Į pietinį Lietuvos kurortą dalyviai sugužės jau septynioliktą kartą. Nuo 2005 metų Lietuvoje vykstančiuose turnyruose apsilankė daugiau nei 20 šalių žurnalistai. Keturi pirmieji turnyrai buvo organizuoti Vilniuje, penktasis – Kėdainiuose.

„Per šešiolika metų šios varžybos tapo didžiausiu žurnalistų futbolo turnyru Europoje ir kasmet į jį sukviesti pavykdavo bent dešimt komandų. Praėjusiais metais pasaulį sukausčiusi pandemija trumpam buvo „įšaldžiusi“ ir šią gražią tradiciją, tačiau po trumpos priverstinės pertraukos grįžtame su naujomis idėjomis ir lūkesčiais“, – sakė turnyrą organizuojančio „PRESS‘o“ pirmininkas Tautvydas Vencevičius.

Anot jo, po apsilankymo Lietuvoje, panašius turnyrus pradėjo organizuoti ir kitos šalys – Latvija, Armėnija, Sakartvelas, Egiptas.

Šiemet turnyre dalyvaus dešimt komandų. Į Lietuvą atvyksta titulą ginsiančios Moldovos, taip pat Lenkijos, Armėnijos, Latvijos komandos ir varžybose debiutuosiantys Maroko žurnalistai. Konkurenciją jiems bandys sudaryti penkios Lietuvos ekipos – „PRESS‘as“, Kauno žurnalistai, 15min ir LRT atstovai bei futbolo tinklaraščio „Vienuolika“ kūrėjų komanda.

„Saulės“ pagrindinės mokyklos stadione kamuolį gainios visas būrys žinomų šalies žurnalistų – Kęstutis Rimkus, Marius Bagdonas, Maksimas Vojevodinas, Karolis Tretjakas, Zigmas Jurevičius, Raimundas Celencevičius ir kiti.

Visos komandos tarpusavyje sužais po 15 minučių truksiančias rungtynes. Atskirai bus vedama ir Lietuvos čempionato įskaita. Nugalėtojai iškovos pagrindinio rėmėjo „TOPsport“ didžiąją taurę, o prizininkai – specialiai turnyrui sukurtus „SportCup“ medalius.

„PRESS‘as“, kurio gretose žaidžia žinomi žurnalistai ir komentatoriai, turnyrus Lietuvoje yra laimėjęs keturis kartus, bet pastarąjį sykį tai pavyko padaryti gana seniai – 2014-aisiais.

Tiek pat sykių nugalėtojų taurę virš savo galvų kėlė ir kaimynai iš Baltarusijos, tris pergales šventė Lenkijos atstovai, po kartą triumfavo čekai, ukrainiečiai, moldavai ir Vilniaus universiteto Žurnalistikos fakulteto studentai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės