aA
Du A lygos čempionų titulus turinti Marijampolės „Sūduva“ turi puikią galimybę papildyti savo trofėjų kolekciją – LFF taurės finale jų laukia komanda iš antrojo šalies diviziono Gargždų „Banga“. Visgi prieš artėjančią akistatą „Sūduvos“ treneris teigė, jog nuvertinti varžovą būtų klaidinga.
Tomas Tamošauskas (kairėje), Vladimiras Čeburinas (Foto: I. Markunaitė)
Tomas Tamošauskas (kairėje), Vladimiras Čeburinas (Foto: I. Markunaitė)
© LFF

„Sūduva“ pastaraisiais metais dominuoja A lygoje ir turi geras pozicijas šį sezoną apginti čempionų vardus, tačiau iki šiol to nebuvo galima pasakyti apie taurės varžybas. Jose Marijampolės klubas paskutinį kartą laimėjo prieš dešimtmetį.

Nuo 2012 metų turnyre dominavo Vilniaus „Žalgiris“. Per tą laikotarpį būtent sostinės ekipa net penkis kartus (2012, 2015, 2016, 2017, 2018) užkirto kelią „Sūduvai“ nepaisant to, kad didžioji dalis lemiamų akistatų vyko Marijampolėje.

„Norėjome pagaliau peržengti tą barjerą. Tai tapo savotišku principu. Norėtųsi susitikti su „Žalgiriu“ finale, bet taurės varžybos tuo ir ypatingos, kad varžovas gali būti vis kitoks“, – kalbėjo „Sūduvos“ kapitonas Algis Jankauskas.

Šiemet pusfinalyje „Sūduva“ pagaliau įveikė savo pagrindinius priešininkus. „Vis būdavome arti to finalo, bet iškrisdavome. Paskutiniais metais „Žalgiris“ pastojo mums kelią ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo stadijose. Šįkart buvome labiau „įsikrovę“ ir fiziškai pajėgesni, todėl pavyko per papildomą rungtynių laiką pasiekti pergalę“, – pergalės priežastis įvardino Marijampolės ekipos strategas Vladimiras Čeburinas.

„Sūduvai“ vienintelis likęs žingsnis – dvikova su viena iš antrojo šalies diviziono lyderių „Banga“. Lietuvos čempionų atstovai kartojo, kad nenuvertina oponento.

„Rungtynės taurės turnyre skiriasi nuo čempionato. Čia būna staigmenų, nes vienerioms rungtynėms gali pasiruošti maksimaliai ir tą parodo „Bangos“ pergalė prieš du A lygos klubus. Tai labai iškalbingas faktas. „Banga“ atliko didelį šuolį, todėl apie varžovų neįvertinimą negali būti jokios kalbos. Tai gera komanda, kuri nepasimestų žaisdama A lygoje, – oponentą vertino V. Čeburinas. – Tai komanda, kuri pasižymi gera drausme, kompaktišku judėjimu, greitu perėjimu į atakas. Šie aspektai padėjo „Bangai“ patekti į finalą.“

A. Jankauskas apie finalo akistatą su „Banga“ gali pasakyti iš savo patirties, nes 2014 metais prieš ją žaidė atstovaudamas „Žalgiriui“ taip pat Utenoje vykusiame finale.

„Buvome favoritai, bet rungtynės nebuvo itin lengvos – laimėjome 2:1. Tais metais „Banga“ žaidė A lygoje, todėl nebuvo didelė staigmena sutikti ją finale. Šį kartą staigmena didesnė, nes jie yra I lygoje, – teigė A. Jankauskas – Bet dėl to nenuvertiname varžovų. Tai komanda, kuri turi žaidėjų su A lygos patirtimi, o ta staigmena neatsirado iš vienerių rungtynių. „Banga“ turėjo laimėti penkerias rungtynes kad patektų į finalą ir įrodė, kad yra jo verta. Į finalą bet kas nepatenka.“

Paskutinis „Sūduvos“ finalas 2016 metų rudenį baigėsi nesėkme. Negana to, rungtynių pabaigoje A. Jankauskas su dviem komandos draugais gavo raudonas korteles.

„Tos emocijos rodo, kad komanda norėjo žūtbūt laimėti. Tai buvo pirmi metai, kai atėjau į „Sūduvą“, dvikovos su „Žalgiriu“ buvo tikrai principinės. Norėjosi laimėti, bet nepavyko. Turime šansą šį kartą pasitaisyti. Esame du kartus iškovoję čempionų vardus, Supertaurę, dabar mums trūksta tik taurės“, – teigė „Sūduvos“ kapitonas.

Dėl atidėtų rungtynių „Sūduvos“ grafikas pastaruoju metu įtemptas – komanda žaidžia kas kelias dienas – ir toks veikiausiai bus iki sezono pabaigos. Šioje situacijoje patyręs gynėjas įžvelgė ir pliusų: „Mano, kaip žaidėjo nuomonė, kad kas tris keturias dienas žaisti dar geriau nei laukti rungtynių savaitę. Po paskutinės dvikovos A lygoje mums buvo keturios dienos pasiruošti ir manau, kad tai pakankamas laiko tarpas atsistatymui.“

Tuo metu „Bangos“ atstovai teigia neturintys ko prarasti ir pasitikėjimo semiasi iš šio sezono pergalių prie A lygos klubus.

2001-ųjų vasarą LFF taurės finale 17 metų Tomas Tamošauskas rezultatyviu perdavimu prisidėjo prie Klaipėdos „Atlanto“ pergalės prieš Vilniaus „Žalgirį“ ir pirmojo naujųjų laikų uostamiesčio klubo trofėjumi.

Prabėgus 18 metų T. Tamošauskas vėl bus taurės finalo dalyvis, tik iššūkis laukia kitokio pobūdžio. Šį kartą kaip treneris, stovintis prie gimtosios komandos vairo, jis gali tapti naujo istorinio laimėjimo architektu. Gilias tradicijas turinti Klaipėdos rajono komanda bandys iškovoti savo pirmąjį trofėjų.

Net ir patekimą į finalą galima vadinti žygdarbiu – jame per beveik tris dešimtmečius nėra žaidusi nė viena antrojo diviziono ekipa. Šį sezoną LFF taurės varžybose I lygos atstovė „Banga“ įveikė penkis varžovus, tarp jų ir A lygoje žaidžiančias „Kauno Žalgirio“ bei „Palangos“ komandas. Tokio žygio Gargždų ekipos planuose nebuvo.

„Žinoma, kad taurę laimėti didelis darbas ir pradžioje nebuvo to tikslo. Kiekvienose rungtynėse su žemesnių lygų komandomis bet kas galėjo nugalėti bet ką. Tik praėjus kelis etapus pradėjo atsirasti vizija, galimybė išmėginti jėgas su A lygos klubais, – nueitą kelią prisiminė T. Tamošauskas – Ketvirtfinalio rungtynėse „Kauno Žalgiris“ mūsų neįvertino, galvojo, kad pasiduosime praleidę įvartį. Pradėjome išsigandę, bet vėliau susitvarkėme su įtampa, vyrai patikėjo savo jėgomis. Priėjome iki baudinių, o tai – loterija. Mes ištraukėme laimingą bilietą. Pusfinalio dvikova su „Palanga“ buvo tikrai įtempta. Pavyko nugalėti, o kai ateini iki finalo, nebėra kur trauktis – norisi pabaigti darbą iki galo.“

„Mums prireikė penkių finalų, kad pasiektume tikslą. Pradžioje burtai suvedė ne su stipriausiais varžovais. Po to žaidėme su A lygos komandomis. Kovėmės kaip komanda ir nugalėjome. Manau, kad padėjo namų sienos. Gargžduose turime savo palaikymą, kaip dvyliktą žaidėją. Norime nenuvilti savo žiūrovų ir tai papildomas stimulas“, – tikino komandos žaidėjas Karolis Urbaitis.

Finale „Bangos“ laukia pats didžiausias iššūkis lyginant su iki šiol buvusiais – rungtynės su A lygos čempionais „Sūduvos“ futbolininkais.

„Susitiksime su galinga komanda, kuri trečius metus iš eilės bando tapti čempionais, Lietuvoje demonstruoja futbolo madas, o Europoje pritrūko vieno žingsnio iki patekimo į grupių etapą. Jie turi daug individualiai stiprių žaidėjų. Mums bus labai sunku. Žinome Dovydo ir Galijoto analogiją ir kaip baigėsi ta kova. Tikiuosi, kad mums baigsis taip pat, kaip ir toje istorijoje, – teigė T. Tamošauskas. – Taurės finalas iš vienų rungtynių, gali laimėti bet kas. Čia daug niuansų, vieno iš jų neįgyvendinsi ir taurė atiteks varžovui. Mes neturime ko prarasti.“

K. Urbaitis vylėsi, jog jam su komandos draugais pavyks nustebinti taip, kaip „Sūduva“ futbolo mėgėjus stebina pergalėmis Europoje: „Galima sakyti, kad atsidūrėme „Sūduvos“ vietoje. Taip, kaip jie neretai būna Europos turnyruose, taip ir mes būsime autsaideriais. Stengsimės parodyti savo vertę ir galime pasiekti pergalę kovingumu – kaip ir „Sūduva“ Europoje.“

Saugui finalas nėra nauja patirtis – jis du kartus su „Banga“ žaidė LFF taurės finaluose ir abu kartus patyrė nesėkmę. Prieš penkerius metus „Banga“ nusileido „Žalgiriui“, o 2011 metais – „Ekranui“.

„Prisiminimai nekokie. Tos rungtynės su „Ekranu“ neiškrenta iš galvos. Pirmavome rezultatu 2:0, bet paskui viskas apsivertė. Tais metais trūko nedaug, turėjome daug patyrusių žaidėjų. 2014 metais buvo visiškai kitokia komanda, daug užsieniečių, kiti vadovai, – prisiminė K. Urbaitis – Bet tikiuosi, kad trečias kartas nemeluos ir pavyks parvežti taurę į Gargždus. Esu laimėjęs taurę su „Žalgiriu“, bet man, kaip vietiniam, tiek metų pražaidusiam su „Banga“, būtų daug maloniau laimėti čia.“

Pergalės atveju „Bangai“ atitektų ne tik taurė, bet ir kelialapis į Europos lygą.

„Laimėti taurę būtų didžiulė šventė bet kuriam miestui, o patekimas į Europos lygą būtų didžiulis finansinis ir emocinis paskatinimas tokiam eilę metų sėkmingai I lygoje žaidžiančiam klubui kaip mūsų. Manau, kad nereikės motyvuoti nė vieno žaidėjo. „Sūduvai“ turbūt priešingai, gali būti sunkiau susikaupti, nes jie kovoja su „Žalgiriu“ dėl čempionų titulo. Todėl tas finalo prizas mums naudingesnis nei varžovams“, – vertino T. Tamošauskas.

Treneris pripažino, kad komandos pasirodymai I lygoje paskutiniu metu nedžiugina, bet vylėsi, jog finalo rungtynės padės tai pakeisti.

„Paskutiniu metu rezultatai šlubuoja. Tai susiję ir su pergalėmis taurėje. I lygoje išeiname kaip favoritai ir galbūt kažkur neįvertiname varžovų, kažkur nepakankamai dirbame. Natūralu, kad kitos komandos mato, kaip mums sekasi taurėje, ir turbūt jiems tai suteikia papildomos motyvacijos. Mums reikia ruoštis dvigubai. Bet taurės rungtynės parodo, kad viskas mūsų galvose. Galime sėkmingai rungtyniauti su A lygos komandomis. Manau, kad po finalo rungtynių viskas eis į viršų“, – kalbėjo „Bangos“ strategas.

„Sūduvos“ ir „Bangos“ dvikova LFF taurės finale vyks sekmadienį 16 valandą Utenos miesto stadione. Įėjimas į rungtynes su atsisiųstu kvietimu nemokamas. Rungtynes tiesiogiai transliuos TV6 televizija.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Stebuklingas „Liverpool“ triumfas: paskutinę akimirką pergalę išplėšė vartininko pelnytas įvartis (3)

Fantastišką pergalę Anglijos „Premier“ futbolo lygoje iškovojo „Liverpool“ futbolininkai....

Vargo su „Banga“ neturėjusi „Sūduva“ išlaiko tvirtas lyderės pozicijas (13)

A lygos 13-ame ture Marijampolės „Sūduva“ pirmą kartą rungtyniavo savo stadione ant...

„Leicester City“ triumfavo Anglijos FA Taurės finale (4)

Šeštadienį Londono „Wembley“ stadione įvyko 140-asis Anglijos Futbolo Asociacijos (FA) taurės...

„Juventus“ emocingame mūšyje įveikė Italijos čempionus

Šį sezoną Italijos čempionų karūną Milano „Inter“ ekipai perleidęs Turino „Juventus“...

„Bayern“ snaiperiui iki rekordo liko vienas žingsnis (1)

Vokietijos „Bundesliga“ 33 turo rungtynėse Miuncheno „Bayern“ išvykoje lygiosiomis 2:2 (1:1)...

Top naujienos

Šiurpą keliančios monstrų „linksmybės“ Vilniuje: visą laiką meldžiausi, kad tik likčiau gyvas (110)

Tai buvo tikrų tikriausia trijų jaunų monstrų puota Vilniuje – prie prekybos centro esančiame...

Amžina kova, kur pigiau – Turkijoje ar Palangoje: atsakymas akivaizdus (103)

Metai iš metų Lietuvoje kyla arši diskusija, kur pigiau atostogauti: mūsų Palangoje ar tolimoje...

Beprotiškas savaitgalis pajūryje: Palangoje – žmonių minios, Neringoje – kilometrinė eilė link kelto (134)

Ypatingai šiltą gegužės savaitgalį nemažai žmonių plūstelėjo į pajūrį. Portalas...

Mirgantis šviestuvas gali įspėti apie didžiulę grėsmę: į tai pažiūrėjusių pro pirštus laukia milžiniški nuostoliai (4)

Vakare namuose pastebite keistai mirguliuojantį šviestuvą? Įjungus keletą prietaisų, išmuša...

Jei ant Vilniaus kristų raketos: laiku neišmokus šių pamokų pasekmės būtų tragiškos (222)

Įsivaizduokite, sukaukia sirenos, gaunate žinutę, kad būtina skubiai ieškoti priedangos –...

Vaidas Mikaitis | D+

Lietuvių kelionė į nepripažintą ir sugriautą valstybę: norėdami čia išgyventi turite apsimesti rusais

Jau esu pasakojęs, kad planuojant keliones, mano dėmesį labiau patraukia visokie frykiški...

Chmieliauskas jaunesnysis: pastaraisiais metais pasaulyje ir Lietuvoje išpopuliarėjo viena įdomi sąmokslo teorijų rūšis (9)

Atsiradus plačiai interneto prieigai visuomenei, pagreitį įgavo ne tik pozityvūs pokyčiai –...

Stebuklingas „Liverpool“ triumfas: paskutinę akimirką pergalę išplėšė vartininko pelnytas įvartis (3)

Fantastišką pergalę Anglijos „Premier“ futbolo lygoje iškovojo „Liverpool“ futbolininkai....

Karantinas Europoje laisvėja: gyventojai tai vadina nauja pradžia (1)

Europoje įsibėgėjus skiepijimui apsilankyti kviečia barų ir restoranų terasos Belgijoje, bei...

Julija Mackevičiūtė | D+

Pavydėti gali ir patys Valdovų rūmai: mistinėje Siesikų pilyje randami kvapą gniaužiantys lobiai

1998-ieji, paskelbtas Siesikų dvaro sodybos nuomos konkursas. Jame dalyvaujanti UAB „Fondas...