21-erių panevėžietis 200 metrų plaukimo nugara finale finišavo trečias ir pasidabino bronzos medaliu – 1:57,22 min.

Už mūsiškį greičiau plaukė tik čempionu tapęs Radoslawas Kaweckis (1:55,98 min.) ir sidabro medalį iškovojęs Yakovas Yanas Toumarkinas iš Izraelio (1:56,97 min.).

Verta pažymėti, kad į finalą D. Rapšys pateko su geriausiu pusfinalio laiku (1:57,35 min.), bet jį pagerinęs aukso neiškovojo.

Tuo metu Simonui Biliui per plauką nepavyko patekti į finalą. Jis 50 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje užfiksavo 22,22 sek. laiką ir liko devintas. Į finalą pateko 8 greičiausi plaukikai. Nuo paskutinį bilietą nugvelbusio italo Luca Dotto (22,17 sek.) mūsiškis atsiliko vos 0,05 sek.

Be konkurencijos greičiausiai į finalą įplaukė prancūzas Florentas Manaudou (21,64 sek.), antrą vietą užėmė britas Benjaminas Proudas (21,84 sek.), trečią – graikas Kristianas Gkolomeevas (21,89 sek.).

Šio rungties atrankos varžybose ryte varžėsi trys lietuviai. S. Bilis tąkart taip pat buvo devintas (22,42 sek.), Mindaugas Sadauskas liko 23-ias (22,82 sek.), o Tadas Duškinas – tik 44-as (23,24 sek.).

Paskutinis į baseiną šoko Giedrius Titenis, kuris plaukdamas 50 metrų krūtine liko per žingsnį nuo antrojo savo medalio – 27,46 sek.

Ant pakylos šioje rungtyje lipo britas Adamas Peaty (26,66 sek.), slovėnas Peteris Johnas Stevensas (27,09 sek.) ir dar vienas Didžiosios Britanijos atstovas Rossas Murdochas (27,31 sek.).

Verta pažymėti, kad pusfinalyje G. Titenio laikas buvo penktas – 27,48 sek. Vis tik Dvigubai ilgesnėje distancijoje anykštėnas prieš kelias dienas laimėjo bronzinį apdovanojimą.

Šiose Senojo žemyno pirmenybėse Lietuvai medalį iškovojo ir Rūta Meilutytė, 100 metrų plaukimo krūtine finale neturėjusi sau lygių ir tapusi čempione.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (52)