo neaplenkė – 67,10 m.

Tuo metu Andrius savo rezultato penktuoju bandymu nepagerino, to nepavyko padaryti ir M. Aleknai.

K. Čehas toliau siautėjo – jis priešpaskutiniu savo metimu vėl diską numetė virš 70 metrų (70,51).

Po australo Matthew Denny metimo tapo aišku, kad Lietuva savo sąskaitoje jau turi vieną medalį, nes po jo liko tik keturi lengvaatlečiai ir tik D. Stahlis galėjo aplenkti savo varžovus.

Švedas paskutinį kartą stojo į sektorių, diską metė toli, bet nepakankamai, kad tai leistų jam lipti ant apdovanojimų pakylos – 66,86 metrai. Vienas tituluočiausių disko metikų ir vienas favoritų liko ketvirtas.

Tuo metu jau A. Gudžius nebeslėpė šypsenos ir sveikino M. Alekną – abu lietuviai iškovojo medalius, tačiau jie dar turėjo po vieną savo šansą aplenkti slovėną.

Mykolas Alekna, Andrius Gudžius

Tiek A. Gudžiaus, tiek M. Aleknos metimai liko neįskaityti, jiems nepavyko aplenkti slovėno, kuriam atiteko auksas.

Tad planetos pirmenybių debiutantas M. Alekna, kuris prieš metus dar mėtė lengvesnio svorio diską, iškovojo sidabrą, o A. Gudžiui atiteko bronzos medalis.

Disko metimo rungties finalo rezultatai:

1.Kristjanas Čehas (Slovėnija)71,13
2.Mykolas Alekna (Lietuva)69,27
3.Andrius Gudžius (Lietuva)67,55
4.Danielis Stahlis (Švedija)67,10
5.Simonas Petterssonas (Švedija)67,00
6.Matthew Denny (Australija)66,47
7.Alexandru Firfirica (Rumunija)65,57
8.Alexas Rose (Samoa)65,57
9.Fedrickas Dacresas (Jamaika)64,85
10.Lukas Weisshaidingeris (Austrija)63,98
11.Samas Mattis (JAV)63,19
12.Travesas Smikle'as (Jamaika)62,23

Disko metimo rungties finalo rezultatai

Primename, 19-metis M. Alekna ir 31-erių A. Gudžius tiesiausiu keliu žengė į finalą – sekmadienį atrankoje antraisiais bandymais įveikė kvalifikacinę ribą.

Legendinio Virgilijaus Aleknos sūnus Mykolas pirmuoju bandymu įrankį nusviedė 65,78 m, o visus reikalus kvalifikacijoje sutvarkė antruoju mėginimu. Geriausią atrankos rezultatą – 68,91 m – fiksavęs lietuvis užtikrintai žengė į finalą.

Buvęs pasaulio ir Europos čempionas A. Gudžius pirmuoju bandymu diską numetė 64,21 m, o į finalą žengė antruoju mėginimu – 66,60 m.

Šiuo metu M. Alekna su asmeniu rekordu (69,81 m), pasiektu neseniai Stokholme, rikiuojasi trečioje šio sezono pasaulio geriausiųjų reitinge, o A. Gudžius – ketvirtas su 69,39 m.

Lietuvių pasiekimai pasaulio čempionatuose labiausiai yra siejami su disko metimo sektoriumi. Virgilijus Alekna šios rungties čempionu yra tapęs du kartus – 2003 ir 2005 metais.

Būtent 2005-aisiais V. Alekna taip pat pagerino ir pasaulio čempionatų rekordą (70,17), kuris laikėsi iki pat šio vakaro. Planetos pirmenybių rekordą Judžine pasiekė pasaulio čempionu tapęs slovėnas Kristjanas Čehas – 71,13 m.

Auksu pasaulio pirmenybėse pasigirti gali ir šiemet Oregone bronzą iškovojęs A. Gudžius. Kaunietis didžiausią savo karjeros titulą iškovojo 2017-aisiais.

Svarbu paminėti, kad V. Alekna savo kolekcijoje turi ir du pasaulio čempionatų sidabro medalius, kuriuos iškovojo 1997 ir 2001 metais.

1983 metais, atstovaudamos tuometei SSRS rinktinei, sidabro medalius iškovojo Ana Ambrazienė (400 metrų barjerinis bėgimas) ir Galina Murašova (disko metimas). Daugiakovininkė Remigija Nazarovienė 1997 metais iš pasaulio čempionato grįžo pasidabinusi bronza.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės