Pirmose rungtynėse Madrido „Real“ ir „Manchester City“ futbolininkai išsiskyrė taikiai 1:1 (1:0).

Abi komandos apsikeitė tiksliais ir galingais šūviais iš toli: Vinicius Junioras pasižymėjo 36, o Kevinas De Bruyne – 67 min.

Atsakomasis komandų mačas numatytas kitą trečiadienį Mančesteryje.

Kitą pusfinalio porą sudaro du Italijos atstovai – „AC Milan“ ir Milano „Inter“.

Rungtynių eiga:

9 min. galingą smūgį iš toli paleido Kevinas De Bruyne, bet Thibaut Courtois kamuolį atmušė.

Netrukus vartų sargas iš Belgijos neutralizavo ir Rodri bei Erlingo Haalando išpuolius.

„Real“ mėgino atsakyti aštriomis kontratakomis, tačiau Karimą Benzemą kamuolys pasiekdavo retai.

36 min. pirmu šūviu į vartų plotą šeimininkai išsiveržė į priekį: itin tiksliai iš tolimos distancijos šovė Vinicius Junioras – 1:0.

Pirmo kėlinio pabaigoje kilo kibirkštys tarp Dani Carvajalio ir Jacko Grealisho, bet teisėjas išsivertė be geltonų kortelių.

Tiesa, jau kitame epizode įspėtas buvo Toni Kroosas.

50 min. gražią kombinaciją akcentuotu smūgiu užbaigė K. Benzema, bet jo bandymas buvo blokuotas – skirtas kampinis.

55 min. Kevino De Bruyne mėginimas Th. Courtois neišgąsdino, o E. Haalando šanselį užgesino pasiaukojančiai kritęs Davidas Alaba.

67 min. K. De Bruyne galiausiai pramušė varžovų gynybinius įtvirtinimus – 1:1.

Kiek vėliau su K. Benzemos smūgiu galva susitvarkė Edersonas.

Susitikimui baigiantis rezultatą dar pabandė pakeisti Aurelienas Tchouameni, bet „Man City“ vartininkas buvo neperkalbamas.

Praėjusiais metais „Real“ ir „Man City“ taip pat susitiko pusfinalyje. Tuomet Miestiečiai namuose laimėjo 4:3, o svečiuose sužaidus 89 minutes pirmavo 1:0, bet žaibiškai praleido du Rodrygo įvarčius, o per pratęsimą 11 metrų baudinį realizavęs Karimas Benzema išvedė į finalą Karališkąjį klubą.

Apskritai nuo 2016-iųjų su Josepu Guardiola UEFA Čempionų lygos titulą atkakliai medžiojantis „Man City“ vis dar jo savo trofėjų kolekcijoje neturi, o arčiausiai to yra buvęs 2021-aisiais, kai finale Porto mieste 0:1 nusileido Londono „Chelsea“ ekipai.

Savo ruožtu „Real“ vyrai prestižinę taurę į viršų yra kėlę rekordinį kartų kiekį – net 14.

Šių metų UEFA Čempionų lygos finalas vyks birželio 10 dieną Turkijos megapolyje Stambule.

Pernai turnyre triumfavo „Real“, finale Paryžiuje 1:0 įveikęs „Liverpool“.