Aukso medalį iškovojo čempionato rekordą pagerinusi albanė Luiza Gega (9 min. 17,31 sek. – trečias divizionas), sidabrą – slovėnė Maruša Mišmaš Zrimšek (9 min. 23,41 sek. – antras divizionas).

Greta (antras divizionas) ketvirtadienį distanciją įveikė per 9 min. 28,48 sek. ir užfiksavo antrą geriausią laiką karjeroje.

Dar vieną Europos žaidynių bronzos medalis sekmadienį atnešė Gabija Galvydytė, kuri 1500 m bėgimo rungtyje finišavo trečia (4 min. 09,48 sek.).

Pirmą vietą užėmė rumunė Claudia Mihaela Bobocea (4 min. 08,68 sek.), o antra atbėgo liuksemburgietė Vera Hoffmann (4 min. 08,78 sek.).

Įdomu, kad visus tris šios rungties medalius susišlavė antrojo diviziono sportininkės.

Lietuvos lengvaatlečių rinktinė čia vykusio vienos iš Europos žaidynių dalių – komandų čempionato antrajame divizione – ketvirtadienį džiaugsmingai lipo ant prizininkų pakylos – užėmė trečią vietą, garantuojančią bilietą į elito grupę.

Lietuviai surinko 372,5 taško tik po dramatiškos kovos vos 0,5 taško aplenkė Slovėnijos sportininkus (372 tšk.), kurie iš apmaudo net teikė apeliaciją, tačiau malonės nesulaukė.