Pirmasis varžybų įvartis į svečių vartus krito 18-ą minutę. Rytis Leliūga išvengė nuošalės, gavo perdavimą visiškai laisvas baudos aikštelėje ir nuginklavo vartininką Rimantą Bogužą.

27-ą minutę po Manto Kuklio smūgio pagautą kamuolį R. Bogužas išleido iš rankų. Pirmasis prie jo suskubo žalgirietis Kamilis Bilinskis ir įmušė vieną lengviausių savo įvarčių sezone.

Tuomet vilniečiai ėmė smagintis ir per 12 minučių pasižymėjo dar tris sykius. 32-ą minutę po M. Kuklio aukšto perdavimo į baudos aikštelę K. Bilinskis iš metro atstumo pelnė antrą savo įvartį.

38-ą minutę K. Bilinskis ir R. Leliūga dviese iššoko prieš R. Bogužą - lenkas perdavė kamuolį saugui, kuriam beliko pataikyti į tuščius vartus.

Po minutės pirmąjį savo įvartį pelnė „Žalgirio“ komandos naujokas Serge Nyuiadzi. Jis puikiai suklaidino „Bangos“ gynėją ir tiksliai kamuolį pasiuntė į vartų devyniukę.

Antrame kėlinyje pasipylė keitimai. Nors vilniečiai susikūrė dar kelias pavojingas progas, tačiau pasižymėti jiems nepavyko. Tiesa, raudoną kortelę už smūgį varžovui gavo Egidijus Vaitkūnas.

Varžybose baigėsi rezultatu 5:0 - lygiai tokiu pačiu, kaip ir ketvirtadienį Austrijoje. Tiesa, tąkart Europos lygos kvalifikacinių varžybų ketvirtame etape nusileido „Salzburg“ komandai.

Verta pažymėti, kad iki tol žaistose rungtynėse vilniečiai taip pat šventė įtikinamas pergales - 4:2 ir 5:1.

Austrus pasitiks neblogos nuotaikos

Po vienuoliktosios pergalės iš eilės Lietuvos čempionate vilniečių treneris Marekas Zubas pripažino, jog laimėti šias rungtynes buvo ypač svarbu.

„Po mačo Austrijoje mums reikėjo atgauti pasitikėjimą savo jėgomis. Pirmasis kėlinys buvo geras, tačiau antroje rungtynių pusėje mūsų žaidimas sugriuvo. Komandą labai neigiamai paveikė neapgalvotai gauta raudona kortelė.

Ruošimės atsakomajai ketvirtadienio dvikovai su „Salzburg“ klubu – sieksime parodyti, kad esame pajėgūs kovoti su tokiu stipriu varžovu. Tikimės, kad atmosfera LFF stadione vėl bus nuostabi“, – po užtikrintos pergalės vietiniame fronte kalbėjo „Žalgirio“ strategas.

„Esu patenkintas Serge’o Nyuiadzio žaidimu. Jis pelnė įvartį, gerai kontroliavo kamuolį“, - naujoko debiutą A lygoje įvertino M.Zubas.

Nusivylė savo auklėtinių pasirodymu

„Bangos“ vyriausiasis treneris Mindaugas Čepas tikino, jog komanda labai norėjo parodyti gerą žaidimą, tačiau būtent tai tapo nesėkmės priežastimi.

„Perdegėme. Žaidėjai aikštėje neišpildė ko prašėme. Šios rungtynės – pačios prasčiausios nuo to laiko kai pradėjau dirbti „Bangos“ treneriu. Kuo toliau – tuo žaidžiame prasčiau. Neatpažįstu savo futbolininkų.

Susitiko dvi skirtingo lygio komandos. Laimėjo tie, kurie ir turėjo laimėti. Sunku, tačiau žiūrime į priekį. Mačas Vilniuje jau istorija. Reikia ruoštis akistatai su Klaipėdos „Atlantu“.

Siekė atsitiesti

„Pergalės, kaip ir pralaimėjimai, tokiu dideliu skirtumu būna ne kiekvieną dieną“, – su šypsena kalbėjo 2 įvarčius pelnęs „Žalgirio“ saugas Rytis Leliūga. - Siekėme reabilituotis po rungtynių Austrijoje. Galima sakyti, kad pavyko. Pergalė tokia persvara džiugina. Austrus pasitiksime neblogos nuotaikos.”

Rezultatas:

Vilniaus „Žalgiris“ 5 - 0 Gargždų „Banga“
18' [1 - 0] Rytis Leliūga
27' [2 - 0] Kamil Bilinski
32' [3 - 0] Kamil Bilinski
38' [4 - 0] Rytis Leliūga
39' [5 - 0] Serge Nyuiadzi