Dvikovą „laimėjo“ drąsius pokyčius ekipoje atlikęs rintinės vyriausiasis treneris Berndas Haake, kuris prieš lemiamas rungtynes pakeitė pagrindinį vartininką ir 6 įvarčius pelniusį Aimą Fiščevą perstūmė į kitą penketuką.

Lietuvos komandai įvarčius pelnė Algimantas Visockas (12:34), Aivaras Bendžius (32:07), net šešiskart pasižymėjęs Aimas Fiščevas (34:01, 38:32, 48:44, 50:28, 52:20, 55:02), D.Bogdziulis (45:16), D.Pliskauskas (54:05, 55:26), D.Kulevičius (56:51).

Estijos ekipoje pasižymėjo Janas Rajevskis (19:57), Aleksejus Sibircevas (30:33), Aleksandras Kuznecovas (32:51).

Rungtynių eiga

Estai ant ledo žengė lydimi degtinės tvaiko. Estijos spauda mirga pranešimais apie savaitės viduryje girtavusius ledo ritulininkus. Žaidėjų elgesiu pasipiktino vyriausiasis komandos treneris lietuvis Dmitrijus Medvedevas. Estų federacijos prezidentas Janas Miolderis pažadėjo užkurti pirtį taurelės megėjams grįžus namo.

Lietuviai nuo rungtynių pradžios taip prispaudė estus, jog šie nežinojo kaip reikia mesti į vartus. Tiesa, Lietuvos komandoje pasireiškė ta pati problema – nebuvo kam mušti įvarčio. Totalų lietuvių pranašumą įtvirtino Algimantas Visockas, išvedęs komandą į priekį.

Kėlinio pabaigoje, panašu, atsigavo estai, kuriems progas atakuoti suteikė trise ant ledo po pražangų likę lietuviai. Likus 3 sek. iki kėlinio pabaigos estai po užsitęsusios atakos išlygino rezultatą.

Lietuviai į varžovų vartus metė 13 kartų, estai - 8.

Antrajame kėlinyje estai atsigavo ir rezultatyviausias varžovų žaidėjas Aleksejus Sibircevas išvedė estus į priekį 2:1. Netrukus Aivaras Bendžius daugumoje išlygino rezultatą, tačiau kovingi estai vėl išsivežė į priekį 3:2.

Trenerio Berndo Haakės tik prieš rungtynes suburtas jaunimo trejetas pelnė dar vieną įvartį, kai rezultatą po Danieliaus Bogdziulio ir A. Bendžiaus perdavimų išlygino Aimas Fiščevas.

Įtemptame kėlinyje estai dar kartą turėjo progą išsiveržti į priekį, tačiau lietuviai apsigynė mažumoje. Besibaigiant kėliniui po gražios kombinacijos jaunimo trejetas dar kartą pasižymėjo ir „Baltijos finale“ vėl išsiveržė į priekį 4:3.

Metimai: Lietuva – 23, Estija – 12.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinės žaidėjai su A. Fiščevu priešakyje ėmė kurti nedidelį stebuklą. Lietuviai po trijų iš eilės įvarčių sudaužė varžovų gynybą ir privertė kapituliuoti estus. Lūžį dviem įvarčiais įtakojo A. Fiščevas, kuris mažumoje padidino persvarą iki trijų įvarčių, o netrukus smeigė septintą rinktinės įvartį. Pakeitę vartininką varžovai gavo dar penkis įvarčius ir grąžino Vartininką Romaną Sumichiną ant ledo. Lietuva trečiajame kėlinyje pademonstravo neįtikėtiną rezultatą : 16 metimų – 8 įvarčiai!
Metimai per rungtynes: Lietuva – 52, Estija – 29.

Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas Aimas Fiščevas.

„Mes su A. Bendžiumi ir D. Bogdziuliu kartu žaidėme pasaulio jaunimo čempionate, tad gerai pažįstame vienas kitą. Šiandien žaidėme savo žaidimą ir pasisekė įmušti tiek įvarčių. Tokių rungtynių ilgai nepamiršiu, nes jos ko kas geriausios mano karjeroje“,- po dvikovos sakė šešis įvarčius pelnęs Aimas Fiščevas.

„Komanda nemušė įvarčių, kurių pelnė tik keturis per tiek pat rungtynių. Tad reikėjo imtis permainų. Taip pat puikiai žaidė vartininkas N. Dauksevičius, kuris lemiamose rungtynėse parodė ką moka. Tokios rungtynės labai emacionalios ir įtemptos, kadangi tai paskutinės sezono rungtynės, kurias privalu laimėti“,- po dvikovos sakė komandos sudėtį prieš lemiamą dvikovą pakeitęs B. Haake.

Lemiamose grupės rungtynėse dėl teisės kitąmet žaisti A grupėje Ukraina žais su Lenkija.