Žalgiris“ iškovojo 17-ą pergalę šį sezoną ir su 53 taškais toliau lieka čempionato vienvaldžiu lyderiu, o „Dainava“ patyrė 15-ą nesėkmę ir su 12 taškų yra priešpaskutinė - aštunta.

Rezultatas:

Alytaus „Dainava“ 0 - 1 Vilniaus „Žalgiris“

36' Kamilis Bilinskis [0 - 1]

„Dainava“: V. Artiomenka, A. Mikaitis, N. Kavaliauskas, D. Padaigis, D. Gunevičius, N. Bartkevičius (58 min. R. Stankevičius), L. Savastas, D. Cibulskas, L. Sendžikas, M. Strauka (68 min. V. Rutkauskas), K. Balčiūnas (88 min. T. Leskauskas).

„Žalgiris“: A. Vitkauskas, G. Freidgeimas, L. Peričius, A. Jankauskas, E. Zagurskas (46 min. P. Komolovas), R. Leliūga (64 min. A. Žulpa), V. Šilėnas, P. Janušauskas, T. Kanai, K. Bilinskis, A. Velička (82 min. A. Tručinskas).

Rungtynės

Pusę pirmoj kėlinio čempionato lyderiai nedemonstravo to žaidimo, kokį buvo įpratę matyti vilniečių gerbėjai. 9-ą minutę po šiurkščios „Dainavos“ futbolininkų klaidos savo aikštės pusėje Rytis Leliūga perėmė kamuolį, perdavė dviejų gynėjų prižiūrimam Andriui Veličkai, kuris puikiu perdavimu surado vieną prieš vartus išbėgusį K. Bilinskį. Tačiau puikiai sužaidė laiku rezultatyviausią svečių puolėją pasitikęs vartininkas Vitalijus Artiomenka, atrėmęs labai pavojingą smūgį.

16-ą minutę K. Bilinskis turėjo dar vieną galimybę pasižymėti, bet, įsiveržęs į baudos aikštelę per toli atleido kamuolį ir laiku suskubęs Deivydas Padaigis užtvėrė kelią link vartų.

Kontratakų taktiką pasirinkusi „Dainava“ kėlinio viduryje įsidrąsino ir ėmė vis dažniau pereidavo į vilniečių aikštės pusę. 21-ą minutę Darius Cibulskas turėjo neblogą galimybę patikrinti Armanto Vitkausko meistriškumą, tačiau paskutinę akimirką paslydo ir smūgiavo nestipriai.

36-ą minutę tik V. Artiomenkos akrobatinis šuolis išgelbėjo alytiškius nuo A. Veličkos tolimo smūgio. Tačiau „Dainavos“ vartininkas buvo bejėgis po dviejų minučių, kai K. Bilinskis iš kelių metrų tiksliu smūgiu galva po Vaido Šilėno perdavimo išvedė „Žalgirį“ į priekį - 1:0.

Nuolat aikštės šeimininkų gynybą reidais draskęs R. Leliūga jau po trijų minučių galėjo padvigubinti vilniečių persvarą, kai, suklaidinęs du gynėjus, stipriai smūgiavo iš aštraus kampo, bet puikiai sužaidęs V. Artiomenka smūgį sugebėjo atremti.

Kėlinio pabaigoje auksinės progos neišnaudojo Kęstutis Balčiūnas. Netikėtai vienas prieš vartus iššokęs puolėjas šuolyje koja pabandė perkelti aukštai pašokusį kamuolį per jį pasitikusį A. Vitkauską, tačiau į vartus nepataikė.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. Žaidimas daugiausia vyko „Dainavos“ aikštės pusėje, tačiau labai pavojingų progų vilniečiams sukurti neleido be klaidų rungtyniavę gynėjai. Dukart pavojingai po standartinių padėčių galva smūgiavo Luka Peričius. Alytiškiai atsakė netaikliu tolimu Luko Sendžiko smūgiu.

74-ą minutę Pavelas Komolovas, pamatęs, kad V. Artiomenka paliko vartus tikėdamasis perdavimo į baudos aikštelę, pabandė „Dainavos“ vartininką užklupti nepasiruošusį ir smūgiavo stipriai, bet pro šalį. Po minutės visi žalgiriečiai griebėsi už galvų, kai po Pauliaus Janušausko tolimo smūgio kamuolys praskriejo visai šalia dešinio virpsto.

Dvikovos pabaigoje Algis Jankauskas smūgiu galva nepataikė į vartus iš kelių metrų. Sėkmingiau smūgiuoti sutrukdė prieš pat gynėją nuo žemės atšokęs kamuolys.

9.Tauras20111812 - 61-494

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: Nerijus Valskis (Marijampolės Sūduva“) – 15 įvarčių, Evaldas Razulis (KlaipėdosAtlantas“) ir Kamilis Bilinskis („Žalgiris“) – po 14, Aurimas Staponka (Gargždų „Banga“) – 10, Georgijus Alaverdašvili („Šiauliai“) ir Arsenijus Buinickis (Panevėžio „Ekranas“) – po 9.