Norvegės apgynė titulą laimėjusios 27:25 (12:15).

Danės visiškai pribloškė savo varžoves geležine gynyba mačo pradžioje ir atitrūko 9:4, 10:5.

Tuomet Danijos treneris Jesperas Jensenas ryžosi surizikuoti ir, nepaisant solidžios persvaros, puolant keitė vartininkę papildoma aikštės žaidėja.

Sprendimas nepasiteisino – norvegės pelnė du įvarčius į tuščius vartus ir atkuto priartėjusios iki 9:11.

Nors Danija pirmavo dar ilgai – iki 51-os min., Norvegija priešininkių toli nebepaleido ir rungtynių pabaigoje smogė visa jėga.

Lemiamu metu šaltakraujiškai žaidė 8 įvarčius pelniusi ir geriausios finalo žaidėjos prizu apdovanota Nora Mork, o kitoje aikštės pusėje danių puolimo bangas atmušinėjo 42-ejų vartininkė Katrine Lunde, atrėmusi 40 proc. metimų.

„Padarėme keistų klaidų. Nerealu, kaip arti tikslo buvome... Ir staiga viskas sugriuvo. Mums tai – stiprus smūgis“, – dejavo viena danių rinktinės senbuvių Sarah Iversen.

„Nusivylimas yra absoliutus. Atsiprašau. Esame antros Europoje, turėtume didžiuotis, bet dabar leiskite mums liūdėti“, – graudinosi vartininkė Sandra Toft.

Norvegės kartu su laurais užsitikrino ir kelialapį į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes.

Tai buvo antroji šių komandų tarpusavio akistata turnyre: antrame etape danės pasiekė pergalė 31:29.

Dėl titulo Liublianoje varžėsi dvi tituluočiausios žemyno komandos, tačiau jų pasiekimus skiria plati properša.

Norvegės šiame amžiuje dominuoja Senajame žemyne ir viso yra surinkusios 13 medalių. Danių sąskaitoje – 6 apdovanojimai, tarp jų – 3 auksiniai. Bet finale jos žaidė po 18 metų pertraukos.

Bronzą laimėjo čempionato netikėtumas Juodkalnija, po pratęsimo 27:25 įveikusi 2020-ųjų vicečempiones ir Tokijo olimpiados nugalėtojas prancūzes. Pastarosios be medalių liko pirmąsyk nuo 2014 metų.