2023-ieji panevėžiečiams buvo pasakiški – patyrus vos vieną pralaimėjimą, iškovotas pirmasis čempiono titulas. Per 36-erias praėjusio sezono rungtynes praleista vos 14 įvarčių.

Vos tik užsitikrinusi „TOPsport A lygos“ trofėjų, Aukštaitijos sostinės komanda pasiekė dar vieną pergalę – išlaikė strategą Gino Lettieri, kuris darbuosis trečią sezoną. Tarpsezoniu buvo pratęstos sutartys su Lietuvos rinktinės žaidėjais – Vytautu Černiausku, Linu Klimavičiumi, Ernestu Veliuliu bei Marku Beneta, liko rezultatyvių perdavimų specialistas Jeffrey Sarpongas, svarbus vidurio saugas Jovanas Čadženovičius.

Tuo metu Vilniaus rajono „TransINVEST“ – vos trečią sezoną savo istorijoje pradėsiantis klubas, kuris triumfavo tiek trečioje, tiek antroje pagal pajėgumą lygoje bei praėjusiais metais laimėjo LFF taurę. Tai yra unikalus pasiekimas Lietuvoje – nė viena „TOPsport Pirmos lygos“ komanda to nebuvo padariusi. Kelyje link istorijos geltonai mėlyni eliminavo tris šalies aukščiausios lygos ekipas.

Rungtynių eiga:

PIRMASIS KĖLINYS

3 min. Rungtynes aktyviau pradeda „TransINVEST“, kurie sėkmingai įžaidė kampinį, bet Lino Pilibaičio smūgis buvo netikslus.

12min. Panevėžiečiai po truputį perima iniciatyvą. Jeffrey Sarpongas atliko tolimą smūgį, kuris „TransINVEST“ vartų sargui Simone Moschinui problemų nesukėlė.

Sužaidus 20 minučių, kamuolio kontrolė priklausė „Panevėžiui (60 proc. – 40 proc.), tiesa, smūgių į vartus rodiklis – „TransINVEST“ naudai (3-2).

29 min. Po netyčinio kontakto su komandos draugu, priverstinio keitimo prireikė Ričardui Šveikauskui, kurį pakeitė Erlandas Juška. Futbolininkui iš galvos pasipylė kraujas.

42 min. Pirmą kartą buvo panadota VAR technologija. Ji buvo pasitelkta dėl peržiūros ar turėjo būti skirtas vienuolikos metrų baudinys į „TransINVEST“ vartus. Po peržiūros baudinys nebuvo skirtas ir rungtynės buvo pratęstos.

Po pirmojo kėlinio rezultatas 0:0.

ANTRASIS KĖLINYS

49 min. Kėlinys prasidėjo panevėžiečių keliamais kampiniais, bet šie rezultato nedavė.

60 min. Vyrauja atsargus futbolas, nei viena komanda per valandą žaidimo laiko neatliko daugiau nei penkių smūgių.

68 min. Po keitimo aikštėje pasirodęs Gustas Jarusevičius atliko vieną pavojingiausių smūgių rungtynėse. Panevėžiečių vartininkas Vytautas Černiauskas nukreipė kamuolį už galinės linijos.

76 min. Pavojingas Jeffrey Sarpongo smūgis, kurį atrėmė Simone Moschinas.

80 min. Pavojingiausias rungtynių momentas prie „TransINVEST“ vartų. Greitą ataką išvystę panevėžiečiai išvedė Noelį Mbo vieną prieš vartininką, kurį šis apsivedė, bet kamuolį nuo vartų linijos ištraukė Aleksandras Levšinas.

90 min. Rungtynių teisėjas Donatas Rumšas pridėjo penkias papildomas žaidimo minutes.

90+2 min. „Panevėžio“ ekipos kartvelas Nika Kacharava akrobatiniu smūgiu per save pataikė į vartų konstrukciją.

90+5 min. Komandoms nepavyko išsiaiškinti santykių per pagrindinį rungtynių laiką, tad ekipos taurės likimą spręs 11 metrų baudinių loterijoje.

PO ANTROJO KĖLINIO REZULTATAS 0:0.

Baudinių serijoje savo pranašumą įrodė panevėžiečiai, kurie šią loteriją laimėjo rezultatu 5:4. Vienintelis baudinio nerealizavo „TransINVEST“ puolėjas Henrique Devensas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)