Europos šotokan karatė čempionato programoje įvairiose rungtyse šalies garbę gynė 48 sportininkai, o karatė mokinių Kohai Europos taurės varžybose - 42 sportininkai, be to 11 įvairaus amžiaus grupių kata ir kumitė komandų.

Jaunimo amžiaus grupėje (18-20 metų) šiaulietė „Baltojo tigro“ klubo atstovė Eimantė Šaltupytė (treneris Egidijus Daknys) kumitė rungtyje virš 60 kg tapo Europos čempione. Šis pasiekimas neatsitiktinis, o nuoseklus trenerio ir sportininkės bendro darbo rezultatas.

Net tris čempionato medalius iškovojo Mažeikių „Dano“ klubo sportininkė Gabrielė Marozaitė (tren. Artūras Gerikas). Ji iškovojo sidabrą kata rungtyje ir du bronzos medalius - kumitė rungtyje svorio kategorijoje iki 60 kg ir mišrių komandų varžybų kumitė rungtyje.

Jaunių amžiaus grupėje (16-17) kumitė rungtyje antra svorio kategorijoje iki 60 kg buvo vilnietė Ugnė Borodičaitė („Karate do“ klubas, tren. Jurgita Januškaitė), o panevėžietis Laurynas Norbutas („Alfa“, tren. Alfonsas Valuntonis) tenkinosi bronza svorio kategorijoje virš 70 kg.

Jaunučių amžiaus grupėje (14-15) kumitė rungties varžybose sidabras svorio kategorijoje virš 65 kg atiteko mažeikiškiui Mantui Lobanovui („Danas“, tren. Artūras Gerikas).

10-11 metų amžiaus grupėje čempionu kumitė rungtyje tapo radviliškietis Gvidas Dislė, o jo bendraklubis Mantas Apranavičius (abu „Rytų kovotojo“ klubas, tren. Ernestas Mončiauskas) užėmė trečią vietą.

Bronzos medalius jaunimo (16-20 metų amžiaus grupėje) iškovojo mišri kumitė komanda - Edgaras Labenskas, Marius Arlinkevičius, Mantas Lobanovas, Einius Novičenka, Eimantė Šaltupytė ir Gabrielė Marozaitė.

12-15 metų amžiaus grupės jaunučių varžybose vaikinų kata komanda (Matas Krūgelis, Edvinas Labanauskas ir Nojus Bučis) tapo čempione, o merginų kata komanda (Simona Labenskaitė, Meda Valiukaitė ir Gabrielė Jankūnaitė) tenkinosi bronza.

Europos čempionato programoje vyko suaugusių karatė „Masters“ dvikovės turnyras, kuriame su tuo pačiu varžovu reikėjo varžytis kata, kumitė rungtyse ir parodyti universalius karatė sugebėjimus. Daugkartinė Lietuvos šotokan karatė čempionė Jurgita Januškaitė šiame turnyre iškovojo bronzą.

Lietuviai pasižymėjo veteranų ir virš 50 metų asmeninėje kumitė rungtyje, užėmę visą prizininkų pakylą. Čempionu tapo vilnietis Alvydas Pavliukevičius („Karate do“), sidabras atiteko panevėžiečiui Alfonsui Valuntoniui, o bronza - kitam panevėžiečiui Arnoldui Kuncei (abu „Alfa“).

Veteranų virš 40 metų komandų kumitė rungtyje Lietuvos veteranai Alfonsas Valuntonis, Mindaugas Lašas ir Valdas Kaminskas iškovojo bronzos medalius.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)