aA
Rudenį Lietuvoje įvykęs didžiausias salės futbolo renginys pasaulyje – FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas – padarė ryškų indėlį Lietuvai ir sukūrė aukštą pridėtinę ekonominę vertę: mokslo atstovų vertinimu, ekonominis renginio poveikis Lietuvai siekia nuo 15, 043 mln iki 19, 34 mln. eurų.
Pasaulio salės futbolo čempionatas: Lietuva - Venesuela
Pasaulio salės futbolo čempionatas: Lietuva - Venesuela
© LFF

Tarptautinio sporto renginio organizavimas atnešė ženklią finansinę naudą Lietuvos ekonomikai: generavo papildomas pajamas, didino prekių ir paslaugų paklausą, kūrė naudą turizmo sektoriui, garsino šalies vardą ir gerino jos įvaizdį tarptautinėje rinkoje, o kartu – padidino visuomenės susidomėjimą futbolu.

„Lietuvos futbolo federacijai buvo didelis įvertinimas ir atsakomybė surengti istorinį, aukščiausio meistriškumo tarptautinį renginį Lietuvoje – FIFA pasaulio salės futbolo čempionatą. Džiaugiamės pasiektais jo rezultatais ir sukurta verte futbolui, salės futbolo augimui, Lietuvos ekonomikai ir šalies vardo žinomumui pasaulyje.

Tai įrodo, kad mes, kaip sporto vadybininkai, turime būtinas sąlygas ir infrastruktūrą, reikalingus resursus ir kompetencijas organizuoti tokio aukšto lygio renginius Lietuvoje ir kurti pridėtinę vertę ekonomikai“, – sakė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Ženklus tiesioginis ir bendras poveikis ekonomikai

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanas dr. Justinas Kisieliauskas atlikto FIFA pasaulio salės futbolo čempionato sukurto ekonominio poveikio Lietuvai vertinimą.

„Sporto renginių ekonominio poveikio vertinimas yra procesas, kurio metu siekiama parodyti tokio pobūdžio renginių finansinę naudą renginį priimančiai ekonomikai, šiuo atveju - Lietuvai. Šalis ar miestas, priimantys renginį, gauna didelę ekonominę naudą. Tai – papildoma veikla turizmo sektoriuje, daugiau darbo vietų, papildomos pajamos ir pridėtinė vertė gamyboje, geresnis šalies matomumas ir įvaizdis tarptautinėje rinkoje, kas ateityje konvertuojasi į daugiau turistų iš užsienio ir didesnį patrauklumą tiesioginėms užsienio investicijoms. Matavimas leidžia įvertinti ekonominę investicijų grąžą bei sukurti praktikas, kurios maksimaliai padidintų būsimų renginių naudą“, – teigė dr. Justinas Kisieliauskas.

Atliktos analizės duomenimis, tiesioginis FIFA pasaulio salės futbolo čempionato ekonominis poveikis Lietuvos ekonomikai siekia 10 744 731,85 eurų iš kurių 7 112 864,75 eurų (66,2 proc.) sudaro organizatorių ir 3 631 867,10 eurų (33,8 proc.) lankytojų išlaidų sukeltas ekonominis poveikis.

Pasaulio salės futbolo čempionato sukurta ekonominė vertė Lietuvai – per 15 mln. eurų
© BNS/Erikas Ovčarenko

Pasak VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekano, sporto renginių atveju lankytojų ir renginio organizatorių išlaidos yra didžiausias veiksnys, skatinantis vietinę ekonomiką.

„Lankytojų ir renginio organizatorių išlaidų suma laikytina tiesioginiu ekonominiu poveikiu šaliai ir yra apskaičiuojama sudėjus visas išlaidas, kurias renginio metu patiria lankytojai ir renginio organizatoriai“, – komentavo VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanas dr. J. Kisieliauskas.

FIFA pasaulio salės futbolo čempionatą 3 – jose Lietuvos arenose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje gyvai iš viso stebėjo 63 748 žiūrovų. Renginyje dalyvavo apie 70 medijos atstovų, iš kurių 50 buvo atvykę iš svečių šalių. Kiekvienos komandos delegacijoje buvo apie 30 atstovų. Turnyre, išbuvę skirtingą dienų skaičių priklausomą nuo komandos pasirodymo, iš viso dalyvavo apie 720 komandų ir jų delegacijų atstovų. Be viso to, į lankytojų skaičių įtraukiami ir 20 užsienio bei 80 vietinių savanorių.

