„Atlantas“ 7-ą minutę pirmavo 1:0 po Ovidijaus Verbicko smūgio, bet bosnis Juro Pejičius 53-ią minutę išlygino skirtumą 1:1. Atlantiečiai su 32 taškais liko ketvirtoje vietoje ir nepasinaudojo proga sumažinti atsilikimą nuo trečioje pozicijoje esančio Kauno „Spyrio“, o granitiečiai su 15 taškų rikiuojasi priešpaskutiniai - devinti.

Rezultatas:

„Atlantas“ 1 - 1 „Klaipėdos granitas“

7' Ovidijus Verbickas [1 - 0]
53' Juro Pejič [1 - 1]

„Atlantas“: M. Malinauskas, R. Baravykas, A. Jepifanovas, K. Gnedojus, A. Jokšas, A. Bartkus, G. Žukauskas, O. Verbickas (70 min. D. Galkevičius), R. Vėževičius (70 min. J. Kasparavičius), M. Maksimovas, L. Baranauskas (85 min. A. Skuratovičius).

„Klaipėdos granitas“: T. Norbutas, T. Kozubajevas, J. Potapovas, D. Šiškinas, R. Urbelis, D. Duminka (77 min. L. Rimkus), J. Pejičius, A. Stepanianas (54 min. D. Lukošius), M. Papšys, T. Vitukynas, P. Sušičius.

Pirmoje sezone pusėje pasidalijusios po pergalę, puikiame trečiame uostamiesčio derbyje „Atlantas“ ir „Klaipėdos granitas“ išsiskyrė taikiai – 1:1 (1:0). Be rezultatyviausių „SMScredit.lt A lygos“ snaiperių sąrašo viršuje esančio Andrejaus Paniukovo rungtyniavę aikštės šeimininkai sukūrė gausybę progų, tačiau svečius ne kartą gelbėjo vartų konstrukcija arba puikiai žaidęs vartininkas Tadas Norbutas.

Aktyviai rungtynes pradėjęs „Atlantas“, sužaidus vos penkias minutes, privalėjo išsiveržti į priekį. Pakėlus kampinį, Maksimas Maksimovas dusyk pataikė į tą patį virpstą. Iš pradžių rusas vartų konstrukciją sudrebino smūgiu galva, o po kelių sekundžių, kilus „gaisrui“, ten pat pataikė ir pakartotiniu bandymu.

Vis tik greitą įvartį aikštės šeimininkams pavyko įmušti kitos standartinės situacijos metu. 7-ą minutę komandą į priekį išvedė O. Verbickas, iš aštraus kampo sugebėjęs įsukti kamuolį į vartus baudos smūgiu nuo tolimo virpsto.

Netrukus M. Maksimovas privalėjo padvigubinti persvarą. Po pražangos O. Verbicko pakeltą kamuolį tiesiai visiškai laisvam šeimininkų legionieriui atmušė Tamirlanas Kozubajevas, bet puolėjas apmaudžiai į vartus nepataikė.

Pirmos savo atakos metu „Klaipėdos granitas“ galėjo išlyginti rezultatą. 14-ą minutę J. Pejičius iš aikštės gilumos įmetė kamuolį prieš vartus iššokusiam Dragomirui Duminkai, bet granitiečių gretose debiutavusio saugo smūgį atrėmė puikiai sužaidęs Mindaugas Malinauskas.

Klaida gynyboje „Atlanto“ iš vėžių neišmušė, jis toliau kūrė progas. Įmušti galėjo Lukas Baranauskas ir Robertas Vėževičius. Pirmas iššoko prieš vartus po labai tolimo Rolando Baravyko perdavimo, tačiau smūgiu pažeme į vartus nepataikė, antras sulaukė perdavimo iš krašto ir mušė galva, bet patikimai sužaidė Tadas Norbutas, nukreipęs kamuolį į kampinį.

Kėlinio viduryje dusyk meistriškumą teko demonstruoti ir M. Malinauskui. Šeimininkų vartininkas fantastišku šuoliu sugebėjo atremti labai pavojingą, tolimą Mariaus Papšio smūgį, o po kelių minučių neleido pasižymėti Alenui Stepanjanui greitos atakos metu.

Labai braškėjusi „Klaipėdos granito“ gynyba tik nedidelį stebuklą pademonstravusio T. Norbuto dėka ilsėtis išėjo nepraleidusi antro įvarčio. 40-ą minutę vartininkas sugebėjo atremti ne tik labai nepatogų tolimą O. Verbicko smūgį pažeme, bet ir pakartotinį atskubėjusio R. Vėževičiaus bandymą.

Antro kėlinio pradžioje „Atlantas“ tikėjosi baudinio po to, kai puikiai įsiveržusį į baudos aikštelę ir porą gynėjų suklaidinusio L. Baranausko reidą nutraukė kamuolį jam iš po kojų išmušęs Jegoras Potapovas. Teisėjo švilpukas tylėjo.

Po kelių minučių greitas svečių išpuolis baigėsi įvarčiu. D. Duminka baudos aikštelėje surado be priežiūros paliktą J. Pejičių, kuriam užteko laiko ne tik susistabdyti kamuolį, bet ir ramiai nukreipti jį į vartų kampą.

Išlyginęs rezultatą, „Klaipėdos granitas“ kuriam laikui perėmė iniciatyvą. Dusyk pavojingai vartams grasino D. Duminka, vėliau jis baudos aikštelėje geru perdavimu surado M. Papšį, bet kapitonui smūgis nepavyko.

Artėjant rungtynių pabaigai, „Atlantas“ vėl ėmė spausti varžovus. 78-ą minutę darsyk sudrebėjo svečių vartų konstrukcija, kai įspūdingu smūgiu, susistabdęs kamuolį krūtine ir neleidęs jam nusileisti ant žemės, ją sudrebino po keitimo aikštėje pasirodęs Dominykas Galkevičius

90-ą minutę dar vieną stebuklą pademonstravo T. Norbutas. Granitiečių vartininkas kažkokiu būdu sugebėjo neleisti pasižymėti prieš vartus iššokusiam M. Maksimovui, o po kelių akimirkų atrėmė ir pakartotinį Juliaus Kasparavičiaus smūgį.

Jau per arbitro pridėtą laiką idealios progos neišnaudojo D. Galkevičius, iš kelių metrų pasiuntęs kamuolį virš vartų, Andriui Bartkui laimėjus oro dvikovą.

„Žalgiris“ be vargo sutriuškino „Šiaulius“

Rezultatas:

„Žalgiris“ 5 - 0 „Šiauliai“

5' Darvydas Šernas [1 - 0]
39' Darvydas šernas [2 - 0]
48' Jurij Kendyš [3 - 0]
58' Simonas Jurgilas [4 - 0] („Šiauliai“, į savo vartus)
71' Linas Pilibaitis [5 - 0]

„Žalgiris“: A. Vitkauskas, G. Freidgeimas, S. Kerla, D. Slijngardas, E. Vaitkūnas, J. Kendyšas (58 min. L. Gaucho), V. Lukša (68 min. Eliandro), L. Pilibaitis, D. Šemberas, S. Nyuiadzis (76 min. K. Andreou), D. Šernas.

„Šiauliai“: P. Valinčius, V. Gašpuitis, S. Jurgilas, E. Pilypas (61 min. D. Šešplaukis), R. Radavičius, T. Rapalavičius, M. Ivanovas, E. Jasaitis (46 min. R. Gedminas), D. Petrauskas.

Titulą ginantys „SMScredit.lt A lygos“ čempionai „Žalgirio“ futbolininkai iškovojo septynioliktą pergalę šiame sezone. Žalgiriečiai atotrūkį nuo antroje vietoje žengiančių „Trakų“ padidino iki 11 taškų, tačiau už šią ekipą vilniečiai yra sužaidę trejomis rungtynėmis daugiau. Savo ruožtu „Šiauliai“ pralaimėjo jau keturioliktą kartą.

