Per ankstesnes dvejas atrankos ciklo rungtynes lietuviai namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su Škotija ir svečiuose 1:0 nugalėjo Čekiją. Ispanai vienintelėje iki tol žaistoje atrankos dvikovoje sutriuškino Lichtenšteiną 4:0.

Tai penktas lietuvių ir ispanų tarpusavio mačas ir mūsiškiams kol kas yra pavykę iškovoti vos tašką.

Rezultatas:

Ispanija 3 - 1 Lietuva

47' Fernando Llorente [1 - 0]

54' Darvydas Šernas [1 - 1]

56' Fernando Llorente [2 - 1]

79' David Silva [3 - 1]

Rungtynės

Pirmas kėlinys

Pirma ispanų ataka pasibaigė tuo, kad kamuolys išriedėjo už lietuvių galinės linijos. Ispanijos rinktinė ilgiau kontroliavo kamuolį ir per vieną išpuolį Fernando Llorente artistiškai krito mūsiškių baudos aikštelėje, reikalaudamas baudinio, bet teisėjas į tai nereagavo.

5-ą minutę jau lietuviai bandė surengti kontrataką, bet po tolimo vartininko Žydrūno Karčemarsko perdavimo per visą aikštę Darvydui Šernui nepavyko sukurti pavojingo momento.

10-ą minutę Davidas Villa iš kairio krašto pavojingai skersavo kamuolį į Lietuvos rinktinės baudos aikštelę. Žaidimo braižas nesikeitė - ispanai bandė pulti, o mūsiškiai visas jėgas skyrė gynybai. 12-ą minutę stiprų Davido Silva smūgį atrėmė Ž. Karčemarskas.

17-ą minutę Saulius Mikoliūnas prasižengė prie pat baudos aikštelės ribos, bet, laimė, po D. Villa smūgio kamuolys atsidūrė Lietuvos rinktinės vartininko rankose. Netrukus suklydus Mariui Stankevičiui kairiame krašte, kilo du iš eilės pavojingi momentai prie mūsų vartų.

21-ą minutę buvo keliami du kampiniai prie Lietuvos ekipos vartų iš eilės ir po Gerardo Pique smūgio galva kamuolys atsimušė į virpstą.

24-ą minutę lietuviai surengė puikią kontrataką, bet po D. Šerno tikslaus perdavimo varžovų baudos aikštelėje neužtikrintai sužaidė Tomas Danilevičius.

29-ą minutę D. Silva pabėgo nuo mūsų gynėjų, tačiau Ž. Karčemarskas sugebėjo nukreipti kamuolį į kampinį. 32-ą minutę po Joano Capdevila smūgio lietuvių vartininkas vėl likvidavo pavojų.

Ispanai didino spaudimą prie Lietuvos rinktinės vartų prieigų, bet mūsiškiai patikimai gynėsi ir pavojingai kontratakavo. 40-ą minutę jau lietuviai apgulė ispanų vartus, Edgaras Česnauskis greitai „išžaidė“ baudos smūgį, bet į priešininkų baudos aikštelę įsiveržęs T. Danilevičius, sukirto kamuolį tiesiai į vartininką I. Casillasą. Po akimirkos į vartus pataikyti nepavyko S. Mikoliūnui.

Baigiantis kėliniui D. Villa, net ir atsidūręs nuošalėje, vis tiek iš arti nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus. Po pirmų 45-ių minučių kovos buvo lygu - 0:0.

Antras kėlinys

Antras kėlinys prasidėjo itin nesėkmingai lietuviams. Dešiniuoju puolimo kraštu prasiveržęs Sergio Ramosas skersavo kamuolį į baudos aikštelę ir ten jį galvą į vartus nukreipė F. Llorente - 1:0.

54-ą minutę Lietuvos rinktinė surengė rezultatyvią ataką, kurios smaigalyje atsidūręs D. Šernas puikiu smūgiu išlygino rezultatą - 1:1. Mūsiškių džiaugsmas, deja, truko neilgai. Ispanai 56-ą minutę vėl pervėrė santykį savo naudai - 2:1. Po Santi Cazorla perdavimo iš dešinio puolimo sparno aukščiau už Lietuvos ekipos gynėjus iššokęs F. Llorente pasižymėjo antrą kartą - 2:1.

Ispanijos rinktinei priklausė iniciatyva, jie vis dažniau patikrindavo Ž. Karčemarsko budrumą. 79-ą minutę S. Ramosas dar kartą atliko rezultatyvų perdavimą ir smūgiu galva gražų trečią įvartį ispanams pelnė D. Silva - 3:1.

88-ą minutę Lietuvos rinktinės vartus išgelbėjo Ž. Karčemarskas. Teisėjo pridėtos 3 minutės suteikė progą pavojingai smūgiuoti Aritzui Adurizui. Ispanai iškovojo pergalę - 3:1.

Ispanija (pagal numerius): 1-Ikeras Casillasas, 3-Gerardas Pique, 5-Carlesas Puyolis, 6-Andresas Iniesta, 7-Davidas Villa (18-Pablo Hernandezas, 76'), 11-Joanas Capdevila, 15-Sergio Ramosas (17-Alvaro Arbeloa, 82') 16-Sergio Busquetsas, 19-Fernando Llorente (9-Aritzas Adurizas, 77') 20-Santi Cazorla, 21-Davidas Silva.

Lietuva (pagal numerius): 1-Žydrūnas Karčemarskas, 2-Deividas Šemberas, 3-Ramūnas Radavičius, 4-Tadas Kijanskas, 5-Andrius Skerla, 7-Mindaugas Panka, 8-Edgaras Česnauskis (11-Robertas Poškus, 85'), 9-Tomas Danilevičius (16-Kęstutis Ivaškevičius, 82') 10-Darvydas Šernas, 13-Saulius Mikoliūnas (18-Deividas Česnauskis, 59'), 23-Marius Stankevičius.

Kitose šios grupės rungtynėse susitiko Čekijos ir Škotijos rinktinės. Pergalę po Romano Hubniko smūgio 70-ą minutę rezultatu 1:0 (0:0) iškovojo čekai.

I grupės kitas rezultatas

Čekija 1 - 0 Škotija

70' Roman Hubnik [1 - 0]

1. Ispanija 2 2 0 0 7-1 6
2. Škotija 3 1 1 1 2-2 4
3. Lietuva 3 1 1 1 2-3 4
4. Čekija 2 1 0 1 1-1 3
5. Lichtenšteinas 2 0 0 2 1-6 0