Nugalėję tiesioginį konkurentą kovoje dėl prizinių vietų svečiai pakilo į antrąją turnyro lentelės poziciją, savo ruožtu marijampoliečiai liko penkti.

Kitame antradienio mače „Trakų“ futbolininkai Vilniuje 2:0 (0:0) nugalėjo Panevėžio „Ekraną“. Abu įvarčius trakiškiai pelnė antrame kėlinyje: 55 min. pasižymėjo Darius Miceika, o 77 min. skirtumą iš 11 metrų baudinio padvigubino Tadas Labukas.

„Trakai“ pagal surinktus taškus (27 tšk.) pavijo „Kruoją“, bet dėl prastesnio įvarčių santykio kol kas rikiuojasi trečioje vietoje.

Rungtynių tarp „Sūduvos“ ir „Kruojos“ eiga:

Rungtynių pradžioje po komandos draugo aukšto perdavimo į baudos aikštelę Ričardas Beniušis neišnaudojo dėkingos progos, puolėjo smūgis galva buvo netikslus. Jau 10-ąją minutę „Kruoja“ turėjo galimybę džiaugtis – „Sūduvos“ gynėjas varžovams suteikė šansą pratęsti ataką, o greta baudos aikštelės lūkuriavęs Nerijus Mačiulis krūtine susistabdė kamuolį ir tiksliu smūgiu iš maždaug 18 metrų pasiuntė jį į vartus (1:0).

Išsiveržę į priekį Vladimiro Čeburino auklėtiniai sąmoningai atidavė teritorinę persvarą šeimininkams, tačiau visos marijampoliečių pastangos išlyginti rezultatą buvo nesėkmingos, išsiskyrė tik Tomo Radzinevičiaus netikslus smūgis galva. „Kruojos“ gynėjai labai užtikrintai gynėsi, o puolėjai ieškojo progų kontratakose. Vienos jų metu Aivaras Bagočius smūgiavo stipriai iš toli į vartų plotą, bet Džiugas Bartkus kamuolį sugavo.

Ir tik pačioje kėlinio pabaigoje „Sūduva“ suaktyvėjo, tačiau du kampiniai ir pavojingas aukštas perdavimas adresatų nesurado.

Prasidėjus antrajai rungtynių pusei mažai kas pasikeitė – svečiai toliau užtikrintai gynėsi nepalikdami „Sūduvai“ jokių vilčių pavojingiau atakuoti.

Pirmojo įvarčio autorius N. Mačiulis vėl atliko klastingą smūgį, bet efektingu šuoliu kamuolį pasiekė D. Bartkus ir nukreipė jį į kampinį. Kiek vėliau dar kartą „Sūduvos“ vartams pagrasino tas pats „Kruojos“ saugas, tačiau smūgiuotą kamuolį sugavo vėl sugavo patikimai sužaidęs šeimininkų vartų sargas.

Suprasdami savo sunkią padėtį marijampoliečiai kilo į lemiamą šturmą. Tik 73-iąją minutę Martynas Matuzas pirmą kartą buvo priverstas gelbėti savo komandą nuo išlyginamojo įvarčio, kai į vartus iš gana artimos distancijos smūgiavo T. Radzinevičius. Po kelių minučių progą turėjo ir Mohammadas Kdouh, tačiau libaniečiui smūgis nepavyko ir silpnai smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Tašką šiame mače galėjo padėti gero N. Mačiulio perdavimo sulaukęs Trayonas Bobbas, tačiau legionieriaus iš Gajanos smūgiuotą kamuolį atmušė D. Bartkus.

Paskutinėmis dvikovos akimirkomis pasiaukojamai gynęsi „Kruojos“ futbolininkai neutralizuodavo aštresnių atakų užuomazgas bei kelis gaisrus, kilusius baudos aikštėje. Per penkias pridėtas minutes „Sūduva“ rezultato neišlygino ir svečiai šventė pelnytą pergalę.

Rungtynės:

Marijampolės „Sūduva“ 0 – 1 Pakruojo „Kruoja“
10' [0 – 1] Nerijus Mačiulis

„Trakai“ 2 – 0 Panevėžio „Ekranas“
55' [1 – 0] Darius Miceika
77' [2 – 0] Tadas Labukas (11 m)

10. Alytaus „Dainava“ 16 1 0 15 4:84 3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: Ričardas Beniušis („Kruoja“) – 8, Elivelto ir Lukas Kochanauskas (abu „Ekranas“), Jakubas Wilkas („Žalgiris) – 7 įvarčiai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)