„Žalgirio“ ekipoje „SMScredit.lt A lygoje“ pirmą kartą pasirodė brazilas Eliandro. Kitas puolėjas – Lucasas Gaucho – 82-ą minutę susižeidė ir paliko aikštę.

Pirmas dvikovos įvartis krito jau 4-ą minutę: nesėkmingai sužaidus vidurio gynėjams, Povilas Valinčius buvo priverstas atmušti kamuolį, kuris atšoko tiesiai Darvydui Šernui. Patyręs žaidėjas atsidūrė visiškai laisvas ir savo proga pasinaudojo.

Saulės miesto futbolininkai neturėjo galimybių ilgiau kontroliuoti kamuolio, tad šiauliečiams teko iš paskutiniųjų plušėti prie savo vartų. P. Valinčius ne kartą buvo priverstas rodyti savo meistriškumą, bet keletą kartų „Šiaulius“ gelbėjo sėkmė.

Po Vytauto Lukšos perdavimo kamuolys atsimušė į skersinį ir atšoko tiesiai Serge‘ui Nyuiadziui. Saugas tuoj pat smūgiavo į vartus, bet pataikė į virpstą. Netrukus Donovanas Slijngardas kėlė kampinį, o baudos aikštelėje nuo oponento atitrūkęs Semiras Kerla mušė galva. Nuo garantuoto įvarčio šiauliečius išgelbėjo Ramūnas Radavičius, išmušęs kamuolį nuo vartų linijos.

D. Šernas galėjo pasiekti dublį, bet „Žalgirio“ naujoko smūgį atrėmė P. Valinčius. Visgi 38-ą minutę vilniečių futbolininkas pasižymėjo antrą kartą. V. Lukša įsiveržė į baudos aikštelę ir perdavė kamuolį link pirmo įvarčio autoriaus, kuris aplenkė varžovą ir smūgiavo tiksliai.

43-ią minutę D. Šernas turėjo galimybę pasiekti „hat-trick'ą“, bet žalgiriečiui pritrūko tik kelių centimetrų, tam, kad kamuolys vėl suspurdėtų vartų tinkle.

Vis dėlto 48-ą minutę „Žalgiris“ dar kartą privertė varžovus nuleisti galvas. Kamuolys palankiai atšoko Jurijui Kendyšui, kuris tiksliu tolimu smūgiu kaire koja nuginklavo P. Valinčių.

Likęs dvikovos laikas buvo tik formalumas: aikštės šeimininkai dominavo, leisdami Deivio Kančelskio auklėtiniams tik retkarčiais įsikurti vilniečių aikštės pusėje.

Kiek vėliau krito dar du įvarčiai. 58-ą minutę jaunasis „Šiaulių“ vidurio gynėjas Simonas Jurgilas apmaudžiai nukreipė kamuolį į savo vartus, o po trylikos minučių savo šansą išnaudojo Linas Pilibaitis, pasinaudojęs puikiu D. Šerno perdavimu.

Dvikovos pabaigoje du kartus puikiai sužaidė P. Valinčius. Vartininkas efektingai atrėmė tiek L. Pilibaičio, tiek D. Šerno pavojingus smūgius. 

Turnyro lentelė:

1.Žalgiris20171257:1452
2.Trakai17132242:1541
3.Spyris21112830:3735
4.Atlantas1895430:1632
5.Sūduva1893637:1930
6.Stumbras2056928:3721
7.Utenis21551117:3020
8.Kruoja2047919:2819
9.Klaipėdos granitas21361221:4815
10.Šiauliai20151414:518

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai - po 17 įvarčių - Andrejus Paniukovas („Atlantas“) ir Tomas Radzinevičius (Marijampolės „Sūduva“).

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės