Mūsų šalies futbolo rinktinė išbandys PAR gyvenantį išeivių iš Lietuvos palikuonį. Papildyti rinktinę natūralizuotais afrikiečiais norėtų ir regbininkai.
Larry Cohenas (kairėje)
© twitter.com

Į išplėstinę Lietuvos futbolo rinktinės sudėtį ruoštis kovo 27 d. rungtynėms svečiuose su Anglijos rinktine pakviestas naujokas – vargu ar bent vienam Lietuvos futbolo gerbėjui stadione regėtas 27-erių vidurio gynėjas Larry Cohenas.

Žydų, persikėlėlių iš Lietuvos – litvakų – kilmės futbolininkas gimė Pietų Afrikos Respublikoje, Johanesburge. Jo tėvas Martinas Cohenas – taip pat buvęs profesionalus futbolininkas.

2007-aisiais pradėjęs profesionalaus futbolininko karjerą, L.Cohenas visą ją praleido PAR „Premier Soccer league“ klubuose. Žaidė Johanesburgo „Jomo Cosmos“, Braamfonteino „Wits University“, Vitbanko „Spurs“, Nelspruito „Mpulamanga Black Aces“ ir Port Elizabeto „Chippa United“ komandose. Dabar L. Cohenas jau antrą sezoną rungtyniauja Johanesburgo „Moroka Swallows“ ekipoje.

Šiemet „Moroka Swallows“ klubui – ne pats geriausias sezonas. Šiuo metu jis užimą vos 15-ąją vietą tarp 16 aukščiausiojo PAR diviziono komandų.

2014-ųjų lapkritį per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad nedaug kam žinomam Pietų Afrikos futbolininkui buvo atkurta Lietuvos pilietybė. Kelionė pasiimti lietuviško paso L. Cohenui buvo pirmoji viešnagė Lietuvoje.

Apie afrikiečio galimybes žaisti Lietuvos rinktinėje rudenį kalba nėjo. Užsienio spauda rašė, kad L. Cohenas lietuvišką pasą laiko raktu į Europos futbolą. Turint ES šalies pilietybę, gauti gerų pasiūlymų iš Europos klubų yra kur kas lengviau nei būnant PAR piliečiu.

Pasas L. Cohenui buvo išduotas kaip Lietuvos piliečių palikuoniui. Futbolininkas yra kalbėjęs, kad žydų kilmės jo senelė emigravo iš Lietuvos gelbėdamasi nuo Holokausto antrojo pasaulinio karo metais.

Jei L. Cohenui pavyktų patekti į Lietuvos futbolo rinktinę, jis būtų ne pirmas natūralizuotas žaidėjas joje –prieš kelerius metus lietuviškas pasas buvo išduotas gimusiam Maskvoje, bet užaugusiam Vilniuje buvusiam Rusijos piliečiui saugui Fiodorui Černychui.

L. Cohenas – vidurio gynėjas. Šiuo metu Lietuvos rinktinėje vidurio gynėjų pozicijose dažniausiai žaidžia Tadas Kijanskas, Georgas Freidgeimas ir Marius Žaliūkas.

PAR gyvena apie 80 tūkstančių žydų, kurių 80 procentų yra kilę iš Lietuvos. Dauguma jų į šią šalį atvyko dar 19-ajame šimtmetyje ir 20-ojo šimtmečio pradžioje.

Pietų Afrikoje įsikūrusi litvakų bendruomenė – didžiausia pasaulyje iš Lietuvos emigravusių žydų bendruomenė.

Futbolas yra populiariausia sporto šaka Pietų Afrikoje. Tačiau jam mažai nusileidžia ir regbis.

Pietų Afrikos litvakai regbiui taip pat neabejingi. Neseniai iš Lietuvos į PAR emigravę žydai pradėjo bendradarbiauti su Lietuvos regbio federacija. Jie daug prisidėjo, kad Lietuvos regbininkus treniruoja specialistas iš PAR Ntando Manyosha.

„Jie surado ir mums rekomendavo N. Manyoshą. Ir šiek tiek prisidėjo prie jo atlyginimo“, – sakė Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius.

Pietų Afrikos regbis yra laikomas vienu stipriausių pasaulyje. Todėl, jei išeivių iš Lietuvos palikuonys turėtų lietuviškus pasus ir sutiktų žaisti mūsų šalies regbio rinktinėje, pastarajai litvakai būtų kur kas rimtesnė parama nei futbolui. Tai supranta ir LRF vadovybė.

„Šiuo metu mes nežinome PAR regbininkų, kurie turėtų lietuviškus pasus. Bet neilgai trukus Pretorijoje turėtų atverti duris Lietuvos atstovybė. Manau, kad tada daugiau išeivių kreipsis Lietuvos pilietybės ir tikrai tarp jų bus regbinbinkų. O jie labai sustiprintų mūsų rinktines“, – svarstė R. Davidovičius.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šiurpi vienos šeimos istorija: išžudė šeimą ir apsigyveno su seserimi (118)

Stropus ir gabus abiturientas iš darbščios ūkininkų šeimos, tačiau kartu – ir negailestingas,...

16 metų tikro košmaro: ryte kūnai būdavo ištempiami lauk (79)

Po metų, kai jos tėvas su dviem jo broliais buvo rasti nušauti, sovietų valdžia atėjo Jevgenijos...

Dar 12 nacionalinės „Eurovizijos“ dalyvių rungėsi dėl jūsų simpatijų: pusei jau užtrenktos durys (121)

Pirmasis eurovizinių atrankų etapas jau praeityje – iš pusšimčio dalyvių liko vos 24....

Klaipėdoje minios žmonių susirinko į miesto aikštes ir skverus (56)

Pagrindinis šalies uostamiestis šeštadienį ūžia. Čia tęsiasi ketvirtasis „ Šviesų...

Amžinos vasaros kurortas vilioja atostogomis ant Raudonosios jūros kranto (23)

Eilate, Izraelio pietiniame kurorte prie Raudonosios jūros, jau turbūt yra pabuvoję nemaža dalis...

Atidžiai peržvelgusi vaikų vadovėlius tiesiog nustėro: tai – realus atvejis (671)

Viešai pristatyta nepanorusi būti filologė, humanitarinių mokslų daktarė, šiuo metu auginanti...

Deivydas Praspaliauskas atskleidė tobulos sriubos virimo būdą (73)

DELFI Maistas svečiavosi pas šefą Deivydą Praspaliauską restorane „Amandus“, kur virtuvės...

Lėktuvuose tarp keleivių sėdintys pilotai įsidėmi tai, ko mes nė nepastebime (33)

Keliones lėktuvu daugelis sieja su puikia proga netrikdomai pasnausti, padirbėti, paskaityti knygą...

Įsirenginėjantiems būstą – būtiniausių pirkinių sąrašas (3)

Apstatyti tuščią butą gali būti sunki užduotis, ypač jei keliatės į nuosavą būstą pirmą...

Užtvindytame Meksikos urve rasti kaulai keičia tai, ką žinojome apie žmonijos istoriją (19)

Atokiose Meksikos džiunglėse esančio užtvindyto urvo gelmėse archeologai aptiko netikėtą...