Taip mano Vilniaus „Vėtros“ futbolo klubo vyriausias treneris Virginijus Liubšys. „Ar šiame cikle rinktinei būtų vadovavęs Benjeminas Zelkevičius, ar Algimantas Liubinskas, ar dar kas nors, neabejoju, kad rezultatai būtų buvę panašūs“, – teigė treneris, „Valstiečių laikraščiui“ komentuodamas Lietuvos futbolo rinktinės pasirodymą 2010 metų pasaulio čempionato atrankos cikle.
Lietuvos rinktinės futbolininkai
© AFP/ScanpixPaskutinėse rungtynėse su Serbija Lietuvos rinktinė abu įvarčius pelnė realizuodama du 11 metrų baudinius. Ar tai nesumenkina pergalės?

"Ne, niekada taip nesakau. Visada varžybas atspindi tik galutinis rezultatas, nesvarbu, pasiektas baudiniais ar įvarčiais žaidimo metu. Lietuva diktavo žaidimą ir tai, kad tik iš baudinių pelnė įvarčius, pergalės tikrai nesumenkina, nes be baudinių turėjome dar tris keturias progas įmušti įvarčius,- VL sakė V. Liubšys.

Ko trūko, kad sukurtų gerų progų nepavyko realizuoti?

- Gal kai kuriais momentais pritrūko meistriškumo Darvydui Šernui (vyr. trenerio J. Couceiro sprendimu saugas žaidė puolėjo pozicijoje, – red.).

Šiaip jis gerai atakavo, bet nesugebėdavo užbaigti baigiamosios fazės atakų. Žaidimą gadino ir pažliugusi aikštė. Kitomis sąlygomis, manau, D. Šernas būtų išnaudojęs tas progas.

Žaidėjai atrodė nusiteikę gerokai kovingiau nei priešpaskutinėse atrankos ciklo rungtynėse su Farerais. Kas tai lėmė?

- Rungtyniavę žaidėjai nėra stipriausi, todėl jie norėjo įrodyti, ką gali. Jie atidavė viską ir kovojo iki galo. Išėjo kovoti už valstybę, už Lietuvą. Atsidavė maksimaliai.

Bet kodėl tokio kovingumo pritrūko žaidžiant su Farerais?

Mano nuomone, dalis žaidėjų pernelyg pasitikėjo savimi, kad lengvai įveiks Farerus. Todėl gal neįdėjo visų jėgų, maksimaliai neatsidavė žaidimui. O tik taip galima pasiekti pergalę.

Prieš rungtynes rinktinės lyderiai gynė portugalą trenerį J.Couceiro nuo Lietuvos futbolo federacijos prezidento Liutauro Varanavičiaus kritikos. Ką manote apie tokią situaciją, kai viešai kritikuojamas treneris, paskui žaidėjai surengia savo spaudos konferenciją kritikai "atmušti"?

- Jeigu žaidėjai labai gynė trenerį, jie turėjo prisiimti absoliučiai visą kaltę už pralaimėtas rungtynes Farerams. O federacijos prezidentui, manau, irgi buvo skaudu, ir nieko blogo jis nepasakė.

Rinktinė pasaulio čempionato atrankos cikle laimėjo 4 ir pralaimėjo 6 rungtynes. Ar šioje grupėje ji galėjo pasirodyti geriau? Ko šiai komandai trūksta?

- Manau, kad dabartinėje rinktinėje tikrai yra gerų žaidėjų. Trečiadienį jie dar kartą parodė, kad yra pajėgūs įveikti net serbus žaisdami ne visa sudėtimi.

Buvo labai gera ciklo pradžia, paskui iš eilės pralaimėtos 5 rungtynės. Jose tikrai nebuvo gero futbolo. O paskutinės rungtynės vėl gerai sužaistos.

Manau, kad šioje grupėje turėjome užimti trečiąją vietą. Serbai žaidė puikiai, prancūzai – gana gerai, o kitos komandos buvo Lietuvos lygio ir įveikiamos.

Manote, kad galėjome laimėti prieš Rumuniją namuose, Austriją ir Farerų salas išvykose?

- Taip. Ypač prieš rumunus. Jie šiame cikle ypač prastai žaidė, buvo įveikiami. Lietuva ne be pagrindo juos kartą nugalėjo 3:0. Aišku, keitėsi treneriai, žaidėjai. Rumunai turėjo įvairių problemų.

Kaip manote, ar rinktinei toliau turėtų vadovauti portugalų specialistas ar lietuvis treneris?

- Ne man spręsti. Bet žinau labai daug pavyzdžių, kai puikūs treneriai dirbdami kitose valstybėse nieko nepasiekia. Federacijos vykdomasis komitetas turi prisiimti atsakomybę ir nuspręsti, kaip geriau Lietuvai dabartiniu laikotarpiu: ar su J.Couceiro, ar geriau pakviesti trenerį iš Lietuvos.

Ar Lietuvoje matote trenerių, kurie būtų deramai pasirengę stoti prie rinktinės vairo?

- Neabejoju, kad nemažai trenerių Lietuvoje nėra blogesni už J.Couceiro. Gal daugiau lemia net ne treneris, bet žaidėjų profesionalumas, požiūris į žaidimą rinktinėje.

Ar šiame cikle rinktinei būtų vadovavęs B. Zelkevičius, ar A. Liubinskas, ar dar kas nors, neabejoju, kad rezultatai būtų buvę panašūs. Aišku, tai mano subjektyvi nuomonė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apskaičiavo, kas bus Lietuvoje po penkerių metų (259)

Gyventojų skaičiaus mažėjimas Lietuvoje tampa grėsmingas. Naujausiais duomenimis, dėl...

Užsieniečių darbas Lietuvoje: kur ir už kiek dirba (68)

Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos darbininkų Lietuvoje kai kurios įmonės laukia...

Kodėl Japonijoje nėra populizmo? (17)

Dešiniojo populizmo bangai besiritant per Europą, Jungtines Amerikos Valstijas, Indiją ir kai...

Mokslininkai išsiaiškino, kokio mikroelemento trūkumas itin svarbus vėžio išgyvenamumui (19)

Neseniai su krūties vėžiu sergančiomis lenkėmis atlikto tyrimo metu atskleista, kad moterys,...

Po paslaptingos modelio žūties Klaipėdos viešbutyje – sukrečiantis pokalbis (143)

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvą sukrėtė netikėta merginos žūtis – Klaipėdoje,...

Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja rekordo link, atnaujinta 06.59 (284)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Portlande Sabonio pastangos neišgelbėjo „Pacers“ nuo nesėkmės

NBA čempionate ketvirtadienį vakare penkių pergalių seriją siekė pratęsti Indianos „Pacers“...

Kodėl skandinaviškas stilius tampa keiksmažodžiu? (5)

Kai išgirstu ar pamatau žodžius „skandinaviškas stilius“ ar „skandinaviškas interjeras“,...

Kaip lietuviškoje fermoje veikia melžimo robotas ir kodėl karvės jį myli (2)

„Viskas yra robotizuota, ateini į tvartą ir nėra su kuo pasibarti“ – juokauja Žemės ūkio...

Jus stebi ne tik jūsų telefonas ir kompiuteris, bet ir automobilis (9)

Jūsų telefonas jūsų klausosi. Jūsų išmanusis televizorius jus stebi. Jūsų apsilankymai...