Europos žaidynės – didžiausias dalyvių skaičiumi sporto renginys žemyne, į kurį susirenka elitiniai sportininkai. Džiaugiuosi, kad ir Lietuvos rinktinė kaskart auga, tikiuosi, kad sportininkai sirgalius nudžiugins medaliais.

Žaidynių organizatoriai sako, kad Lenkijoje bus dvi „namų komandos“: Lenkijos ir Ukrainos. Šioje šalyje įsikūrė keli milijonai karo pabėgėlių iš Ukrainos, nemažai ukrainiečių sportininkų būtent ten ruošiasi varžyboms. Todėl palaikymas bus tikrai didelis. Džiaugiuosi, kad Europos olimpiniai komitetai buvo vieningi ir į šias varžybas neįsileido karą vykdančios Rusijos ir jos veiksmus palaikančios Baltarusijos“, - sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Į Europos žaidynes vyks tokios sudėties Lietuvos rinktinė: 46 lengvosios atletikos, 13 regbio, 10 baidarių ir kanojų sprinto, 4 kanojų slalomo, po 8 šiuolaikinės penkiakovės, bokso ir 3x3 krepšinio (moterų ir vyrų komandos), 7 fechtavimosi, 4 padelio teniso, 3 kalnų dviračių, po 2 BMX dviračių, šaudymo, tekvondo, šuolių į vandenį, šaudymo iš lanko, bei po 1 badmintono, stalo teniso, breiko ir tekbolo atstovą.

„Į Krokuvą vežame rekordinio dydžio rinktinę, todėl planavimas ir pasiruošimas žaidynėms yra gana sudėtingi. Reikia pastebėti, kad dar galime gauti papildomų kvotų, todėl rinktinės dydis taip pat gali augti“, - sakė Lietuvos misijos vadovas Einius Petkus.

Palyginimui, 2019 m. Minske vykusiose Europos žaidynėse dalyvavo 72 sportininkai iš Lietuvos.

Žaidynių metu galimybę iškovoti kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes arba rinkti olimpinio reitingo taškus turės šaudymo iš lanko, sinchroninio plaukimo, lengvosios atletikos, badmintono, 3×3 krepšinio, bokso, breiko, kanojų slalomo, BMX dviračių, kalnų dviračių, šuolių į vandenį, fechtavimosi, dziudo, šiuolaikinės penkiakovės, regbio-7, šaudymo, stalo teniso, tekvondo, triatlono atstovai.

Taip pat Europos žaidynėse vyks lengvosios atletikos (komandų), sinchroninio plaukimo, badmintono, kanojų slalomo, kanojų sprinto, BMX dviračių, kalnų dviračių, šuolių į vandenį, fechtavimosi, dziudo (komandų), šiuolaikinės penkiakovės ir tekbolo Europos čempionatai.

Europos žaidynės Krokuvoje ir Mažosios Lenkijos bei Silezijos regionuose vyks birželio 21 – liepos 2 dienomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės