Lietuvos tinklinio padangėje griaudėja perkūnija. Po Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) taurės rungtynių uostamiestyje vienas kitam į atlapus kibo vyriausiasis teisėjas Gintaras Vitkus ir pralaimėjusios Kauno „Startas-LSU“ komandos kapitonas Steponas Narvydas. Pirmajam svaidomi kaltinimai tendencingu teisėjavimu ir „psichine liga“, o antrajam prikišamas visiškas nesivaldymas ir provokacija.
Klaipėdos "Amber Queen" ir Kauno "Startas-LSU" rungtynėms teisėjauja G. Vitkus

Incidentas vyko pasibaigus LTF taurės rungtynėms sekmadienį, kurias po atkaklios kovos 3:2 laimėjo Klaipėdos „Amber Queen“ tinklininkai. Pastarieji ir žengė į išsvajotąjį turnyro finalo ketvertą.

Pasak kauniečių atstovo Valentino Stankevičiaus, tendencingai teisėjavęs G. Vitkus ketvirtame sete visiškai paleido vadžias: „Pradėjo teisėjauti be jokio padorumo. Antrasis teisėjas rodo, kad kažkokia klaida, o jis net nereaguoja, švilpia taip, kaip jam reikia. Išdarkė, sunervino žaidėjus ir trenerę Jolitą Kontvainienę“.

Viešosios įstaigos „Kauno tinklinio akademija“ direktorius pasakojo, kad viso nervų karo kulminacija tapo incidentas po rungtynių.

Gal jis psichiškai nesveikas ar apsirūkęs. Nežinau. Neadekvatus buvo. Paprastai žaidėjai būna įaudrinti ir gali pradėti spardyti kamuolius ar iš aikštelės išeiti, bet kai neutralus teisėjas taip elgiasi, tai kažkas nenormalaus.
Valentinas Stankevičius

„Kai G. Vitkus išlipo iš teisėjavimo bokštelio, Kauno ekipos kapitonas S. Narvydas metė jam repliką. Tuomet teisėjas kaip puolė, kaip davė į žaidėjui krūtinę. Visa laimė, kad Steponas neėmė muštis. Klaipėdiečiai sutramdė teisėją ir aš įsikišau. Visi buvo „apšalę“, trenerė atsisėdo, vos neapalpo“, – įvykių seką dėstė V. Stankevičius, patvirtinęs, kad pirmadienį dėl šio incidento nusiuntęs raštą į federaciją.

Pasak jo, jei klaipėdiečiai būtų norėję sąžiningai sužaisti, būtų paskyrę tuos pačius teisėjus, kurie švilpė prieš savaitę tų pačių komandų dvikovoje tik jau Lietuvos čempionate.

„Uostamiesčio komanda reklamavosi, kad tai metų rungtynės ir jų tikslas buvo laimėti. G. Vitkus buvo tas asmuo, kuris reikiamu momentu juos traukė. Tai mano nuomonė“, – DELFI kalbėjo „Startas-LSU“ komandos atstovas.

V. Stankevičius netgi suabejojo vyriausiojo teisėjo sveikata: „Gal jis psichiškai nesveikas ar apsirūkęs. Nežinau. Neadekvatus buvo. Paprastai žaidėjai būna įaudrinti ir gali pradėti spardyti kamuolius ar iš aikštelės išeiti, bet kai neutralus teisėjas taip elgiasi, tai kažkas nenormalaus“.

Incidento vaizdo epizodas nuo 2:09:00:

Visiškai kitomis nuotaikomis gyvenanti kita barikadų pusė – uostamiesčio tinklininkai – pristatė kitą įvykių versiją, o teisėjavimą vadino kone idealiu.

„Viskas buvo atvirkščiai. Tai kauniečių komandos kapitonas pradėjo stumti, o teisėjas gynėsi. Buvo daug rėkimo, visi pribėgo ir neleido jiems nieko daugiau daryti“, – pasakojo Klaipėdos „Amber queen“ komandos treneris Sergii Shchegol.

Jo nuomone, kauniečiams ir prieš savaitę vykusiose rungtynėse teisėjavimas buvo blogas.

„Mano galva, teisėjavimas buvo visiškai normalus. Nuostatose yra parašyta, kad jei netinka, gali rašyti protestą, o jo niekas nerašė. Man atrodo, kad teisėjavimas buvo vos ne idealiausias per visą čempionatą. Aišku, sunku vertinti, nes mes laimėjome, mūsų kitos nuotaikos“.

Uostamiesčio komandos strategas kartu stebėjosi įvykiais po dvikovos: „Nemačiau tokių dalykų, kad žaidėjas, kapitonas ir dar nacionalinės kategorijos teisėjas viename asmenyje taip nesivaldytų“.

Kita vertus, už V. Stankevičių ir Kauno „Startas-LSU“ mūru stojo savo pavardės viešinti nenorėjęs Marijampolės „Sūduvos“ klubo atstovas. Anksčiau su G. Vitkumi susidūręs pašnekovas tvirtino, kad šis teisėjas yra pagarsėjęs savo chuliganišku ir piktybiniu elgesiu.

„Jis man pačiam keletą kartų yra sakęs: „Mes jus „padarysime“ arba dabar aš jums pateisėjausiu“. Aišku, visi klysta, bet tokio nusistatymo dar neteko matyti. Tai juodulys mūsų bendruomenės darže“, – kalbėjo suvalkietis, užsiminęs, kad tos sekmadienio rungtynės Klaipėdoje pagal sąžiningo sporto idėją turėtų būti žaidžiamos dar kartą.

„Bet kam tai būtų nutikę. Žaidžiant Marijampolės komandoms nuo pirmos lygos iki vaikų G. Vitkui teisėjaujant nė vienos rungtynės nepraėjo be incidentų. Paskutinis atvejis buvo Gargžduose, kai jis atvyko pavėlavęs, atsisėdo prie sekretoriato ir ėmė komentuoti teisėjų darbą, replikuoti žaidėjams. Nesolidu taip elgtis. Neturiu nieko prieš jį, bet kažkas išlenda“, – teigė „Sūduvos“ atstovas.

Klaipėdos "Amber Queen" ir Kauno "Startas-LSU" rungtynėms teisėjauja G. Vitkus
Klaipėdos "Amber Queen" ir Kauno "Startas-LSU" rungtynėms teisėjauja G. Vitkus

Pats G. Vitkus visus kaltinimus atrėmė ramiai – žmonės nemoka pralaimėti. Arbitras tikino, kad toks incidentas jam nutiko pirmą kartą per 16-os metų teisėjavimo karjerą.

„Kauniečių kapitonas pasibaigus rungtynėms pradėjo rėkti ir kad neužvirstų ant manęs jį atsistūmiau, o jis vėl puola. Tai viską pasako. Man gėda už tokius žaidėjus, provokaciją. Juolab, kad Steponas pats yra teisėjas. Ir dar paskui man sako į veidą: „O kodėl pirmas stūmei“. Aš esu žmogus, man už švilpuko nereikia tampyti“, – kalbėjo jis.

Ir tęsė: „Suprantu, visko per rungtynes būna, bet vėliau žmonės prieina, atsiprašo, pakelia ranką, bet ne visus penkis setus ima ir puldinėja teisėją. Taip negalima daryti. Kiekvienas „šūdniekis“ ir bėga aiškintis prie teisėjo, atrodo tuoj nuo bokštelio jį nupurtys“.

G. Vitkus pasakojo, kad ir ir prieš savaitę panašūs incidentai buvo, teisėjus kauniečiai taip pat puolė.

„Visada pralaimėjusi komanda kaltina teisėją. Tai normalus dalykas. Esu pratęs prie to. Bet kai buvo tokia agresija į teisėją. Man šokas. Nėra taip buvę, – pasakojo klaipėdietis. – Jei netinka teisėjavimas, rašomas protestas, o rungtynių metu prie manęs nebuvo priėjęs nei Kauno komandos kapitonas, nei kas kitas ir neprašė rezervacijos protestui. Buvo tik trenerės nepagarbūs šūksniai nuo suoliuko“, – įspūdžius liejo G. Vitkus ir priminė, kad per visą karjerą neturėjęs nė vieno protesto.

Čia, aišku, ne krepšinis. Krepšinyje už tokius dalykus būtų diskvalifikacija ir piniginės baudos vien suabejojus teisėjo sprendimu, o čia gaunasi visiška košė. Matysime, ką tinklinio federacija darys. Jei tokius dalykus užglaistys ir nuleis, spjausiu į tinklinį.
Gintaras Vitkus

Arbitras atskleidė, kad sulaukė ir teisėjų kolegijos pirmininko skambučio, tačiau jam paaiškino, kad taip elgtis, provokuoti ir puldinėti teisėją negalima: „Yra etiketas. Jei mano darbas netinkamas – ramiai pasitraukiu. Man to nereikia, tikrai ne iš to gyvenu. 30 eurų už rungtynes duoda. Pagelbėjau iš bėdos“.

Save ramiu žmogumi laikantis G. Vitkus pasakojo, kad jį šokiravo toks svečių ekipos puolimas. Kolegų iš Laikinosios sostinės apie S. Narvydą pasiteiravęs jis išgirdo ne pačių gražiausių žodžių – „tai žmogus, nevaldantis emocijų aikštėje“.

„Kauniečių emocijos ten paėmė viršų, įvilko mane į tas emocijas. Esu klaipėdietis, o čia atvažiavęs kažkoks pacanas ima mane tampyti. Taip nebus. Puolimas į veidą, šaukimas, aiškinimai. Apsigraibyk, sakau, Klaipėdoje esi. O jis man vis tiek „matais“. Gėda“, – teigė teisėjas.

G. Vitkus sakė, kad kauniečiai gali rašyti, ką nori, bet jam norisi teisybės. „Čia, aišku, ne krepšinis. Krepšinyje už tokius dalykus būtų diskvalifikacija ir piniginės baudos vien suabejojus teisėjo sprendimu, o čia gaunasi visiška košė. Matysime, ką tinklinio federacija darys. Jei tokius dalykus užglaistys ir nuleis, spjausiu į tinklinį“.

Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka patvirtino, kad gavo skundą iš pralaimėtojų komandos.

„Iš pralaimėtojų dažnai sulaukiame skundų. Šie pralaimėtojai irgi įdomūs – iš pradžių tame skunde minimi visai kiti žmonės, reiškiamos pretenzijos visai kitiems žmonėms. Situacija nagrinėjama“, – teigė jis.

Anot LTF prezidento, filmuotą medžiagą analizuojanti teisėjų komisija pirmiausiai priims kažkokią rekomendacinę nuomonę, o vykdomasis komitetas priims sprendimą, kuris veikiausiai bus paskelbtas iki kitos savaitės vidurio.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslininkas turi gerų žinių Palšytei ir neabejoja – Gudžius šturmuos pasaulio rekordą (21)

Rūtai Meilutyt ei būtina didinti galią, o Andrius Gudžius turi galimybių pagerinti pasaulio...

Lietuvos rinktinės gynėjas ir kitą sezoną žais KHL lygoje (1)

Rygos „Dinamo“ (Latvija) ekipa antradienį paskelbė, jog peržiūroje dalyvavęs Lietuvos...

Iš Dakaro į Lietuvą parbėgęs lietuvis pasiruošęs naujam iššūkiui – estafetei nuo Nidos iki Vilniaus

Ultramaratonininkas Aidas Ardzijauskas labiausiai išgarsėjo tada, kai minėdamas Lietuvos...

Pasaulio čempionas Matakas Europos neįgaliųjų čempionate liko be medalio plaukiko komentaras (4)

Dubline (Airija) vyksiančio Europos neįgaliųjų plaukimo čempionato vyrų 50 m plaukimo laisvuoju...

Ambicingi planai: olimpinės žaidynės gali vykti vos už 80 km nuo Lietuvos sienos (22)

Latvija pretenduoja tapti pirmąja Baltijos šalimi, prisidėjusia prie olimpinių žaidynių rengimo....

Top naujienos

Policija tapo draudimo kainų įkaite: nebeįperka „Kasko“, automobilius remontuos pati (195)

Kelis kartus išaugę automobilių draudimo įkainiai galvos skausmu tapo ne tik eiliniams Lietuvos...

Buvęs KGB karininkas: Rusijoje – didžiulės paranojos ženklai 2,3 mln. rusų – „stop sąrašuose“

Kremlius vis labiau ir labiau milijonams rusų apsunkina galimybes išvykti į kitas šalis. Ypač...

Miestelis, kur Žolinės atlaidai – svarbiau nei Naujieji (81)

Nė dviejų tūkstančių gyventojų neturinti Krekenava rugpjūčio 15 dieną pasikeičia...

Amžius – svarbus rodiklis imant būsto paskolą (118)

Jei esate vyresnio amžiaus ir norite pasiimti paskolą, bankai jos gali ir nesuteikti.

Sukate galvą, kuo nustebinti svečius? Metas išbandyti sūrių lentą, kuriai neatsispirs nė vienas deriniai ir pagardai (3)

Ar prie vyno, ar prie vyro, ar prie draugų, ar prie šeimos narių visuomet tiks puiki sūrių...

5 patarimai, kaip net sunkiausią dieną atrodyti stilingai (2)

Jau daug metų sukuosi mados ir stiliaus pasaulyje. Per tuos metus vienas dalykas tapo aiškus,...

Dermatologės patarimai: kaip prižiūrėti vietas, kurios pirmiausia išduoda amžių (9)

Kad ir kaip atsakingai prisižiūrėtumėte, kai kurios kūno vietos dažnai vis tiek išduoda...

Vilniaus centre eismą stabdė Pauliaus Aršausko „Lamborghini“: situacija – verta kino filmo (11)

Žolinių išvakarėse, antradienį, Vilniaus centre buriavosi šimtai pasilinksminti nusiteikusių...

Pajuokauti sumanę Laisvės alėją rekonstruojantys darbininkai netikėtai pateko į kadrą (201)

Karštą vasaros dieną rekonstruojamoje kauniečių pamėgtos Laisvės alėjos dalyje vyko...

60-metė Audronė Bunikienė sveria vos 54 kilogramus – griežčiausias kritikas yra ji pati (108)

Artimieji, bičiuliai ar klientai, išvydę dizainerės Audronės Bunikienės nuotraukas...