„Esu labai laimingas. Mane įkvėpė Paulas Tergatas, kuris pasaulio rekordą Berlyno maratone buvo pasiekęs prieš 10 metų. Džiaugiuosi, kad ten pat rekordą pavyko pasiekti ir man“, - po finišo kalbėjo W. Kipsangas.

P. Tergatas 2003 metais Berlyno distanciją įveikė per 2:04:55 - tai buvo pirmas rezultatas, kurį Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) pripažino pasaulio maratono rekordu. P. Tergatas - taip pat iš Kenijos.

W. Kipsangas, kuris triumfavo ir 2012 metų Londono maratone, o olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzą, šįkart 42 sekundėm pranoko tautietį Eliudą Kipchoge, nors šis po 30 km buvo pirmas, būsimą nugalėtoją lenkdamas 20 sek.

Beje, pirmas penkias vietas Berlyno maratone užėmė vien Kenijos bėgikai.

Moterų bėgime - taip pat rekordas

Moterų varžybas laimėjo favorite laikyta Florence Kiplagat iš Kenijos (2:21:13), aplenkusi tautietę Sharon Cherop (2:22:28).

Trečia finišavo Irina Mikitenko (2:24:54), atstovaujanti Vokietijai. Ji taip pat pagerino rekordą - moterų virš 40 metų pasaulio rekordą.

Ankstesnis moterų 40+ rekordas priklausė Ludmilai Petrovai ir buvo pasiektas 2008 metais Niujorke. I. Mikitenko laikas beveik minute geresnis.

„Man 41-eri, bet tai nieko nereiškia. Jaučiuosi lyg būčiau 20-ies su 20-ies metų patirtimi“, - sakė I. Mikitenko.

Nugalėtojo finišą apkartino įsibrovėlis

Įspūdingą W. Kipsango pasirodymą Berlyno maratone apkartino incidentas finišo tiesiojoje. Kenijos bėgikui artėjant prie finišo, į trasą įsibrovė vyriškis, sugalvojęs finišo liniją kirsti kartu su nugalėtoju.

Jis niekais pavertė istorinę akimirką siekusių įamžinti fotografų darbą. Maža to, į trasą įlėkė vilkėdamas marškinėlius, ant kurių puikavosi prostitucijos paslaugas reklamuojančio tinklalapio pavadinimas.