Snaiperiai. Pirmas trejetas šįkart buvo tylus. Andrejus Paniukovas iš „Atlanto“ nežaidė, Tomas Radzinevičius iš „Sūduvos“ neįmušė, o Artūras Rimkevičius iš Kauno „Stumbro“ parodė viską, ko puolėjas aikštėje neturėtų daryti, vėjais paleidęs bent keturias šimtaprocentes progas. Galimybe priartėti prie „SMScredit.lt A lygos“ lyderių pasinaudojo ketvirtą vietą sąraše užimantis Davidas Aršakianas, pasiuntęs kamuolį į tinklą dvyliktą kartą šį sezoną ir atnešęs „Trakams“ pergalę prieš „Sūduvą“.

Derbiai. To paties miesto komandos tarpusavyje žaidė ir Klaipėdoje, ir Kaune. Abejos rungtynės baigėsi 1:1 – uostamiestyje „Klaipėdos granitas“ atsilaikė prieš „Atlantą“, o laikinojoje sostinėje po tašką pasidalijo „Spyris“ ir „Stumbras“.

Algoritmas. Derbių rezultatai nenuspėjami. „Atlanto“ – „Klaipėdos granito“ ir „Spyrio“ – „Stumbro“ dvikovos šį teiginį spalvingai iliustruoja: abi komandų poros per tris akistatas šiemet išsidalijo po keturis taškus.

Saldu. „Sūduva“ ir jos rėmėjai prieš rungtynes su „Trakais“ aistruoliams dovanojo 300 porcijų ledų. Saldi marijampoliečiams buvo tik futbolo vakaro pradžia – vėliau įmušė D. Aršakianas ir „riteriai“ laimėjo 1:0.

Karma. Taškai, iškovoti dvikovose su „Trakais“, „Sūduvai“ šiemet kol kas – neįmanoma misija. Marijampolės komanda trakiškiams nusileido trečią kartą iš eilės.

Jubiliejus. Prieš rungtynes su „Šiaulių“ futbolininkais „Žalgiris“ sveikino vieną savo legendų – daugiau nei pusę tūkstančio rungtynių komandoje sužaidusiam bei 50 įvarčių įmušusiam, o vėliau žaliai baltus treniravusiam Kęstučiui Latožai sukako 65-eri. Ir jam, ir kitiems savo gerbėjams čempionai padovanojo įtikinamą pergalę – pirmenybių autsaideriai iš Saulės miesto buvo sumušti 5:0.

Prabilo. „Žalgiris“ sulaukė pirmų Darvydo Šerno įvarčių. Į Vilnių po ilgų klajonių užsienyje persikėlęs puolėjas kamuolį į tinklą siuntė dukart, o galėjo tai padaryti ir visus penkis sykius.

Hipotezė. „Jei būtume realizavę visas progas, galėjome pasiekti dviženklį skaičių“, – konstatavo „Žalgirio“ trenerio Valdo Dambrausko asistentas Andrius Skerla.

Apmaudas. „Turėjome laimėti 20:0, o sužaidėme lygiosiomis“, – priekaištų progas dosniai švaisčiusiems savo auklėtiniams negailėjo „Atlanto“, kuriam galbūt pritrūko dėl ligos nežaidusio A. Paniukovo žudikiškų instinktų, treneris Konstantinas Sarsanija.

Debiutantai. „Klaipėdos granito“ marškinėlius pirmą kartą vilkėjo dar trys nauji legionieriai. Visi buvo pastebimi, o rezultatyviai asistavęs Dragomiras Duminka iš Rusijos ir kamuolį į tinklą pasiuntęs bosnis Juro Pejičius sužvejojo komandai tašką.

Pagaliau. „SMScredit.lt A lygos“ vicečempionė Pakruojo „Kruoja“ laimėjo. Keturioliktas kartas nemelavo – iki tol pergalių alkis komandą kamavo trylikoje rungtynių iš eilės. „Kruoja“ dramatiškoje dvikovoje namuose 2:1 palaužė Utenos „Utenį“.

Kortelė. „Utenį“ prie sienos prispaudė antrame kėlinyje šios komandos gynėjui Jurijui Fliakui parodyta raudona kortelė, kuri sukėlė tokią uteniškių nepasitenkinimo bangą, kad teisėjui net teko šalinti iš techninės zonos trenerį Mindaugą Čepą.

Prisipažinimas. „Iki šiol neteko nulemti rungtynių baigties paskutinę minutę, šiandien pavyko“, – džiaugėsi pergalingą įvartį per arbitro kompensuotą laiką įmušęs „Kruojos“ saugas Tomas Salamanavičius.

Turo rinktinė

Lyderių porai laimėjus ir dar labiau atitrūkus nuo apatinių turnyro lentelės kaimynų, sąraše šįkart dominuoja „Trakai“, delegavę į turo rinktinę keturis futbolininkus, ir Vilniaus „Žalgiris“ – trys žaidėjai.

Tadas Norbutas („Klaipėdos granitas“). Nors ir ne visai tiksliai pasirinko poziciją epizode, kai Klaipėdos „Atlanto“ saugas Ovidijus Verbickas baudos smūgiu įmušė nuo šoninės linijos, o kovodamas dėl aukštų kamuolių kartais atrodė pernelyg nervingas, nepaneigsi fakto – jei ne T. Norbuto stebuklai, „Klaipėdos granitas“ tašką būtų matęs kaip savo ausis be veidrodžio. Vartininkas komandą gelbėjo ir „Atlantui“ pirmaujant 1:0, ir rungtynių pabaigoje, kai varžovai pakilo į lemiamą piktą šturmą. T. Norbutas nesuvirpėjo, galutinis santykis – 1:1.

Marius Miškinis (Kauno „Spyris“). Trečiajame šių metų laikinosios sostinės derbyje „SMScredit.lt A lygoje“ pirmu smuiku stengėsi groti „Stumbras“. Kaip ir „Klaipėdos granitas“ uostamiestyje, „Spyris“ atsilaikė ir sužaidė 1:1. Visą sezoną iš vienos pozicijos gynybos grandyje į kitą mėtomas M. Miškinis šįkart solidžiai sužaidė viduryje. Taip, „Stumbro“ puolimo tūzas Artūras Rimkevičius kartais švaistė progas pats, kartais jį stabdė vartininkas Deividas Mikelionis, bet buvo ir epizodas, kai varžovų progą į šipulius sudaužė vartų sargo vietoje atsidūręs bei kamuolį ant tuščių vartų linijos sustabdęs M.Miškinis.

Linas Klimavičius („Trakai“). Europinių svajonių dulkės sklaidosi, riteriai grįžta į lietuviško futbolo kasdienybę. Marijampolėje „Trakų“ laukė keršto už du prieš tai patirtus pralaimėjimus trokštanti „Sūduva“. Keršto planas neišdegė, o galbūt geriausią karjeros sezoną žaidžiantis L.Klimavičius vėl negailestingai griovė. Įprastai geras pozicijos pojūtis bei varžovų kėslų skaitymas Lietuvos rinktinės vidurio gynėjui kartu su Mariumi Rapaliu, Justinu Januševskiu ir kompanija leido dar kartą išsaugoti „Trakų“ vartus sausus.

Justinas Januševskis („Trakai“). Kažkada populiarus banalaus reklamos klipo šūkis: „Du viename“ šį sezoną puikiai tiktų riterių vidurio gynėjui porai: kai aikštėje yra L.Klimavičius ir J. Januševskis, – o taip Valdo Urbono treniruojamoje komandoje būna beveik visada, – varžovų puolėjai gali neabejoti – jų laukia sunki darbo diena. Marijampolėje nepriekaištingas buvo ne tik „Trakų“ tandemas gynybos širdyje, bet ir visos griovėjų pajėgos. Nepriekaištingos iki tokio lygio, kad rungtynių pabaigoje J.Januševskis leido sau vojažą į varžovų baudos aikštelę ir vos neįmušė antro komandos įvarčio.

Jurijus Kendyšas (Vilniaus „Žalgiris“). Dabartiniai „Šiauliai“ – galbūt ne tas varžovas, kuris vilniečiams galėtų kelti rimtesnių rūpesčių. Bet „Žalgirio“ stovykloje nepailstamai kartojama – mums atsipalaiduoti negalima, žaisdami prieš mus visi randa papildomos motyvacijos. Čempionai šįkart neatsipalaidavo ir sudraskė varžovų gynybą į skutus – 5:0. J. Kendyšas ne tik gavo progą prisiminti žaidybinius ryšius aikštės viduryje su Deividu Šemberu, kuris šįkart atliko ne gynėjo, o saugo funkcijas, bet ir pasimėgavo puikiu įvarčiu, kurį įmušė kaire koja iš už baudos aikštelės ribų, padėjęs kamuolį apatiniame vartų kampe visiškai greta virpsto.

Eugenas Zasavitschi („Trakai“). Nepralaimėti kovos aikštės viduryje ir neleisti varžovams šeimininkauti varžovų teritorijoje. Tokią užduotį saviškiams prieš dvikovą Marijampolėje kėlė V. Urbonas. Ir „Trakai“ griovė. Griovė aikštės viduryje, neleisdami varžovams kurti progų. Svarbiausias riterių saugas, neleidžiantis varžovams žaisti, kaip įprasta, buvo E.Zasavitschi. Moldavas užtemdė naują „Sūduvos“ atakų dirigentą Nerminą Jamaką, kuris pastebimiau spurdėjo tik rungtynių pradžioje, o galutinis rezultatas ir vėl buvo parankus komandai iš senosios sostinės – 1:0.

Juro Pejičius („Klaipėdos granitas“). Nedaugžodžiaujant – puikus debiutas. Bosnis neabejotinai buvo ryškiausia uostamiesčio komandos figūra aikštės viduryje rungtynėse su „Atlantu“, iškart rado bendrą kalbą su kitu debiutantu Dragomiru Duminka, po kurio perdavimo įmušė pirmą savo įvartį „SMScredit.lt A lygoje“, bei parodė, kad naujoji „Klaipėdos granito“, šią vasarą stačia galva nėrusio į legionierių paieškų labirintą, strategija gali atnešti pozityvių rezultatų. „Klaipėdos granitas“ nelaimėjo, bet nederėtų pamiršti, kad ši komanda turnyro lentelėje yra priešpaskutinė, o „Atlantas“ kovoja dėl medalių.

Klaudijus Upstas (Kauno „Stumbras“). Vienas energingiausių atakuojančių Kauno komandos futbolininkų išsilaižė žaizdas – po traumos atsigavęs K. Upstas grįžo prie jam įprastų žaidimo standartų. Rungtynėse su „Spyriu“ būtent dešinysis saugas „uždarė“ Nerijaus Mačiulio perdavimą, išlygindamas rezultatą. Būtent jis pirmajame kėlinyje individualiomis pastangomis susikūrė progą ir pavojingai paleido kamuolį nuo baudos aikštelės linijos šalia virpsto bei režisavo vieną kitą tobulą galimybę A.Rimkevičiui, kuriam įmušti nepavyko.

Vytautas Lukša („Žalgiris“). Dar vienos solidžios čempionų naujoko rungtynės kairiajame krašte. V. Lukša patampė „Šiaulių“ gynybą pirmajame dvikovos kėlinyje, sykį po jo perdavimo iš krašto kamuolys atsimušė į skersinį, o pakartotiniu smūgiu Serge'as Nyuadzi driokstelėjo į virpstą. Bet svarbiausias V. Lukšos epizodas buvo perdavimas Darvydui Šernui, kurį šis pavertė antruoju savo įvarčiu ir galima sakyti, dar pirmajame kėlinyje išsklaidė iliuzijas, kad šiauliečiams Vilniuje šviečia bent menkiausia perspektyva sukurti staigmeną.

Darvydas Šernas („Žalgiris“). Pagaliau pratrūko. Patyręs puolėjas buvo nuolatinė grėsmė „Šiaulių“ vartams, aikštę paliko įmušęs dukart, nors galėjo pasiųsti kamuolį į tinklą bent penkis sykius. Rungtynes baigė perdavimu, po kurio Linas Pilibaitis įmušė penktą „Žalgirio“ įvartį. Matėme tai, ko iš D. Šerno tikisi žaliai baltų treneris Valdas Dambrauskas. Ir – o tai, ko gero, dar svarbiau – stebėjome įvarčių ir pergalių alkaną futbolininką. Tokį, koks D. Šernas buvo karjeros zenite prieš keletą metų.

Davidas Aršakianas („Trakai“). Taikliai pastebėjo „Sūduvos“ treneris Aleksandaras Veselinovičius: vieno žaidėjo meistriškumas lėmė rungtynių baigtį. D. Aršakiano šūvis iš už baudos aikštelės ribų buvo žudantis, o jo – kaip vėliau paaiškėjo – užteko, kad „Trakai“ iškovotų dar vieną pergalę. Riterių snaiperis iš Rusijos ir vėliau kėlė problemų „Sūduvos“ gynybai, bet papildyti savo sezono sąskaitos dar vienu ar dviem tiksliais smūgiais jam nepavyko. Ne bėda: pasak paties D. Aršakiano, svarbu, kad sužaistų komanda, nes be to vienas įvartis neturėtų didesnės reikšmės. Komanda, kaip šiame tekste ne sykį minėta, sužaidė.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės