Aukso medalį antrus metus paeiliui iškovojo geriausią Lietuvos sezono rezultatą (14.05 m) užfiksavusi A. Grikšaitė, kurį pirmą kartą karjeroje stadione nušoko toliau nei 14 m. „Labai džiugu, kad pagaliau išėjo realizuoti save. Vasarą turėjau labai mažai varžybų, man jų trūko, tai labai džiaugiuosi“, – po rungties pasakojo čempionė, kuri šią vasarą toliausiai buvo nušokusi 13.78 m.

Pasak Ainos, konkurencija trišuolio sektoriuje padeda tobulėti: „Konkurencija visada yra gerai. Manau, tai veda mus į priekį, smagu. Ji tikrai padėjo geriau realizuoti save.“

Paskutinę rugpjūčio 19–27 d. Vengrijoje vyksiančio pasaulio čempionato kvalifikacijos dieną svarbius reitingo taškus iškovojusi sportininkė vylėsi, kad tokio rezultato užteks prasibrauti į pirmas pasaulines varžybas. Primename, kad 2022 metais A. Grikšaitė pirmą kartą startavo Europos čempionate Miunchene (Vokietija), kur užėmė 15 vietą, o šių metų vasarį sudalyvauta buvo ir Europos uždarų patalpų čempionate Stambule (Turkija), kuriame užimta 12 vieta.

Sidabro medalį iškovojo D. Kilty, kuri geriausiu bandymu nušoko 14.02 m. Jau pirmu šuoliu tokį rezultatą užfiksavusi sportininkė pirmą kartą šią vasarą peršoko 14 metrų ribą.

„Varžybas vertinu neblogai. Tikrai nebuvo pati geriausia diena man, esu buvusi ir geresnės savijautos. Džiaugiuosi, kad po daugelio varžybų liepos mėnesį pavyko nušokti toliau nei 14 m. Šią ribą peržengti visada smagu“, – kalbėjo Lietuvos vicečempionė.

Dovilė Kilty

Konkurencijos trišuolio rungtyje Dovilė labai nesureikšmino, teigdama, kad ją labiau jaučia ir akcentuoja žiūrovai: „Manau, tai įdomiausia žiūrovams. Takelyje aš stoviu viena, todėl mes tiesiogiai nekonkuruojame. Čia daugiau yra kova su savimi, su technika, bet žiūrovams ta konkurencija tikrai yra smagi.“

Patekimo į jau ketvirtą pasaulio čempionatą siekianti trišuolininkė laukia atnaujintų reitingų sistemos: „Dabar per daug apie tai negalvoju, nes visos mintys buvo sutelktos į Lietuvos čempionatą. Žiūrėsiu, kokia situacija bus, kai atsinaujins reitingai. Jeigu pateksiu – puiku.“

Trečią vietą nacionaliniame čempionate užėmusi Diana Zagainova šiame sezone nušoko toliausiai – 13.93 m. „Varžybas vertinu gerai. Džiaugiuosi, kad pavyko užfiksuoti geriausią sezono rezultatą. Manau, kad save realizavau tik dalinai, o ne visiškai.

Iš tikrųjų, nebuvo lengva šiandien dėl vėjo, nes jis dažnai keitė kryptį, bet Palanga tuo ir pasižymi“, – mintimis dalinosi bronzos medalio laimėtoja.

Diana Zagainova

Pirmu bandymu toliausiai nušokusi Diana neslėpė, jog kituose bandymuose pritrūko tikslumo: „Džiaugiuosi geru pirmu bandymu, o kituose šuoliuose buvau nepakankamai arti lentelės. Apskritai, techniškai neblogi šuoliai, kurie simbolizuoja gerą formą, jausmą ir nuteikia optimistiškai.“

Pasak D. Zagainovos, Lietuvos čempionatas jai visada asocijuojasi su gera nuotaika ir žiūrovų palaikymu: „Palaikymas visada jaučiamas ir prideda papildomos energijos. Trišuolio intriga visą laiką įtraukia žiūrovus ir suteikia azarto. Aš džiaugiuosi, kad turime tokį aukštą lygį ir mums nebaisu išvažiuoti į tarptautines varžybas. 14 metrų riba rodo meistriškumą.“

Pirmadienį trišuolininkė išvyksta į pasaulio studentų žaidynes Kinijoje, kuriose dalyvaus jau antrą kartą (2017 metais užimta 8 vieta): „Man sezonas dar tikrai nesibaigia ir tų progų realizuoti save dar turėsiu.“

Ieties metimo rungtyje aštuntą Lietuvos čempionės titulą iš eilės ir devintą iš viso iškovojo Liveta Jasiūnaitė, kuri geriausiu bandymu ietį nusviedė 55.26 m. „Sąlygos šiandien buvo pakankamai geros, neskaitant to, kad varžybų startas buvo valanda pavėlintas. Šitų varžybų tikslas buvo tik pergalė. Galvojau, kad bus sunku, bet nesitikėjau, kad taip sunku“, – po rungties pasirodymą komentavo geriausia šalies ieties metikė.

Treniruočių stovyklą su naujuoju treneriu savaitę prieš Lietuvos čempionatą Palangoje turėjusi Liveta teigė, jog visos mintys sutelktos tik į pasaulio čempionatą. „Labai smagu, kad treneris (Thomas Pukstys) Lietuvoje. Jis kaip šiaurinė žvaigždė, kuri parodė gerą kryptį, bet dar reikia laiko.

Iki pasaulio čempionato dar turėsiu startą Baltijos šalių komandiniame čempionate (rugpjūčio 4–5 d., Valmiera), o poto lauks poilsis ir pagrindinių aspektų akcentavimas“, – treniruočių procesu ir artimiausiais planais pasidalino L. Jasiūnaitė.

Liveta Jasiūnaitė

200 m sprinte šeštą aukso medalį iškovojo Gediminas Truskauskas, kuris distanciją įveikė per 20,81 sek. Toje pačioje rungtyje pirmą šalies čempionės titulą iškovojo Lukrecija Sabaitytė (23,90 sek.). 5000 m nuotolyje pirmą kartą čempionu tapo Robertas Vališauskas (15 min. 10,17 sek.), o trečią aukso medalį iškovojusi Lina Kiriliuk buvo greičiausia moterų grupėje (16 min. 53,31 sek.). 400 m barjeriniame bėgime nugalėjo asmeninį rekordą pagerinusi Gerda Kirkytė (1 min. 00,32 sek.) ir šeštą aukso medalį rungtyje iškovojęs Rapolas Saulius (53,35 sek.).

Net septintą Lietuvos čempiono titulą iš eilės laimėjo šuolininkas su kartimi Osvaldas Gedrimas, kuris įveikė 4.33 m aukštį. Vyrų trišuolio sektoriuje triumfavo geriausią Lietuvos sezono rezultatą užfiksavęs Marius Vadeikis (15.55 m). Septynkovėje antrą aukso medalį karjeroje iškovojo Beatričė Juškevičiūtė, kuri surinko 5905 taškus (100 m b/b – 13,33 sek.; šuolis į aukštį – 1.66 m; rutulio stūmimas – 12.24 m; 200 m – 23,96 sek.; šuolis į tolį – 5.87 m; ieties metimas – 41.16 m; 800 m – 2 min. 17,17 sek.). 4x400 m mišrią estafetę greičiausiai įveikė pirma Vilniaus komanda (Algimantas Žemaitaitis, Gintarė Blažytė, Dariuš Križanovskij, Eglė Vaitulevičiūtė – 3 min. 35,47 sek.).Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją