Įvarčius klaipėdiečiams pelnė Titas Vitukynas 42-ą, Kazimieras Gnedojus 44-ą ir Karolis Laukžemis 77-ą minutėmis.

Paguodos įvartį „Uteniui“ 84-ą minutę pasiekė Darius Kazubovičius.

Po antros pergalės šios pirmenybėse uostamiesčio atstovai su 6 taškais pakilo į aštuntą vietą, o uteniškiai patyrė penktą pralaimėjimą ir su 4 taškais smuktelėjo į priešpaskutinę - devintą poziciją.

Rezultatas:

„Utenis“ 1 - 3 „Klaipėdos granitas“.

42' Titas Vitukynas [0 - 1]
44' Kazimieras Gnedojus [0 - 2]
77' Karolis Laukžemis [0 - 3]
84' Darius Kazubovičius [1 - 3]

„Utenis“: I. Plūkas, M. Dūda (71 min. V. Jeriomenka), R. Freidgeimas, M. Fridrikas, D. Gunevičius, Ž. Banys (71 min. L. Savastas), M. Grigaravičius, M. Krasnovskis, E. Mastianica, I. Tračynskis, V. Kavaliauskas (46 min. D. Kazubovičius).

„Klaipėdos granitas“: T. Simaitis, K. Gnedojus, J. Potapovas, D. Šiškinas (35 min. R. Borusas), Z. Jesipovas, A. Kurbangalijevas (75 min. A. Jerošenka), K. Laukžemis (80 min. L. Rimkus), M. Papšys, R. Urbelis, T. Vitukynas, D. Lukošius.

„Klaipėdos granitas“ išbrido iš nesėkmių ruožo

Nuo pat dvikovos pradžios uteniškiai perėmė iniciatyvą ir, žaisdami žemais bei tiksliais perdavimais, rezgė atakas. Vis dėlto kamuolio kontrolė apčiuopiamų dividendų neatnešė. „Utenio“ futbolininkai išsiskyrė tik tolimais smūgiais, kurie dažniausiai būdavo itin netikslūs.

"Utenis" - "Klaipėdos granitas" (V. Gimžausko nuotr.)

Granitiečiai nuo kėlinio vidurio sugebėjo perkelti veiksmą į oponentų pusę ir pirmi rimtai pagrasino varžovų vartams. Staigios kontratakos metu Karolis Laukžemis turėjo puikią galimybę išvesti komandą į priekį, tačiau puolėjo smūgis kaire koja buvo labai nevykęs.

Visgi „Klaipėdos granito“ suaktyvėjimas davė vaisių. 42-ą minutę kamuolys atšoko T. Vitukynui, kuris puikiu tolimu smūgiu į apatinį vartų kampą išvedė svečius į priekį.

Maža to, G. Jarmalavičiaus kariauna prieš pertrauką uteniškiams sudavė dar vieną smūgį. Standartinės padėties metu kamuolys itin palankiai nuskriejo iki K. Gnedojaus, o vidurio gynėjas šia proga pasinaudojo idealiai. Granitiečių kapitonas pasižymėjo 44-ą dvikovos minutę.

Po pertraukos „Uteniui“ iniciatyvos perimti nepavyko, svečiai žaidė užtikrintai, tačiau kartą patys sau vos neprisidarė problemų.
Po Iljos Tračynskio smūgio Tadas Simaitis nesėkmingai sugavo kamuolį, kuris atsimušė į skersinį ir atšoko šalia vartų linijos. Vis dėlto paskutinę akimirką vartininkas ištaisė savo klaidą, neleisdamas Žilvinui Baniui sušvelninti rezultato.

Kėlinio viduryje komandos apsikeitė greitomis atakomis. Granitiečių atstovo Deivido Lukošiaus bandymas buvo kiek netikslus, o Ž. Banio smūgiuotą kamuolį puikiai į kampinį nukreipė T. Simaitis. Mindaugas Čepas 71-ą minutę atliko visus keitimus, kurie šeimininkų žaidime įplieskė dar didesnę ugnį.

„Utenio“ futbolininkai kurį laiką buvo prispaudę svečius, tačiau tiksli klaipėdiečių ataka 76-ą minutę sudėliojo visus taškus. Po savalaikio perdavimo į baudos aikštelę įsiveržė K. Laukžemis ir tiksliai smūgiavo kaire koja. I. Plūkas buvo nuginkluotas smūgiu į artimą vartų kampą.

Šeimininkai nepasidavė ir sugebėjo pelnyti garbės įvartį. Po Edgaro Mastianicos perdavimo 84-ą minutę pirmą sykį aukščiausioje šalies lygoje pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Darius Kazubovičius. Uteniškiai ir toliau kovojo negailėdami savęs, tačiau daugiau itin aštrių progų nesukūrė. Klaipėdiečiai, turėję vos pora dienų poilsio, sužaidė geras rungtynes ir pelnytai nugalėjo.
A.Paniukovo įvarčių „Atlanto“ pergalei neprireikė

A. Paniukovo įvarčių „Atlanto“ pergalei neprireikė

Kitose rungtynėse Klaipėdos „Atlantas“ namuose įveikė Kauno „Stumbrą“ rezultatu 2:0 (0:0), pasiekė ketvirtą pergalę, surinko 12 taškų ir pakilo į ketvirtą turnyro lentelės vietą. „Stumbras“ patyrė ketvirtą nesėkmę, trečią iš eilės ir su 6 taškais liko šeštas. Įvarčius „Atlantui“ antro kėlinio pradžioje pelnė Maksimas Maiksimovas ir Dovydas Norvilas 50-ą ir 57-ą minutėmis.

Rezultatas:

„Atlantas“ 2 - 0 „Stumbras“

50' Maksim Maksimov [1 - 0]
57' Dovydas Norvilas [2 - 0]

„Atlantas“: E. Gertmonas, R. Baravykas, L. Artimavičius, J. Raziūnas, E. Žarskis, G. Žukauskas (83 min. M. Beneta), A. Bartkus, D. Norvilas, R. Vėževičius (79 min. A. Jurgelevičius), M. Maksimovas (86 min. D. Virkšas), A. Paniukovas.

„Stumbras“: G. Kvedaras, L. Čerkauskas, A. Račkus, R. Sadauskas, T. Snapkauskas, A. Bareikis, M. Eiza, M. Dapkus (75 min. V. Armanavičius), N. Mačiulis, R. Blaževičius (67 min. I. Prieskenis), M. Varanauskas (56 min. A. Belovas).

Rungtynių eiga

Vos kartą į aikštės šeimininkų vartų plotą iki pertraukos pataikiusį „Stumbrą“ nuo nemalonumų pirmajame kėlinyje išgelbėjo patikimai žaidęs vartininkas Giedrius Kvedaras, atrėmęs tris pavojingus rezultatyviausio lygos futbolininko Andrejaus Paniukovo smūgius.
Nors „Atlantas“ nuo pirmų minučių užgulė svečių vartus, tačiau kauniečių vartininko reakcijos prireikė tik 20-ą minutę, kai po perdavimo į baudos aikštelę įsiveržęs legionierius iš Rusijos apgaulingu judesiu paguldė vieną gynėją, po to išvengė antrojo, bet smūgiu pažeme G. Kvedaro neįveikė.

Vėliau Maksimas Maksimovas sugebėjo įmesti kamuolį kelių varžovų apsuptyje buvusiam A. Paniukovui. Puolėjo stiprų smūgį į artimą kampą „Stumbro“ vartininkas atrėmė gražiu šuoliu.

Kėliniui baigiantis, „Atlantas“ surengė dar vieną gražią ataką. Gerardas Žukauskas baudos aikštelės prieigose surado Dovydą Norvilą, kuris galėjo smūgiuoti, bet nusprendė sužaisti aštriau, atiduodamas kamuolį link vartų įkirtusiam A. Paniukovui. Rusas kamuolį pasiekė pirštų galais, pabandydamas nukreipti jį į vartų kampą, bet G. Kvedaras vėl buvo vietoje ir kamuolį sugavo.

Retai vartų priartėdavęs „Stumbras“ pavojingų momentų prie klaipėdiečių vartų nesukūrė. Kartą iš toli virš vartų smūgiavo Ainas Bareikis. Sykį Edvino Gertmono budrumą šūviu iš aštraus kampo patikrino Nerijus Mačiulis.

Netrukus po pertraukos „Atlantas“ įsiveržė į priekį. Baudos aikštelėje perdavimo sulaukusiam A. Paniukovui apsisukti neleido gynėjai, tačiau šalia jo buvusiam M. Maksimovui atitekęs ir į vartus smūgiuotas kamuolys po rikošeto atsidūrė tinkle.

Uostamiesčio komanda neatsipalaidavo ir užgulė svečių vartus. Garsiai braškėjusi „Stumbro“ gynyba vėl griuvo 57-ą minutę, kai D. Norvilas, pamatęs, kad G. Kvedaras paliko vartus, puikiu tolimu smūgiu perkėlė kamuolį per kauniečių vartininką.

Kėlinio viduryje klaipėdiečiai privalėjo įmušti trečią įvartį, bet po A. Paniukovo smūgio kamuolys atsitrenkė į virpstą, o T. Snapkauską suklaidinęs Robertas Vėževičius pakartotiniu bandymu pataikė tiesiai į vartininką.

Labai daug darbo antrame kėlinyje turėjęs ir atrėmęs keletą labai pavojingų tolimų smūgių G. Kvedaras puikiai sužaidė ir 75-ą minutę. A. Paniukovas perdavimu iš gilumos vieną prieš vartus išvedė M. Maksimovą. Atrodė, kad legionierius suklaidino vartininką, aukštai permesdamas per jį kamuolį, bet bene geriausias „Stumbro“ žaidėjas spėjo grįžti į vartus ir kojomis smūgį nukreipti už galinės linijos.

Po poros minučių pirmą išpuolį antrame kėlinyje sukūrė svečiai. Netoli „Atlanto“ baudos aikštelės kamuolį perėmęs Mantvydas Eiza pasiuntė jį link vartų, bet čia apmaudžiai paslydo perdavimo laukęs Vilius Armanavičius. Vėliau keletą kartų iš toli smūgiuoti pabandė N. Mačiulis, bet jokių problemų E. Gertmonui nesukėlė.