Rungtynes kiek aktyviau pradėjo svečių rinktinė, kuri ilgiau kontroliavo kamuolį. Visgi rimtų progų jiems susikurti nepavyko – jų smūgiai skriedavo arba greta vartų, arba juos atremdavo Tomas Švedkauskas.

Tuo tarpu lietuvių gretose bene geriausią progą turėjo Arvydas Novikovas, tačiau jo smūgis iš baudos aikštelės buvo blokuotas varžovų gynėjų.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, tačiau antrasis šeimininkams prasidėjo itin prastai – po užsitęsusios atakos italai, sužaidus vos kelias minutes, išsveržė į priekį, kai tiksliai mušė po keitimo į aikštę žengęs Stefano Sensi.

Po įmušto įvarčio italai ir toliau stengėsi nemažinti apsukų ir toliau kūrė pavojus prie Tomo Švedkausko vartų, tačiau patikimai rungtyniavęs marijampolietis klaidų nedarė ir gesino vieną svečių smūgį po kito.

Atkarpomis aktyviau puolime sužaisti bandė ir lietuviai, o viena tokių atakų vos nesibaigė įvarčiu, kai kraštu prasiveržęs Martynas Dapkus atliko skersą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau po keitimo į aikštę žengęs Tautvydas Eliošius iš arti pataikė į svečių vartininką.

Per likusį laiką lietuviai dar kelis sykius bandė sukurti pavojų prie italų vartų, tačiau šie patikimai apsigynė. Kai jau atrodė, kad mačas baigsis 1:0, jau per pridėtą antro kėlinio laiką italų persvarą 11 m baudiniu įtvirtino ekipos puolėjas Ciro Immobile.

Lietuva 0 – 2 Italija

48' [0 – 1] Stefano Sensi

90+4' [0 – 2] Ciro Immobile (11 m baudinys)

Rungtynėms teisėjavo arbitrų iš Lenkijos brigada. Aikštės teisėjas – Pawelas Raczkowski.

Lietuvos rinktinės sudėtis: vartininkas Tomas Švedkauskas, gynėjai Edvinas Girdvainis, Markas Beneta, Egidijus Vaitkūnas, Saulius Mikoliūnas, saugai – Domantas Šimkus, Martynas Dapkus, Vykintas Slivka, Gratas Sirgėdas, Arvydas Novikovas, puolėjas Fedoras Černychas.

Atsargoje: Ignas Driomovas, Marius Adamonis, Rolandas Baravykas, Vytas Gašpuitis, Justas Lasickas, Tautvydas Eliošius, Donatas Kazlauskas, Deimantas Petravičius, Daniel Romanovskij, Karolis Šilkaitis, Karolis Laukžemis, Nerijus Valskis.

Italijos rinktinės sudėtis: vartininkas Gianluigi Donnarumma, gynėjai – Rafael Toloi, Gianluca Mancini, Alessandro Bastoni, Emerson Palmieri, saugai – Matteo Pessina, Manuel Locatelli, Lorenzo Pellegrini, puolime – Federico Bernardeschi, Stephan El Shaarawy, Ciro Immobile.

Atsargoje: Alessio Cragno, Alex Meret, Salvatore Sirigu, Francesco Acerbi, Cristiano Biraghi, Leonardo Bonucci, Giovanni Di Lorenzo, Gian Marco Ferrari, Manuel Lazzari, Leonardo Spinazzola, Nicolo Barella, Gaetano Castrovilli, Rolando Mandragora, Matteo Ricci, Stefano Sensi, Roberto Soriano, Andrea Belotti, Lorenzo Insigne.

Lietuvos rinktinė pirmose atrankos C grupės rungtynėse Šveicarijoje nusileido vietos futbolininkams 0:1. R. Mancini auklėtiniai į Vilnių atvyko su 2 pergalėmis užantyje – rezultatu 2:0 įveikė ir Šiaurės Airiją, ir Bulgariją.

Standings provided by SofaScore LiveScore

R. Mancini vadovaujama Italijos rinktinė nepralaimi 25 rungtynių paeiliui bei fiksuoja 13-os pergalių seriją. Paskutinį kartą Italija pralaimėjimo kartėlį jautė dar 2018 m. rugsėjo 10-ą, UEFA Tautų lygos turnyre 0:1 nusileista Portugalijai.

Tai buvo paskutinės 2022 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynės šį pavasarį, toliau šios varžybos tęsis po 5 mėnesių pertraukos. Kelialapius į Katarą rinktinės medžioti vėl pradės nuo rugsėjo 1 dienos, o Lietuvos rinktinė po pertraukos pirmąsias rungtynes žais rugsėjo 2 dieną namie su Šiaurės Airija.

Pasaulio čempionato atrankos tvarkaraštis

2021 m. kovo 28 d. Šveicarija – Lietuva 1:0 (1:0)

2021 m. kovo 31 d. Lietuva – Italija 0:2 (0:0)

2021 m. rugsėjo 2 d. Lietuva – Šiaurės Airija

2021 m. rugsėjo 5 d. Bulgarija – Lietuva

2021 m. rugsėjo 8 d. Italija – Lietuva

2021 m. spalio 9 d. Lietuva – Bulgarija

2021 m. spalio 12 d. Lietuva – Šveicarija

2021 m. lapkričio 12 d. Šiaurės Airija – Lietuva

2022 metais Katare vyksiančio čempionato atrankoje dalyvauja 55 Europos komandos, suskirstytos į dešimt pogrupių. Jų nugalėtojai keliaus tiesiai į Katarą, o antrąsias vietas užimsiančios rinktinės varžysis papildomame atrankos etape dėl likusių trijų kelialapių.