Be jokios abejonės, moterų turnyras kels didžiulį susidomėjimą. Tiek Erikos Kliokmanaitės ir Monikos Paulikienės, tiek Ievos Dumbauskaitės ir Gerdos Grudzinskaitės duetams tai bus viena paskutinių repeticijų prieš rugpjūčio viduryje Miunchene (Vokietija) prasidedantį Europos čempionatą.

Nors ne viena komanda joms Vilniuje gali pakutenti padus, būtent šie duetai laikomi Lietuvos čempionato favoritais.

„Mano nuomone, visi sportininkai, vykstantys į bet kurias varžybas – Lietuvos, Europos ar pasaulio čempionatus – kelią sau tikslą laimėti. Mano tikslas toks ir yra. Noriu kovoti, žaisti ir laimėti. Dukrai pasižadėjau laimėti, – šypsojosi M. Paulikienė. – Esu užsibrėžusi aukštus tikslus ir noriu šio titulo. Atiduosiu visas savo jėgas, kad pažadą ištesėčiau.“

E. Kliokmanaitė jau atvyko į Lietuvą ir kartu su M. Paulikiene ruošiasi ne tik Lietuvos pirmenybėms, bet ir Europos čempionatui.

„Mums dar reikia stiprinti susižaidimą, nes varžybose būna daug klaidelių. Norime, kad jų iki Europos čempionato būtų kuo mažiau, kad aikštelėje atsirastų daugiau susikalbėjimo ir tarpusavio supratimo. Taip, tai yra pasiruošimas, todėl Lietuvos čempionatas mums yra pačiu laiku. Vilniuje bus geras renginys. Pasiilgome jau žaidimo kartu ir bus labai smagu išbandyti savo jėgas prie Lietuvos žiūrovų. Labai kviečiu visus atvykti ir palaikyti savo komandas“, – sakė M. Paulikienė.

G. Grudzinskaitė taip pat pabrėžė, kad Lietuvos čempionatas tinklininkėms yra be galo reikšmingas ir visada smagu žaisti namuose, kur susirenka didelis būrys žmonių ir artimųjų.

„Manau, kad kiekviena komanda giliai širdyje svajoja apie titulą ir nori iškovoti medalius. Mes tikrai stengsimės padaryti viską, ką galime geriausiai ir kovoti iki paskutinio teisėjo švilpuko“, – kalbėjo tinklininkė.

Tiesa, šiuo metu G. Grudzinskaitė turi sveikatos problemų, kurios neleido tinkamai ruoštis TOP SPORT Lietuvos čempionatui.

„Nepaisant to, be kovos neatiduosiu čempionių titulo ir labai tikiuosi, kad galėsiu šį savaitgalį išbėgti į aikštelę. Žinia apie dalyvavimą Europos čempionate mums su Ieva yra nuostabi dovana. Man tai bus pirmas kartas tokio lygio varžybose. Žinoma, Lietuvos čempionatas tikrai prisidės prie pasiruošimo tolimesnėms kovoms Europos čempionate“, – pabrėžė G. Grudzinskaitė.

Vilniuje netrūks ir kitų gana pajėgių ir nemažai tarptautinės patirties jau turinčių tinklininkių. Dėl medalių kausis Skalvė Križanauskaitė ir Ainė Raupelytė, Irina Zobnina ir Danielė Kvedaraitė, Dominyka Naudužaitė ir Karolina Šantarytė, Rugilė Grudzinskaitė ir Monika Šalkutė, Ieva Vasiliauskaitė ir Jekaterina Kovalskaja. Įdomus turėtų būti ir Indrės Pretkelytės bei Urtės Andriukaitytės duetas.

Finaliniam etapui iš viso užsiregistravo 19 moterų porų. 12 iš jų iškart pateko į pagrindinį turnyrą, o 7 grumsis kvalifikacijoje.

Vyrų turnyre varžytis panoro net 32 komandos. 12 iš jų pateko į pagrindines varžybas pagal FIVB reitingą bei pasiekimus pirmuose dvejuose čempionato etapuose. 16 porų dalyvaus kvalifikacijoje, kur kovos dėl likusių keturių kelialapių. Dar keturios poros atsidūrė rezerviniame sąraše.

Vyrų tarpe taip pat išvysime visas stipriausias šalies poras. Į aukščiausias vietas neabejotinai nusitaikė neseniai Lenkijoje „Pro Beach Tour Futures“ serijos turnyre triumfavę Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas bei tokio pat lygio turnyro prizininkais birželį tapę Robertas Juchnevičius ir Artūras Vasiljevas.

Jiems iššūkį mes taip pat žinomos poros – Artūras Vincėlovičius ir Arnas Rumševičius, Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas, Gilbertas Kerpė ir Linas Petravičius, Emilis Bartkus ir Tomas Staševičius, Donatas Pašvenskas ir Deimantas Jarmalavičius bei kiti.

Kvalifikacinės varžybos startuos penktadienį 15 val. Pagrindinis turnyras prasidės šeštadienį, o lemiamos kovos vyks sekmadienį. Moterų finalas numatomas sekmadienį 15 val., o vyrų – 16 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją