360 586 eurų ir 51 centą Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) skyrė Lietuvos futbolo klubams už tai, kad jų žaidėjai 2014-2015 metais rungtyniavo Europos čempionato atrankoje.

UEFA paskelbė išdalinsianti 150 mln. eurų 651 klubui iš 54 šalių, kurių žaidėjai rungėsi Europos pirmenybių atrankoje ar finaliniame turnyre.

Iš Lietuvos daugiausia pinigų skirta A lygos flagmanui Vilniaus „Žalgiriui“ – 171 352,48 euro, o iš viso praturtės šeši Lietuvos klubai. Tiesa du iš jų – Pakruojo „Kruoja“ ir „Šiauliai“ – vargu ar pinigus panaudos futbolo reikmėms. Šie de jure dar egzistuojantys klubai, de facto neužsiima futbolo veikla.

„Kruojai“ skirta 33 412,3 euro, „Šiauliams“ – 4 176,54 euro.

Pastaraisiais metais antroje A lygos vietoje įsitvirtinusiam „Trakų“ klubui bus išmokėta 63 937,88 euro, Marijampolės „Sūduvai“ – 62 648,07, Klaipėdos „Atlantui“ – 25 059,23.

Už žaidėją, įtrauktą į oficialių atrankos rungtynių protokolą, UEFA Lietuvos klubams skyrė vidutiniškai, po 4,3 tūkst. eurų. Viso 2014-2015 metas Lietuvos rinktinė sužaidė 10 atrankos rungtynių.

Europos klubų asociacijai (ECA) ir UEFA 2015-aisiais pasirašius Supratimo memorandumą, pastarosios klubams už žaidėjus rinktinėse skiriamos lėšos gerokai padidėjo. Nuo 2012-ųjų išmokos išaugo trigubai. Tąkart buvo išdalinta tik 50 mln. eurų.

Dabar UEFA tiek išdalijo vien už atrankos turnyrą. Klubams, delegavusiems žaidėjus į 2016-ųjų finalinį Europos čempionato etapą, skirta dar 100 mln. eurų.

„Man labai malonu, kad mes galime suteikti tiek daug finansinės naudos įvairių dydžių klubams už jų indėlį į Europos čempionatą. Dalindamiesi pajamas, gautas iš šio labai sėkmingo finansiškai čempionato, mes palaikome futbolo vystymąsi mūsų asociacijos šalyse“, - kalbėjo UEFA prezidentas Aleksanderis Čeferinas.

ECA vadovas Karlas Heinzas Rummenigge džiaugėsi, kad UEFA išlaikė savo pažadą, duotą pasirašant Supratimo memorandumą.

„Klubai daug investuoja į žaidėjus, kurie prisideda prie sportinės ir finansinės rinktinių futbolo sėkmės. Todėl yra teisinga ir svarbu tą pripažinti ir pasidalinti su klubais pajamas dėl to, kad jie išleidžia savo žaidėjus rinktines. ECA džiaugiasi, kad pavyko susitarti su UEFA, kas išėjo į naudą tokiam dideliam visos Europos futbolo klubų kiekiui“, - sakė K. H. Rummenigge.

Po 2020 metų Europos čempionato klubams žadama išdalinti 200 milijonų eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)