Bronza estafetėje 4 po 100 m laisvuoju stiliumi pasipuošė Lietuvos vaikinų komanda. 17-metis Kristupas Trepočka, 18-metis Kiril Stepanov, 14-metis Tajus Juška ir 18-metis Rokas Jazdauskas finišavo per 3 min. 20,53 sek. ir nusileido tik Vengrijos (3:19.39) ir Italijos (3:17.87) ketvertams. Į finalą mūsiškiai pateko antru rezultatu (3:20.92).

Puikiai analogiškos merginų estafetės finale plaukė lietuvės 16-metė Smiltė Plytnykaitė, 16-metė Sylvia Statkevičius, 17-metė Patricija Kondraškaitė ir 15-metė Patricija Geriksonaitė. Jaunosios Lietuvos sportininkės finišavo šeštos – per 3 min. 45,96 sek. ir pagerino ryte pasiektą naują Lietuvos moterų rekordą (3:48.07).

Smiltė Plytnykaitė, Sylvia Statkevičius, Patricija Kondraškaitė,  Patricija Geriksonaitė

Atrankoje mūsų šalies komandą sudarė S. Statkevičius, Marija Romanovskaja, P. Kondraškaitė ir P. Geriksonaitė.

Pusfinalių barjerą antradienį sėkmingai įveikė du lietuviai. Vaikinų 200 m plaukimo laisvu stiliumi pusfinalyje Rokas Jazdauskas užfiksavo 1 min. 49,83 sek. rezultatą ir penktu numeriu pateko į rytoj vyksiantį finalą. Kitas lietuvis – Kiril Stepanov – bendroje įskaitoje užėmė 14-ą vietą (1 min. 51,98 sek.).

Vaikinų 50 m nugara pusfinalis sėkmingai susiklostė 15-mečiui Mantui Kaušpėdui. Lietuvos plaukikas pagerino sau priklausiusį šalies vaikinų iki 17 metų rekordą ir finišavęs per 25,62 sek. šeštu rezultatu pateko į finalinį plaukimą.

Merginų 200 m laisvu stiliumi pusfinalyje Smiltė Plytnykaitė užėmė 11-ą vietą. Lietuvos plaukikė finišavo per 2 min. 2,23 sek. Vietą finale garantavo 2.02,12 sek. rezultatas. S. Plytnykaitė greičiausiai karjeroje šią distanciją yra plaukusi per 2 min. 1,79 sek.

Lietuvos rinktinė šiame čempionate – rekordinė – į Belgradą atvyko net 19 sportininkų. Trečiadienį varžybas pradės asmeninių startų čia dar neturėję Erika Pašakinskaitė, Džiugas Miškinis, Ieva Visockaitė ir Kostas Vaičiūnas.