„Esu dėkingas už galimybę būti išgirstiems, nes turbūt puikiai atsimenama, kad nuo 2020 m. pabaigos, kada buvo Seimo narių pasirašyta peticija ir priimtas balsavimas, nutarimas dėl kreipimosi į UEFA ir FIFA dėl LFF neskaidrumo, neatvirumo, negebėjimo tvarkytis su federacija ir pan., jau tą pačią dieną grįžtame atgal ir reagavome proaktyviai, kreipėmės tiek į FIFA, tiek ir UEFA“, – trečiadienį LFF surengtoje spaudos konferencijoje teigė E. Stankevičius.

„Turiu visus raštus ir atsakymus valdžios atstovams, tačiau jokios reakcijos nebuvo, jokio grįžtamojo ryšio negaudavome arba buvo kalba, jog negalime susitikti dėl vienokių ar kitokių priežasčių“, – pridūrė jis.

LFF generalinis sekretorius gėdino politikus, kurie dažnai domėdamiesi futbolo nerado laiko praeitais metais, Lietuvoje vykstant FIFA pasaulio salės futbolo čempionatui, susitikti su aukščiausio rango FIFA atstovais ir pasikalbėti apie Lietuvos futbolo problemas.

„Iš tikrųjų yra gėda, kada pernai metais vyko toks renginys kaip FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas Lietuvoje ir jo metu turėjome tiek FIFA generalinės sekretorės vizitą, tiek FIFA prezidento vizitą ir derinome susitikimą su mūsų aukšto rango pareigūnais, kurie nesurado galimybių pasikalbėti.

Nors yra pasirašomos peticijos, apeliuojama į tam tikrus LFF veiksmus, bet nesugebama parodyti deramo dėmesio FIFA ir UEFA vadovybei“, – sakė jis.

Tiesa, Švietimo, Mokslo ir Sporto Ministerija patikslino, kad rudenį su Lietuvoje viešėjusiu FIFA prezidentu Gianni Infantino buvo susitikusi ministrė Jurgita Šiugždinienė. Svečias taip pat aptarė infrastruktūros projektus su viceministru Linu Obcarsku. Be to, J. Šiugždinienė pernai birželį susitiko ir su Lietuvoje viešėjusiu FIFA turnyrų vadovu Jaime Yarza, su kuriu kalbėjosi apie tarptautinių sporto renginių reikšmę valstybių žinomumui bei sporto šakų populiarumui.

E. Stankevičius taip pat negailėjo kritikos trečiadienį vykusiam posėdžiui, kurio metu, anot jo, nebuvo galima pristatyti visos norimos medžiagos, o užduoti klausimai nebuvo susiję su Lietuvos futbolo finansavimu, nors tai buvo numatyta posėdžio tema.

„Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariai kviečiasi į posėdį dėl Lietuvos futbolo finansavimo ir perspektyvų, tai manau, kad apie finansus turėjome pašnekėti, bet nei vieno klausimo, susijusio su futbolo galimu finansavimu nebuvo“, – aiškino LFF generalinis sekretorius.

Kokie galėtų būti LFF žingsniai ir ar federacija pasirengusi politikų siūlomiems pokyčiams?

„Jau šiandien kreipėmės tiek į FIFA, tiek UEFA. Mūsų prezidentas (Tomas Danilevičius) bus Londone, Europos moterų futbolo čempionato finale. Ten numatytas susitikimas tiek su FIFA, tiek UEFA atstovais, pasikalbėsime.

Siūlėme opcijas, kada gali atvykti UEFA ir FIFA atstovai dėl susidariusios situacijos. Svarbu, kad mūsų Seimo nariai, Seimo komitetų sudėtyse esantys pareigūnai sutiktų priimti ir atrastų laiko mums.

Mūsų visuotinė konferencija pagal įstatus vyksta iki balandžio mėnesio pabaigos. Įstatų korekcijas galime daryti tik tada, vadinasi, pokyčiai galimi balandžio pabaigoje. Tą numato federacijos įstatai“, – kalbėjo LFF generalinis sekretorius.

„Kiekvienais metais sulaukiame pastabų dėl savo įstatų. Ir dabar iš UEFA turime sąrašą punktų, kas galėtų būti kogeruojama, tačiau jie nėra tokie kritiniai, kad pakeistų federacijos valdymą.

Taip, tobulintinų dalykų mes neslepiame, galime kalbėti apie didesnį klubų dalyvavimą, tačiau reikėtų peržiūrėti tam tikrų asociacijų funkcijas, to neatsisakome ir žengiame toliau. Tai gyva organizacija, gyvas organizmas, mes adaptuojamės ir taikomės prie UEFA, FIFA rekomendacijų, prie Vyriausybės siūlymų, kitaip negautume finansavimo“, – pridūrė E. Stankevičius.

Kalbas apie tiesioginį valdymą vadina politiniu piaru

LFF generalinis sekretorius mano, kad kalbos apie tiesioginį LFF valdymą ir šio klausimo eskalavimas iš politikų pusės yra dėl artėjančių rinkimų. Pasak jo, politikai negirdi, ką LFF atstovai kalba ir yra apmaudu, kad tam tikri valstybės pareigūnai arba aukšto rango politikai naudojasi bloga federacijos reputacija visuomenėje ir į LFF rimtai nežiūri.

„Ne paslaptis, kad ir federacijos rinkimai yra 2024 m. ir automatiškai politikai nori tam tikro dėmesio aktualiomis temomis, ką ir matėme prieš tai, kad ant futbolo federacijos pasisakyti neigiamai yra labai geras trendas šiai dienai ir tas išsibujojo gana plačiai. Tikiu, kad yra nepatenkintų LFF dabartine vadovybe, valdžia ir t.t., galbūt praėjusių kadencijų vadovybė norėtų sugrįžti ir t.t.“, – teigė E. Stankevičius.

„Šiandien būdamas jų vietoje taip pat norėčiau matyti tokius demonstruojamus rezultatus šios organizacijos, kalbu apie administracinę, finansinę situaciją“, – pridėjo jis.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas M. Majauskas tvirtina, kad tai yra reikalingas sprendimas, siekiant esminių permainų LFF.


2020 m. lapkričio pradžioje Seimas vienbalsiai priėmė rezoliuciją dėl LFF skaidrumo, finansų ir „apvalymo“ nuo nusikaltėlių.

Seimas akcentavo, kad didžiausios LFF skaidrumo problemos atsirado dėl nusikalstamo pasaulio atstovų įtakos futbolui, uždaros ir neskaidrios struktūros valdymo, LFF priimami aktualūs futbolo visuomenei sprendimai nėra vieši ir federacija neviešina metinio biudžeto sąmatų ir tai sukelia abejonių apie gautų lėšų panaudojimo tikslus.

Taip pat Seimas rekomendavo Vyriausybei kreiptis į tarptautines futbolo asociacijas (UEFA, FIFA), kad šios atliktų tarptautinius auditus ir ištirtų visų Lietuvos futbolo federacijos gaunamų finansų naudojimą, ir ragino Vyriausybę pradėti intensyvų dialogą su tarptautinių futbolo asociacijų (UEFA, FIFA) valdymo organais siekiant užtikrinti, kad Lietuvos futbolo federacijoje vadovų pareigas eitų nepriekaištingos reputacijos asmenys.

Seimo posėdžių salėje pristatant rezoliuciją TS-LKD partijos narys Laurynas Kasčiūnas pažymėjo, kad ši rezoliucija gali būti traktuojama kaip tam tikrų veiksmų pradžia.

Nors dažnai yra pažymima, kad politikai neturi teisės kištis į Futbolo federacijos valdymą, nes tokiu atveju UEFA ar FIFA gali suspenduoti federaciją, o tai reikštų tarptautinių rungtynių tiek rinktinei, tiek Lietuvos futbolo klubams pabaigą ir didžiulę nežinomybę, tačiau tokius argumentus yra atmetęs parlamentaras Vytautas Bakas. Jis 2020 m. spalį tikino, kad valstybės įsikišimas į futbolo ar kitų asociacijų darbą nėra retenybė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)