Finale jos laukė visas itin pajėgių kinių desantas – Yutong Han, Han Xiao ir Yue Lin. Mūsų čiuožėja startavo iš ketvirtojo takelio. A. Sereikaitė distancijos pradžioje dar bandė lenkti savo varžoves, tačiau susivienijusi trijulė neleido to padaryti ir ji finišavo garbingoje ketvirtoje vietoje (45.726). Varšuvos ledo arenoje susirinkę žiūrovai audringai palaikė A. Sereikaitę – vienintelę finale besivaržiusią europietę.

500 m sprinto rungties auksas atiteko kinei Yutong Han (45.369), sidabro ir bronzos medaliais pasipuošė jos tautietės Han Xiao (45.502) ir Yue Lin (45.559).

Iš viso klasifikuotos 65 čiuožėjos.

Po finalo A. Sereikaitė sakė, jog džiaugiasi iškovota ketvirtąja vieta. „Džiaugiuosi pasiektu rezultatu. Atvirai pasakius, nesitikėjau patekti į finalą, nes vis dar jaučiu peršalimo pasekmes. Taigi ketvirtoji vieta mane tenkina“, – sakė čiuožėja.

A. Sereikaitė pridūrė, jog jai itin neparanku buvo varžytis su trimis varžovėmis iš Kinijos. „Jos turėjo didelį pranašumą, nes visos yra tautietės. Stengiausi aplenkti, tačiau bendromis pastangomis jos man vis užkirsdavo kelią, nuolat buvau blokuojama. Distancijos pabaigoje atitolau ir jau nebeturėjau šansų jų įveikti“, – teigė ji.

Finalo rezultatai:

1.HAN YutongCHN45.369
2.XIAO HanCHN45.502
3.LIN YueCHN45.559
4.SEREIKAITĖ AgnėLTU45.726

500 m, lyginant su 1000 ir 1500 m čiuožimais, yra mėgstamiausia ir stipriausia lietuvės rungtis. A. Sereikaitė 2012 m. pasaulio jaunimo pirmenybėse Melburne (Australija) tapo 500 m lenktynių vicečempione, o šių metų Europos suaugusių pirmenybėse Malmėje (Švedija) buvo šešta.

Asmeninis A. Sereikaitės rekordas 500 m lenktynėse – 44.765 sek.

Antrame pusfinalio čiuožime lietuvė buvo antra. Ją aplenkė tik varžybų favoritė kinė Yutong Han. Čiuožimo metu A. Sereikaitei ramybės nedavė trečioje pozicijoje čiuožusi kanadietė Geneve Belanger, kuri dėl neleistinų veiksmų buvo diskvalifikuota ir liko ketvirtoje vietoje. Trečioji liko australė Deanna Lockett.

Pusfinalio rezultatai:

1.HAN YutongCHN45.063
2.SEREIKAITĖ AgnėLTU45.725
3.LOCKETT DeannaAUS47.679
4.BELANGER GeneveCANdiskvalifikuota

Antrame ketvirtfinalio čiuožime startavusi lietuvė finišavo antra ir pateko į 500 m rungties pusfinalį. Ilgą laiką A. Sereikaitė buvo lyderė, tačiau likus keliems ratams ją apsukriai aplenkė korėjietė Sangjeong Kong. Rusė Evgenjya Zakharova dar bandė lenkti mūsų čiuožėją, laimei, nesėkmingai. Rusė liko trečia, o Suzanne Schulting iš Nyderlandų užėmė ketvirtąją poziciją.

Ketvirtfinalio rezultatai:

1.KONG SangjeongKOR45.603
2.SEREIKAITĖ AgnėLTU46.044
3.ZAKHAROVA EvgenjyaRUS46.076
4.SCHULTING SuzanneNED46.343

Ketvirtame aštuntfinalio čiuožime startavusi mūsų aštuoniolikmetė čiuožėja buvo antra ir pateko į ketvirtfinalį. Lietuvė kurį laiką buvo pavojingoje trečioje vietoje, tačiau vėliau spurtavo, aplenkė vieną varžovę ir pralaimėjo tik vienai varžybų favoričių kinei Yutong Han. Ledo arenoje žiūrovų karštai palaikoma šeimininkė Nicole Mazur liko trečioje vietoje ir į kitą etapą neprasibrovė. Vokietė Elisabeth Witt užėmė ketvirtą vietą.

Aštuntfinalio rezultatai:

1.HAN YutongCHN45.456
2.SEREIKAITĖ AgnėLTU45.983
3.MAZUR NicolePOL46.467
4.WITT ElisabethGER48.510

A. Sereikaitė užtikrinai laimėjo kvalifikacinio čiuožimo etapą (48.515) ir pateko į aštuntfinalį. 13-ame kvalifikaciniame čiuožime startavusi lietuvė pirmavo nuo pat pirmųjų metrų. Vakar čiuožimuose, kuriuose dalyvavo ir lietuvė, dažnai krito jos varžovės. Tradicija nebuvo sulaužyta ir šį kartą. Įpusėjus distancijai, stipriai krito čekė Michaela Sejpalova. Teisėjams teko stabdyti čiuožimą, o čiuožėjos turėjo distanciją įveikti dar kartą.

Pakartotiniame čiuožime A .Sereikaitė iš karto įsitvirtino grupės priekyje ir ramiai finišavo pirmoje vietoje. Tiesa, čekę, kuri treniruojasi kartu su A.Sereikaite, ir vėl ištiko nesėkmė – prieš pat finišą ji krito antrą kartą.

Kvalifikacinio čiuožimo rezultatai:

1.SEREIKAITĖ AgnėLTU48.515
2.MAURICE MargauxFRA50.412
3.ILIJIC Lucia AnaCRO52.429
4.SEJPALOVA MichaelaCZE1:03.521

Penktadienį A.Sereikaitė 1500 m rungtyje užėmė 10-ąją vietą. Čiuožėja prieš pat pirmenybių startą apsirgo, o gripo pasekmės juntamos iki šiol. Tiesa, šeštadienio rytą A.Sereikaitė nekarščiavo ir buvo pasiryžusi kovoti dėl aukščiausių vietų.

Paskutinę čempionato dieną, sekmadienį, lietuvė turėtų startuoti 1000 m lenktynėse. Sekmadienį dar paaiškės ir 3000 m komandinės estafetės čempionai bei nugalėtojai bendroje įskaitoje.