aA
Du A lygos čempionų titulus turinti Marijampolės „Sūduva“ turi puikią galimybę papildyti savo trofėjų kolekciją – LFF taurės finale jų laukia komanda iš antrojo šalies diviziono Gargždų „Banga“. Visgi prieš artėjančią akistatą „Sūduvos“ treneris teigė, jog nuvertinti varžovą būtų klaidinga.
Tomas Tamošauskas (kairėje), Vladimiras Čeburinas (Foto: I. Markunaitė)
© LFF

„Sūduva“ pastaraisiais metais dominuoja A lygoje ir turi geras pozicijas šį sezoną apginti čempionų vardus, tačiau iki šiol to nebuvo galima pasakyti apie taurės varžybas. Jose Marijampolės klubas paskutinį kartą laimėjo prieš dešimtmetį.

Nuo 2012 metų turnyre dominavo Vilniaus „Žalgiris“. Per tą laikotarpį būtent sostinės ekipa net penkis kartus (2012, 2015, 2016, 2017, 2018) užkirto kelią „Sūduvai“ nepaisant to, kad didžioji dalis lemiamų akistatų vyko Marijampolėje.

„Norėjome pagaliau peržengti tą barjerą. Tai tapo savotišku principu. Norėtųsi susitikti su „Žalgiriu“ finale, bet taurės varžybos tuo ir ypatingos, kad varžovas gali būti vis kitoks“, – kalbėjo „Sūduvos“ kapitonas Algis Jankauskas.

Šiemet pusfinalyje „Sūduva“ pagaliau įveikė savo pagrindinius priešininkus. „Vis būdavome arti to finalo, bet iškrisdavome. Paskutiniais metais „Žalgiris“ pastojo mums kelią ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo stadijose. Šįkart buvome labiau „įsikrovę“ ir fiziškai pajėgesni, todėl pavyko per papildomą rungtynių laiką pasiekti pergalę“, – pergalės priežastis įvardino Marijampolės ekipos strategas Vladimiras Čeburinas.

„Sūduvai“ vienintelis likęs žingsnis – dvikova su viena iš antrojo šalies diviziono lyderių „Banga“. Lietuvos čempionų atstovai kartojo, kad nenuvertina oponento.

„Rungtynės taurės turnyre skiriasi nuo čempionato. Čia būna staigmenų, nes vienerioms rungtynėms gali pasiruošti maksimaliai ir tą parodo „Bangos“ pergalė prieš du A lygos klubus. Tai labai iškalbingas faktas. „Banga“ atliko didelį šuolį, todėl apie varžovų neįvertinimą negali būti jokios kalbos. Tai gera komanda, kuri nepasimestų žaisdama A lygoje, – oponentą vertino V. Čeburinas. – Tai komanda, kuri pasižymi gera drausme, kompaktišku judėjimu, greitu perėjimu į atakas. Šie aspektai padėjo „Bangai“ patekti į finalą.“

A. Jankauskas apie finalo akistatą su „Banga“ gali pasakyti iš savo patirties, nes 2014 metais prieš ją žaidė atstovaudamas „Žalgiriui“ taip pat Utenoje vykusiame finale.

„Buvome favoritai, bet rungtynės nebuvo itin lengvos – laimėjome 2:1. Tais metais „Banga“ žaidė A lygoje, todėl nebuvo didelė staigmena sutikti ją finale. Šį kartą staigmena didesnė, nes jie yra I lygoje, – teigė A. Jankauskas – Bet dėl to nenuvertiname varžovų. Tai komanda, kuri turi žaidėjų su A lygos patirtimi, o ta staigmena neatsirado iš vienerių rungtynių. „Banga“ turėjo laimėti penkerias rungtynes kad patektų į finalą ir įrodė, kad yra jo verta. Į finalą bet kas nepatenka.“

Paskutinis „Sūduvos“ finalas 2016 metų rudenį baigėsi nesėkme. Negana to, rungtynių pabaigoje A. Jankauskas su dviem komandos draugais gavo raudonas korteles.

„Tos emocijos rodo, kad komanda norėjo žūtbūt laimėti. Tai buvo pirmi metai, kai atėjau į „Sūduvą“, dvikovos su „Žalgiriu“ buvo tikrai principinės. Norėjosi laimėti, bet nepavyko. Turime šansą šį kartą pasitaisyti. Esame du kartus iškovoję čempionų vardus, Supertaurę, dabar mums trūksta tik taurės“, – teigė „Sūduvos“ kapitonas.

Dėl atidėtų rungtynių „Sūduvos“ grafikas pastaruoju metu įtemptas – komanda žaidžia kas kelias dienas – ir toks veikiausiai bus iki sezono pabaigos. Šioje situacijoje patyręs gynėjas įžvelgė ir pliusų: „Mano, kaip žaidėjo nuomonė, kad kas tris keturias dienas žaisti dar geriau nei laukti rungtynių savaitę. Po paskutinės dvikovos A lygoje mums buvo keturios dienos pasiruošti ir manau, kad tai pakankamas laiko tarpas atsistatymui.“

Tuo metu „Bangos“ atstovai teigia neturintys ko prarasti ir pasitikėjimo semiasi iš šio sezono pergalių prie A lygos klubus.

2001-ųjų vasarą LFF taurės finale 17 metų Tomas Tamošauskas rezultatyviu perdavimu prisidėjo prie Klaipėdos „Atlanto“ pergalės prieš Vilniaus „Žalgirį“ ir pirmojo naujųjų laikų uostamiesčio klubo trofėjumi.

Prabėgus 18 metų T. Tamošauskas vėl bus taurės finalo dalyvis, tik iššūkis laukia kitokio pobūdžio. Šį kartą kaip treneris, stovintis prie gimtosios komandos vairo, jis gali tapti naujo istorinio laimėjimo architektu. Gilias tradicijas turinti Klaipėdos rajono komanda bandys iškovoti savo pirmąjį trofėjų.

Net ir patekimą į finalą galima vadinti žygdarbiu – jame per beveik tris dešimtmečius nėra žaidusi nė viena antrojo diviziono ekipa. Šį sezoną LFF taurės varžybose I lygos atstovė „Banga“ įveikė penkis varžovus, tarp jų ir A lygoje žaidžiančias „Kauno Žalgirio“ bei „Palangos“ komandas. Tokio žygio Gargždų ekipos planuose nebuvo.

„Žinoma, kad taurę laimėti didelis darbas ir pradžioje nebuvo to tikslo. Kiekvienose rungtynėse su žemesnių lygų komandomis bet kas galėjo nugalėti bet ką. Tik praėjus kelis etapus pradėjo atsirasti vizija, galimybė išmėginti jėgas su A lygos klubais, – nueitą kelią prisiminė T. Tamošauskas – Ketvirtfinalio rungtynėse „Kauno Žalgiris“ mūsų neįvertino, galvojo, kad pasiduosime praleidę įvartį. Pradėjome išsigandę, bet vėliau susitvarkėme su įtampa, vyrai patikėjo savo jėgomis. Priėjome iki baudinių, o tai – loterija. Mes ištraukėme laimingą bilietą. Pusfinalio dvikova su „Palanga“ buvo tikrai įtempta. Pavyko nugalėti, o kai ateini iki finalo, nebėra kur trauktis – norisi pabaigti darbą iki galo.“

„Mums prireikė penkių finalų, kad pasiektume tikslą. Pradžioje burtai suvedė ne su stipriausiais varžovais. Po to žaidėme su A lygos komandomis. Kovėmės kaip komanda ir nugalėjome. Manau, kad padėjo namų sienos. Gargžduose turime savo palaikymą, kaip dvyliktą žaidėją. Norime nenuvilti savo žiūrovų ir tai papildomas stimulas“, – tikino komandos žaidėjas Karolis Urbaitis.

Finale „Bangos“ laukia pats didžiausias iššūkis lyginant su iki šiol buvusiais – rungtynės su A lygos čempionais „Sūduvos“ futbolininkais.

„Susitiksime su galinga komanda, kuri trečius metus iš eilės bando tapti čempionais, Lietuvoje demonstruoja futbolo madas, o Europoje pritrūko vieno žingsnio iki patekimo į grupių etapą. Jie turi daug individualiai stiprių žaidėjų. Mums bus labai sunku. Žinome Dovydo ir Galijoto analogiją ir kaip baigėsi ta kova. Tikiuosi, kad mums baigsis taip pat, kaip ir toje istorijoje, – teigė T. Tamošauskas. – Taurės finalas iš vienų rungtynių, gali laimėti bet kas. Čia daug niuansų, vieno iš jų neįgyvendinsi ir taurė atiteks varžovui. Mes neturime ko prarasti.“

K. Urbaitis vylėsi, jog jam su komandos draugais pavyks nustebinti taip, kaip „Sūduva“ futbolo mėgėjus stebina pergalėmis Europoje: „Galima sakyti, kad atsidūrėme „Sūduvos“ vietoje. Taip, kaip jie neretai būna Europos turnyruose, taip ir mes būsime autsaideriais. Stengsimės parodyti savo vertę ir galime pasiekti pergalę kovingumu – kaip ir „Sūduva“ Europoje.“

Saugui finalas nėra nauja patirtis – jis du kartus su „Banga“ žaidė LFF taurės finaluose ir abu kartus patyrė nesėkmę. Prieš penkerius metus „Banga“ nusileido „Žalgiriui“, o 2011 metais – „Ekranui“.

„Prisiminimai nekokie. Tos rungtynės su „Ekranu“ neiškrenta iš galvos. Pirmavome rezultatu 2:0, bet paskui viskas apsivertė. Tais metais trūko nedaug, turėjome daug patyrusių žaidėjų. 2014 metais buvo visiškai kitokia komanda, daug užsieniečių, kiti vadovai, – prisiminė K. Urbaitis – Bet tikiuosi, kad trečias kartas nemeluos ir pavyks parvežti taurę į Gargždus. Esu laimėjęs taurę su „Žalgiriu“, bet man, kaip vietiniam, tiek metų pražaidusiam su „Banga“, būtų daug maloniau laimėti čia.“

Pergalės atveju „Bangai“ atitektų ne tik taurė, bet ir kelialapis į Europos lygą.

„Laimėti taurę būtų didžiulė šventė bet kuriam miestui, o patekimas į Europos lygą būtų didžiulis finansinis ir emocinis paskatinimas tokiam eilę metų sėkmingai I lygoje žaidžiančiam klubui kaip mūsų. Manau, kad nereikės motyvuoti nė vieno žaidėjo. „Sūduvai“ turbūt priešingai, gali būti sunkiau susikaupti, nes jie kovoja su „Žalgiriu“ dėl čempionų titulo. Todėl tas finalo prizas mums naudingesnis nei varžovams“, – vertino T. Tamošauskas.

Treneris pripažino, kad komandos pasirodymai I lygoje paskutiniu metu nedžiugina, bet vylėsi, jog finalo rungtynės padės tai pakeisti.

„Paskutiniu metu rezultatai šlubuoja. Tai susiję ir su pergalėmis taurėje. I lygoje išeiname kaip favoritai ir galbūt kažkur neįvertiname varžovų, kažkur nepakankamai dirbame. Natūralu, kad kitos komandos mato, kaip mums sekasi taurėje, ir turbūt jiems tai suteikia papildomos motyvacijos. Mums reikia ruoštis dvigubai. Bet taurės rungtynės parodo, kad viskas mūsų galvose. Galime sėkmingai rungtyniauti su A lygos komandomis. Manau, kad po finalo rungtynių viskas eis į viršų“, – kalbėjo „Bangos“ strategas.

„Sūduvos“ ir „Bangos“ dvikova LFF taurės finale vyks sekmadienį 16 valandą Utenos miesto stadione. Įėjimas į rungtynes su atsisiųstu kvietimu nemokamas. Rungtynes tiesiogiai transliuos TV6 televizija.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

„Chelsea“ ir „Leicester“ išplėšė pergales, „Tottenham“ – tik lygiąsias

Šeštadienio vakarą Anglijos „Premier“ lygoje startavo 9-asis turas. Jame sunkias pergales...

A lyga: Vilniuje – trys raudonos kortelės, Panevėžyje – du įvarčiai (1)

Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose...

Lietuvių žygį pasaulio mažojo futbolo čempionate užbaigė Anglija (4)

Po rekordinio pasirodymo „Socca“ pasaulio čempionato grupių etape ir patekimo į aštuntfinalį...

„Panevėžio“ klube – saugas iš Senegalo

Jau šeštadienio namų rungtynėse su Klaipėdos „Atlantu“ žiūrovai „Panevėžio“ sudėtyje...

Intriguojantį A lygos savaitgalį vainikuos Lietuvos futbolo grandų mūšis (4)

Lietuvos futbolo A lygos sirgalių šeštadienį bei sekmadienį laukia trys itin įdomios turnyro...

Top naujienos

Sutampa net aplinkybės: Karbauskiui teko savo kailiu pabūti Pranckiečio vietoje (8)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis patekęs į...

Zelenskis negrąžins didžiausio šalies banko savininkui: gresia rimtas konfliktas su buvusiu partneriu (17)

Ukrainos prezidentas pareiškė, kad jo vyriausybė negrąžins didžiausio šalies banko...

Gaisras Alytuje: dūmai nusisuko nuo miesto Prognozuoja, kada gaisras bus užgesintas

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Apie troleibusą svajojo nuo vaikystės: kai atlyginimas – 500 eurų, jauni darbuotojai čia neužsibūna (10)

Vilniaus miesto gatvės neįsivaizduojamos be troleibusų. Vieni jų nemėgsta dėl prasto...

Mitybos specialistė Tulčina perspėjo kavos mėgėjus ir įvardijo, ko pati niekada nevalgo (70)

Jei norite būti sveiki, kiekvieną rytą valykite dantis su soda, išgerkite stiklinę šilto vandens...

Ekspertas: Šiaurės Korėja situacijos nebekontroliuoja, gresia badas (91)

Oficialiais duomenimis, Rytų Azijoje siaučiantis kiaulių užkratas praktiškai aplenkė Šiaurės...

Istorijos mokytojas nusprendė dirbti kitaip: savęs be socialinių tinklų neįsivaizduoju

Nuolat ieškantis originalių būdų sudominti mokinius, nepasitenkinantis vien sausa teorija,...

Išeitis iš aklavietės: 4 santykių terapeutai paaiškino, ką daryti, jei „nekenčiate savo vyro“ (2)

Visuose santykiuose būna sunkumų. Kartais jaučiatės laimingi, kartais viskas tiesiog krenta iš...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją papildyta gydytojo komentaru 20.42 (613)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Globėjų pasakojimas griebia už širdies: mama neaugina nė vieno vaiko, nors laukiasi jau septinto (81)

„Šiuos du zuikius Raimonda augina, šitą aš, dar du zuikiai yra įvaikinti ir mes neturime...