Dr. J. Kisieliauskas pažymi, kad į FIFA pasaulio salės futbolo čempionato poveikį Lietuvos ekonomikai įtraukiamos tik tos organizatorių išlaidos, kurios buvo patirtos sandėrius vykdant su tiekėjais, veikiančiais Lietuvoje, tokiu būdu užtikrinant, kad išlaidos, kurios buvo patirtos darbuojantis su užsienio tiekėjais nebūtų įskaičiuojamos į poveikio Lietuvos ekonomikai skaičiavimą. Organizatorių sandėrių su užsienio tiekėjais išlaidų suma siekė 24 300,78 eurų.

Organizatorių pajamos FIFA pasaulio salės futbolo čempionatui 2021 siekė 7 147 288 eurų, kurias sudarė FIFA finansavimas, bilietų ir suvenyrų pardavimai, Kauno miesto savivaldybės finansavimas ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansavimas.

VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekano FIFA pasaulio salės futbolo čempionato 2021 sukurtos ekonominės vertės Lietuvai analizės skaičiavimų duomenimis, bendras FIFA pasaulio salės futbolo čempionato 2021 ekonominis poveikis Lietuvai siekia nuo 15 042 624,6 iki 19 340 517,34 eurų.

„Tikimės, kad šis čempionatas tikrai ne paskutinis tokio dydžio futbolo renginys Lietuvoje ir sieksime kiek įmanoma daugiau tokių renginių įgyvendinti ir ateityje, ir, remiantis atlikta analize, sukurti praktikas, kurios maksimaliai padidintų būsimų sporto renginių naudą ir grąžą“, – sakė LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius.

Garsino Lietuvos vardą pasaulyje

FIFA pasaulio salės futbolo čempionato 2021 rungtynes ir jų akimirkas potencialiai stebėjo daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje. FIFA duomenimis, čempionato rungtynės buvo transliuotos net 195 teritorijose visame pasaulyje: nuo Japonijos ir Australijos iki JAV.

Rungtynių apžvalgų peržiūrų skaičius vien „Youtube“ platformoje FIFA TV paskyroje perkopė 47 mln. Vidutinis vieno įrašo peržiūrų skaičius – apie 1 mln. Daugiausia – virš 1,9 mln. – peržiūrų sulaukė Tailando ir Portugalijos rungtynių apžvalga.

Kiekvienos čempionato rungtynių ir jų akimirkų transliacijos metu buvo garsinamas, matomas ir minimas Lietuvos vardas, o kai kuriose teritorijose – galimai išgirstas net pirmą kartą. Atlikti skaičiavimai rodo, kad FIFA pasaulio salės futbolo čempionato 2021 sukurta TV medija vertė Lietuvai potencialiai siekia virš 100 mln. eurų.

„Džiaugiamės, kad čempionatas suteikė galimybę padidinti Lietuvos populiarumą ir garsinti šalies vardą net tose vietovėse, kur dalis gyventojų nežinojo kas ir kur yra Lietuva“, – sakė LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius.

Padidino futbolo populiarumą Lietuvoje

Pasaulio salės futbolo čempionato sukurta ekonominė vertė Lietuvai – per 15 mln. eurų
© BNS/Erikas Ovčarenko

Tyrimų bendrovės KANTAR prieš ir po čempionato atliktų tyrimų duomenimis, pasaulio salės futbolo čempionatas lėmė futbolo ir salės futbolo populiarumo augimą Lietuvoje.

Prieš čempionatą atlikta visuomenės apklausa atskleidė, jog iki renginio kas ketvirtas iš dešimties respondentų Lietuvoje nei karto nebuvo girdėjęs ir nežinojo, kas yra salės futbolas. Net 37% apklaustųjų nurodė, kad buvo tik girdėję, jog egzistuoja salės futbolas, bet nieko daugiau apie jį negalėjo pasakyti.

Po čempionato atliktas tyrimas parodė, FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas turėjo reikšmingą poveikį bendram lietuvių susidomėjimui salės futbolu: įvykus čempionatui, šio sporto populiarumas padidėjo 10% tarp 16-50 metų amžiaus respondentų, lyginant su prieš čempionatą atliktos apklausos rezultatais.

Lietuvoje surengtas didžiausias metų salės futbolo renginys pasaulyje turėjo įtakos ir bendroms lietuvių žinioms apie FIFA pasaulio salės futbolo čempionatą: čempionato, kaip kasmetinio sporto renginio, žinomumas Lietuvoje padidėjo 6%, palyginus su prieš renginį atlikto tyrimo rezultatais.

„Salės futbolas tendencingai auga visame pasaulyje ir, įvykusio čempionato dėka, lietuviai atrado sportą, apie kurį anksčiau nežinojo, sportą, kuris gali būti žaidžiamas viduje, kaip ir krepšinis. Tuo labiau, kad Lietuva gali pasigirti aukšto lygio arenomis, kurias labai teigiamai įvertino ir čempionate dalyvavusios komandos“, – teigė LFF generalinis sekretorius.

FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas 2021 buvo įvertintas ir išrinktas metų sporto renginiu Lietuvos sporto federacijų sąjungos sporto vadybos ir Lietuvos sporto žurnalistų federacijos apdovanojimuose.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Dukart prieš save raudoną kortelę išvydęs Alissonas: gerai, kad yra VAR

„Liverpool“ vartų sargas Alissonas Beckeris įsitikinęs, jog pirmą kartą karjeroje prieš save...

„Sūduvoje“ – šešiose Europos valstybėse žaidęs vidurio saugas iš Kroatijos

Marijampolės „Sūduvai“ 2022 metais atstovaus vidurio saugas iš Kroatijos Tomislavas Gomeltas.

„Riterių“ vairą perima švedas

Naujajame A lygos sezone sostinės „Riterius“ treniruos buvęs Švedijos, Norvegijos ir Farerų...

Vietą planetos čempionate užsitikrinę argentiniečiai ir be Messi palaužė Čilę

Pasaulio futbolo čempionato Pietų Amerikos zonos atrankoje 9-ą pergalę pasiekė Argentina, kuri...

„Kauno Žalgirio“ futbolo akademija pradeda bendradarbiavimą su „Valencia“ akademija

„Kauno Žalgirio“ futbolo akademija dar labiau sustiprino savo partnerių ratą – prie jo...

Top naujienos

D+Algis Bumblauskas

Tikroji eilių sovietmečiu realybė: laikai, kai eilinė pardavėja buvo garbinama tarsi karalienė (1)

Dabar retai pamatysi žmones, stovinčius ilgoje eilėje. Vis dėlto būna tokių retų atvejų....

Aušra Kurienė apie vaikus po skyrybų: kaip mama, norėčiau jiems pasakyti viena, bet kaip specialistė žinau, kad taip nebus

Tikriausiai daugelio jau nebestebina ne vienus metus nesikeičianti dramatiška statistika –...

D+Dalia Vaitkutė-Šiaulienė

Europos šalys, į kurias įleidžiami neskiepyti turistai: vienur pakaks testo, kitur nereikalaujama nieko

Ar galiu keliauti, jei esu nesiskiepijęs arba pasiskiepijęs ne pagal visą vakcinacijos schemą?...

Eurolygos dvikova Milane: „Armani“ – „Žalgiris“ nuolat pildoma (12)

Eurolygos 23-io turo rungtynes Kauno „Žalgiris“ (3-15) penktadienį žaidžia su viena iš...

M.A.M.A 2021 apdovanojimų ceremonija: kurie atlikėjai šiemet skambėjo garsiausiai? Nuolat pildoma (22)

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio” arenoje prasidėjo 11-oji M.A.M.A 2021 apdovanojimų...

Iš Rusijos vis daugiau grėsmingų signalų: apie gynybos pokyčius svarstoma jau ir Lietuvoje (137)

„Rusija grasina praktiškai visai Europai karu, todėl mes irgi turėtume keisti savo valstybės...

Žinomos moterys išdavė, kuo kvėpinasi ir be kokių kvapų negalėtų apsieiti savo kasdienybėje

Prestižinis grožio prekės ženklas Yves Saint Laurent Beauty sostinės stilingiausias pakvietė...

Po COVID-19 rekordų įspėja: tai paskutinė priemonė, jeigu kitos išeities nėra (61)

Naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje daugėja ir gali būti, kad artimiausiomis dienomis tik daugės....

D+Kornelija Jasiūnaitė, laida „Drąsiai!“

Nekaltai atrodantys valgymo įpročiai gali baigtis liūdnomis pasekmėmis: Gerda susimąstė tik sverdama 36 kg ir netekusi kūdikio

Šį penktadienį Delfi Plius laidoje „Drąsiai!“ neriame dar giliau, kalbėdami apie mūsų...