Dvikovą aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai. Nerijus Valskis 6-ąją minutę patikrino Tado Kaunecko budrumą smūgiu iš toli. „Ekrano“ vartininkui nepavyko sėkmingai atmušti kamuolio, tačiau suskubę gynėjai pavojų panaikino.

Dar po trijų minučių N. Valskis turėjo puikią progą išvesti savo komandą į priekį. Saugas įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino Oscarą Reyesą tačiau jo smūgį atrėmė puikiai sužaidęs T. Kauneckas.

Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino. 29-ąją minutę Aurimas Vertelis turėjo progą įmušti gražiu smūgiu, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės po perdavimo iš kairiojo krašto, tačiau į vartus nepataikė.

38-ąją minutę į „Sūduvos“ vartus krito įvartis. Donatas Petrauskas atliko aštrų perdavimą iš dešiniojo krašto A. Verteliui, kuris aplenkė Vytautą Lasevičių ir iš poros metrų pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje Mohamadas Kdouh pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau komandos draugai į ataką neprisijungė, todėl svečių gynėjai perdavimą nesunkiai perėmė. Matydamas, kad komandai nesiseka kurti progų prie atsitraukusio „Ekrano“ vartų, Darius Gvildys 64-ąją minutę į aikštę metė Rafaelį Ledesmą.

Keitimas šiek tiek pagyvino Marijampolės komandos puolimą, tačiau, žaidimui vis labiau persikeliant į svečių aikštės pusę, aikštės šeimininkams pavyko uždirbti tik keletą kampinių. Panevėžiečiai gynėsi be priekaištų, išlaikydami palankų sau rezultatą.

„Žalgiris“ sutriuškino ir „Dainavą“

Savaitės viduryje sutriuškinęs Tauragės „Taurą“, Vilniaus „Žalgiris“ nepasigailėjo ir Alytaus „Dainavos“„SMScredit.lt A lygos“ čempionato XIV ture. Dar pirmajame kėlinyje įmušę 4 įvarčius, sostinės futbolininkai antrose rungtynėse paeiliui įveikė varžovus rezultatu 7:0 (4:0) ir sugrįžo į turnyrinės lentelės viršų.

Nuo pirmųjų minučių vilniečiai įsikūrė svečių aikštės pusėje, tačiau pavojingų momentų nesukūrė. Slidi aikštė trukdė abejų komandų futbolininkams. 17-ąją rungtynių minutę Mantas Kuklys baudos smūgiu privertė Aurimą Dubicką aktyviau įsijungti į žaidimą.

Po trijų minučių aikštės šeimininkai tikėjosi, kad rungtynių arbitras paskirs 11 m. baudinį po to, kai baudos aikštelėje, sulaukęs Pauliaus Janušausko perdavimo, krito Jakubas Wilkas, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Didžiulėmis pajėgomis į gynyba atsitraukusi „Dainava“ stengėsi ilgais perdavimais surasti Klodą Dezire, tačiau legionieriui nepavykdavo „užsikabinti“ už kamuolio, kovojant iškart su keliais jį prižiūrėjusiais „Žalgirio“ gynėjais.

23-ąją minute į svečių vartus krito pirmasis įvartis. J. Wilkui bandant atlikti perdavimą į baudos aikštelę, kamuolys kliudė šalia buvusį gynėją ir nusileido į tolimą kampą. Dar po trijų minučių Vedranas Gercas perėmė kamuolį, perdavė jį Pavelui Komolovui, kurias tolimu, tiksliu smūgiu į vartų kampą įmušė antrąjį komandos įvartį.

Žalgiriečiai apsukų nemažino. 37-ąją minutę, perėmęs kamuolį, M. Kuklys rezultatyviai užbaigė ataką, kurią pats ir pradėjo. Dar vieną rezultatyvų perdavimą į savo sąskaitą įsirašė J. Wilkas.
Palūžusi „Dainavos“ gynyba nedovanotinai klydo, todėl 41-ąją minutę buvo dar kartą nubausta, kai gynėjas nesuskubo išmušti kamuolio toliau nuo vartų. M. Kukliui blokavus perdavimą, kamuolys atšoko į baudos aikštelę įkirtusiam Ryčiui Leliūgai, kuris savo šanso nepraleido.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė. Jo pradžioje Andro Švrljuga privalėjo pelnyti įvartį po puikaus Ramūno Radavičiaus perdavimo, tačiau nesugebėjo pataikyti į tuščius vartus.
Po keitimo aikštėje pasirodęs Takuye Kanai privertė A. Dubicką akrobatiniu šuoliu išgelbėti komandą nuo dar vieno įvarčio. Tačiau 55-ąją minutę „Dainavos“ vartininkas jau buvo bejėgis, kai vienu lietimu ataką užbaigė Vedranas Gercas po puikaus R. Radavičiaus perdavimo.

Nemalonumai alytiškiams nesibaigė. Soumaila Keita vaikiškai suklydo perduodamas kamuolį puolime likusiam V. Gercui. Arnui Mikaičiui neliko nieko kito, kaip nugriauti „Žalgirio“ puolėją bei palikti aikštę „apdovanotam“ raudona kortele už paskutinės vilties pražangą. 68-ąją minutę rezultatas tapo 6:0. Tolimu smūgiu įvartį įmušė į puolimą atbėgęs gynėjas Luka Peričius.

Po dviejų minučių puikią progą pelnyti paguodos įvartį susikūrė Lukas Baranauskas. Iššokęs vienas prieš vartininką, puolėjas pabandė per jį perkelti kamuolį, tačiau Armantas Vitkauskas pademonstravo puikią reakciją ir išlaikė „sausus“ vartus. 78-ąją minutę puikų reidą kairiuoju kraštu atliko Egidijus Vaitkūnas. Po jo aštraus perdavimo antrąjį savo įvartį pelnė R.Leliūga.

Rungtynės:

Marijampolės „Sūduva“ – Panevėžio „Ekranas“ 0:1 (0:1).

„Sūduva“: P. Davidovas, V. Lasevičius, M. Ugge, N. Radžius, V. Bagdanavičius, V. Baranovskis, P. Leimonas, P. Bašičius, N. Valskis, A. Brokas (64 min. R. Ledesma), M. Kdouh.

„Ekranas“: T. Kauneckas, R. Pilotas, O. Reyesas, E. Girdvainis, V. Slavickas, E. Baranauskas, D. Petrauskas, I. Kozlovas (67 min. D. Norvilas), U. Umeh (82 min. A. Varnas), A. Vertelis, A. Rimkevičius (92 min. T. Markevičius).

Įvartis: 38 min. A. Vertelis.

Geltonos kortelės: A. Brokas (19), P. Basičius (19); O. Reyesas (22), D. Norvilas (70), T. Kauneckas (90+1).

Rungtynių teisėjai: N. Dunkauskas, D. Sužiedėlis, A. Pipiras.

Vilniaus „Žalgiris“ – Alytaus „Dainava“ 7:0 (4:0).

„Žalgiris“: A. Vitkauskas, A. Jankauskas, E. Vaitkūnas, L. Peričius, P. Kovolovas, R. Leliūga, A. Švrljuga (60 min. P. Krasnovskis), M. Kuklys (46 min. T. Kanai), V. Gercas, P. Janušauskas, J. Wilkas (46 min. R. Radavičius).

„Dainava“: A. Dubickas, D. Padaigis, A. Mikaitis, V. Rutkauskas, D. Gunevičius, N. Bartkevičius (46 min. L. Baranauskas), M. Atmanavičius, M. Biržinis (46 min. N. Kavaliauskas), T. Vitukynas (76 min. K. Balčiūnas), K. Dezire, S. Keita.

Įvarčiai: J. Wilkas (23), P. Komolovas (26), M. Kuklys (37), R. Leliūga (41,78), V. Gercas (55), L. Peričius (68).

Raudonos kortelės: A. Mikaitis (57).

Rungtynių teisėjai: A. Žuta, T. Domarkas, E. Starostinas.