„Pradėkime nuo to, kad Arnas yra pozityvus, kultūringas ir išsilavinęs žmogus, labai aiškiai žinantis savo gyvenimo tikslus ir sunkiu darbu einantis savo svajonės link. Treniruotėse užsispyręs ir nebijantis sunkaus darbo, stropus, greitai gebantis suprasti trenerio pastabas ir komentarus“, – apie auklėtinį kalbėjo M. Malinauskas.

Neseniai ,,Riterių“ klube buvo atlikti tyrimai paremti neurologijos mokslu ir padedantys atrasti ir ugdyti talentus. Tyrimų metu Arnas išsiskyrė iš kitų žaidėjų surinkdamas didžiausią balų procentą. Jau tada buvo galima pastebėti Arno unikalumą.

A. Voitinovičius dar pavasarį gynė „TFA Riteriai“ komandos vartus Elitinėje jaunių lygoje, o susirgus pagrindiniam vartininkui Armantui Vitkauskui, liepos 23 dieną debiutavo „Optibet A lygoje“. Nuo to laiko atstovaudamas pagrindinei „Riterių“ komandai jis sužaidė ketverias rungtynes.

„Vos daugiau nei prieš pusę metų tenkinausi atsarginio vartininko U-18 Elitinėje lygoje vaidmeniu, į Europos čempionato rinktinės atranką net neturėjau būti kviestas, tačiau galiausiai atsidūriau ten, o po kelių dienų stovykloje vis tiek buvau atmestas.

Tuomet tik dėl optimistiško, pozityvaus būdo į klausimą, ar kada įsivaizdavau taip anksti įšokti į suaugusiųjų traukinį, atsakyčiau: taip. Tačiau yra kita medalio pusė. Dėl tokios situacijos labai nusivyliau savimi, todėl pradėjau įdėti daug daugiau darbo, tapau disciplinuotas. Nuo tada jau žinojau, kad visiškai atsiduosiu futbolui ir, be abejonių, tikėjau, kad debiutas artėja“, – po savo pirmųjų rungtnių stipriausiame šalies divizione kalbėjo A.Voitinovičius.

Jis tapo antruoju „TFA Riteriai“ vartininku, per pastarąjį pusmetį sulaukusiu Europos klubų dėmesio. Šešiolikmetis Ernestas Lysionokas jau vilki „Genoa“ klubo jaunimo komandos marškinėlius, savo ruožtu, Arnas savojo šanso dar laukia.

„Vienas – dar gali būti atsitiktinumas, du – jau tendencija. Buvo laikas, kai džiaugėmės dėl Ernesto, dabar tikimės, kad ateis laikas pasidžiaugti dėl Arno. Jo užsispyrimas turėtų jam padėti apsivilkti Portugalijos giganto marškinėlius.

Linkiu kiekvienam Lietuvos futbolininkui nors trumpam patekti į „Benfica“ bazę ir pamatyti, kokias sąlygas jie turi čia. Tada nebekils klausimų, dėl ko klubas užaugina tiek daug pasaulinio lygio žaidėjų“, – kalbėjo M.Malinauskas.

Savo bazę prieš keliolika metų „Benfica“ įkūrė Seišalyje – pietiniame Lisabonos priemiestyje, nuo pačios Portugalijos sostinės atskirtame Težo upės žiočių ir su ja sujungtame tiltu. 39 tūkstančių gyventojų turinčiame mieste-palydove buvo įkurtas savotiškas futbolo miestelis. Tas miestelis yra „Benfica“ klubo namai. Ir pasididžiavimas.

2006 m. atidaryta „Benfica Campus“ yra tarptautiniu mastu pripažinta viena pagrindinių aukštos klasės futbolininkų auginimo vietų visame pasaulyje. Jis tapo lemiamu veiksniu, įgyvendinant „Benfica“ jaunimo futbolo viziją. Tai infrastruktūra, kuri garantuoja puikias sąlygas sportuoti ir leidžia atlikti įvairiadisciplininį, visapusišką ir nuodugnų darbą su jaunaisiais žaidėjais.

„Benfica Campus“ yra daug daugiau nei treniruočių centras, treniruotės ir rungtynės. Čia dešimtys jaunų žmonių gyvena, tobulėja ne vien sportiškai, bet ir akademiškai bei socialiai tobulina savo pilietines ir žmogiškąsias vertybes pagal „Benfica“ filosofiją.

„Tam, kad pamatytumėte visą bazę, prireiks ne tiek mažai laiko. Tačiau, kad ir kiek jūs eitumėte, niekur nepamatysite netvarkos. Taip pat nepamatysite šiukšlių ar kažko panašaus. Klubo filosofija tokia, kad nesvarbių dalykų futbole nėra.

Grįžtant prie Arno, tokia filosofija yra labai svarbi, nes Arno pasaulėžiūra tokia pati. Neabejoju, kad čia jis jaustųsi taip, lyg būtų savo vietoje“, – sakė M.Malinauskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją