Nuo bronzą iškovojusio vengro Istvano Vegho D. Astrauskas atsiliko 0,33 sekundės.

Čempionu tapo olandas Nylsas Korstanje (23,26 sek.), o sidabras atiteko ukrainiečiui Aleksandrui Morozui (23,65 sek.).

Aukščiausią vietą atrankoje užėmė 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje startavusi Ieva Jacevičiūtė. Ji nuotolį įveikė per 2 minutes 25,28 sekundės ir bendroje įskaitoje liko trylikta tarp 41-os dalyvės.

Iki finalinio aštuntuko Lietuvos plaukikei pritrūko 1,17 sekundės, o greičiausiai šios rungties atrankoje plaukė vokietė Yara Sophie Hierath (2:21,84), vengrė Fanni Gyurinovics ir rusė Aleksandra Denisenko (abi 2:21,85).

Kiti lietuviai trečiadienį vykusiose atrankos varžybose tenkinosi kuklesnėmis pozicijomis: Erikas Kapočius (2:25,13) 200 m nuotolyje krūtine liko 18-as tarp 33-jų atletų, Kortūna Teterevkova (1:16,51) 100 m distancijoje krūtine tenkinosi 24-ta pozicija tarp 34-ių mergaičių, o 200 m krūtine rungties kvalifikacijoje startavusi Gabija Mankauskaitė (2:35,34) aplenkė tik dvi varžoves ir liko 25-ta.
Erikas Kapočius.

A. Jonkutė ir L. Surgelaitė varžysis EJOF lengvaatlečių varžybų finaluose

Sėkmingai Europos jaunimo olimpinio festivalio (EJOF) Tbilisyje lengvaatlečių kvalifikacinėse varžybose trečiadienį startavo ir į savo rungčių finalus pateko Agnė Jonkutė bei Ieva Surgelaitė.

Lietuvos komandos kapitonė Agnė Jonkutė rutulį nustūmė 14,87 m ir užėmė ketvirtą vietą A grupėje bei penktąją poziciją tarp visų atrankos varžybų dalyvių. Toliau už lietuvę įrankį atrankoje stūmė tik keturios sportininkės – olandė Jessica Schilder (15,23 m), rusė Snežana Trofimec (15,20 m), ispanė Monica Borraz Fernandez (14,97 m) ir ukrainietė Margarita Lukašenko (14,94 m).

Iš viso šios rungties atrankoje startavo 21-a sportininkė, o į finalą pateko dvylika atlečių.

Lina Surgelaitė kvalifikacinėse varžybose ietį nuskraidino 40,78 m ir buvo penkta A grupėje bei, aplenkusi šešias varžoves, tapo paskutine – dvylikta – finalo dalyve.

Toliausiai atrankoje ietį metė norvegė Arianne Duarte Morais (49,84 m), švedė Ida Katarina Thunberg (48,11 m) bei belgė Aude Stefanie Scheldeman (47,64 m).

Rytinėse atrankos varžybose trečiadienį nepasisekė Rūtai Okulič Kazarinaitei, kuri 400 m barjerinio bėgino distancijoje sugaišo 1 minutę 5,40 sekundės ir liko šešta pirmajame bėgime bei vienuolikta tarp trylikos atrankos dalyvių. Iki finalinio aštuntuko lietuvei pritrūko 1,46 sekundės.

Kukliai trečiadienio popietę startavo ir atrankos barjerų neįveikė lengvaatlečiai Deimantė Bedalytė ir Justas Ganusauskas.

D. Bedalytė 400 metrų atrankoje nubėgo per 58,26 sekundės ir buvo penkta savo bėgime bei 16-a tarp 20-ies atrankos dalyvių.

Tą patį nuotolį bėgęs J. Ganusauskas sugaišo 53,08 sekundės ir liko tik septintas trečiame atrankos bėgime ir 20-as tarp 21-o dalyvio bendroje įskaitoje.

M. Gužauskas ir gimnastės savo pasirodymą jau baigė

Dziudo varžybose trečiadienį 16-mečio Mato Gužausko pasirodymas svorio kategorijos iki 66 kg (25 dalyviai) turnyre truko beveik keturias minutes. Lietuvos atstovas per 3 minutes bei 44 sekundes šešioliktfinalyje turėjo pripažinti graiko Charalampo Foulidžio pranašumą.

Pastarasis Graikijos sportininkas aštuntfinalyje per 52 sekundes nusileido Ofekui Shani iš Izraelio, kuris savo ruožtu ketvirtfinalyje vos pusę minutės nesėkmingai priešinosi į pusfinalį iškopusiam festivalio šeimininkui Bagračiui Ninašviliui.

Savo pasirodymą festivalyje baigė ir gimnastės Diana Balkytė ir Agata Vostruchovaitė. Lietuvės surinko 88,300 taško ir, aplenkusios varžoves iš Lenkijos ir Latvijos, užėmė dvyliktą vietą tarp bent dvi sportininkes turėjusių komandų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)