aA
Penktąją Dakaro ralio dieną Lietuvos ekipažai vertina dviprasmiškai: kol Benediktas Vanagas džiaugėsi, kad važiavo drausmingai, Antanas Juknevičius piktinosi, jog organizatoriai žada kopas, bet rastą smėlį jomis sunku pavadinti, „Agrorodeo“ ekipažas net kelis kartus stojo „Mini“ remontui trasoje.
Benediktas Vanagas ketvirtąją Dakaro ralio dieną
Benediktas Vanagas ketvirtąją Dakaro ralio dieną
© Rytis Šeškaitis

Eilinė diena ofise

Pirmasis iš lietuvių startavęs, vėliau iš Dakaro organizatorių radarų dingęs, bet sėkmingai finišavęs Benediktas Vanagas šypsojosi – diena buvo gera ir be didesnių nuotykių.

„Nedaug likus iki neutralizacijos zonos pramušėme vieną ratą, tačiau tai buvo viskas. Stovėdami sugaišome tik kelias minutes, o toliau tai buvo eilinė diena ofise. Kopų buvo, bet jos apaugusios augmenija, kai kur labai stačios, atrodė, lyg važiuotume siena“, – pasakojo B. Vanagas, važiuojantis drauge su šturmanu Filipe Palmeiro.

Penktąjį greičio ruožą „Inbank team Pitlane“ komanda įveikė preliminariai būdami 17-oje vietoje.

Saugiai, bet užtikrintai

Netrukus po B. Vanago finišavo ir Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu. Komandos „Kreda“ pilotas pasakojo, kad greičio ruože buvo daug kupstų, todėl teko kaip reikiant pasikratyti. Lenktynininkai užėmė 23-ią poziciją.

„Daug kratėmės, tačiau diena buvo gera, jokių problemų neturėjome, nerizikavome ratais, nemažinome slėgio padangose, todėl buvo sunkiau per smėlį važiuoti, tačiau norėjome judėti saugiai“, – aiškino A. Juknevičius.

Graži diena, bet skaudūs potyriai

Arūnas Gelažninkas, vienintelis Lietuvos motociklininkas Dakare, pasakojo, kad penktasis greičio ruožas jam patiko, o ir sekėsi gana neblogai – pelnė 36-ąją vietą. Tačiau sėkmė lenktynininką lydėjo tik iki 250-ojo kilometro.

„Pasiekęs 250-ąjį kilometrą stipriai kritau, nelabai prisimenu, dėl ko, bet tiek toli nuo motociklo nebuvau skridęs. Kai atsikėliau, buvau apie 40 metrų nuo motociklo. Paskutinius 100 km važiavau labai lėtai, svarbu buvo finišą pasiekt“, – sakė komandos „Zigmas Dakar team“ atstovas.

A. Gelažninkas džiaugėsi, kad lenktyniaudamas naudoja kaklo apsaugą, mat net su ja po kritimo kankina kaklo skausmai, o jei jos neturėtų, svarstė motociklininkas, scenarijus galėjo būti liūdnesnis.

„Nieko, dar vieną dieną pratempsim ir atsigausim“, – nepasiduodamas sakė lenktynininkas.

Kapstėsi smėlyje

Dakaro naujokai Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas taip pat džiaugėsi gera diena ir pripažino, kad šis greičio ruožas jiems labai patiko. Didesnių klaidų „Heston MRO team Pitlane“ komandai pavyko išvengti, tik lenktynininkai pripažino, kad šiek tiek sugaišo kapstydamiesi smėlyje.

„Vėl buvo „dingęs“ akceleratorius, todėl sustojome, susitvarkėme ir netrukus užklimpome smėlyje. Tada vėl išlipome, išleidome hidraulines kojas ir per 10 minučių išsikapstėme“, – pasakojo E. Juškauskas.

Lenktynininkai penktajame greičio ruože užėmė 36-ąją vietą.

Sustabdė automobilio gedimas

Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui ši diena buvo sunki – komanda susidūrė su automobilio gedimu.

Greičio ruožo pradžioje gerą tempą palaikęs „Agrorodeo“ ekipažas pasiekęs 152-ame kilometre esantį kelio punktą staiga „pradingo“ ir ketvirtąjį kelio tašką, esantį 250-ame kilometre, pasiekė rezultatų lentelėje gerokai smuktelėjęs žemyn.

V. Žala papasakojo, jog koją pakišo kaisti pradėjęs variklis. Sustoję ir automobilio dangtį atidarę pilotai pamatė, kad nukritęs vienas iš variklio diržų. Šį teko pakeisti ir tada, kai atrodė, jog lenktynes galima tęsti, teko dar kartą sustoti, mat aušinimo sistemoje trūko skysčio ir buvo oro, jį reikėjo pašalinti.

Komanda finišavo 45-oje pozicijoje, tai lėmė, kad, turint omeny absoliučią įskaitą, „Agrorodeo“ ekipažas nukrito į 20-ąją poziciją.

Prieš finišą – pusvalandžio sustojimas

Penktojo greičio ruožo finišą pasiekę „Petrus Racing“ komandos pilotai Gintas Petrus ir Tomas Jančys papasakojo, jog nuotykių taip pat neišvengė – prieš pat finišą stojo ir apie pusvalandį sugaišo keisdami vairo kolonėlės traukę.

„Šiaip gera diena, prasidėjo kopos ir jau linksmiau“, – sakė G. Petrus.

Komanda šios dienos rezultatų lentelėje – 48-oje vietoje.


Įskaitų lyderiai

Motociklų įskaita – penktąją Dakaro dieną greičiausias buvo australas Toby Price, nuo jo 1 min. 12 sek. atsiliko ir antrą vietą užėmė čilietis Pablo Quintanilla, trečias liko amerikietis Andrew Shortas, jis nuo lyderio atsiliko 2 min. 31 sek.

Keturračių klasė – greičiausiai atvažiavo prancūzas Alexandre Giroud, antrą vietą užėmė 1 min. 29 sek. atsilikęs čilietis Ignacio Casale, o trečiąją vietą pelnė taip pat čilietis Giovanni Enrico. Jį nuo pirmosios vietos skiria 12 min. 3 sek.

Automobilių įskaita – pirmąsias tris vietas užėmė vadinamieji Dakaro grandai. Greičiausiai ruožą įveikė ispanas Carlosas Sainzas, antrą vietą užėmė katarietis Nasseras Al-Attiyah, jis nuo ispano atsiliko 2 min. 56 sek. Trečią vietą pelnė prancūzas Stephane Peterhanselis, nuo lyderio atsilikęs 6 min. 11 sek.

Bagių įskaita – greičiausias buvo prancūzas Cyrilas Despres, antrąją vietą užėmė lenkas Aronas Domzala, jis nuo lyderio atsiliko 41 sekundę. Trečioje vietoje – Zimbabvės lenktynininkas Conradas Rautenbachas. Jis nuo lyderio atsiliko 4 min. 14 sek.

Sunkvežimių klasė – vis dar lyderiauja Rusijos lenktynininkai. Pirmoje vietoje – Dmitrijus Sotnikovas, nuo jo 3 min. 6 sek. atsiliko ir antras liko Antonas Shibalovas. Trečiąją vietą penktajame greičio ruože užėmė Andrejus Karginovas, jį nuo pirmos vietos skiria 3 min. 15 sek.

Kaip klostėsi įvykiai 5-ajame Dakaro ralio greičio ruože, galite pamatyti čia:

Dakaro ralis: penkta diena
Finišą pasiekė Gintas Petrus ir Tomas Jančys. Preliminariai ekipažas 48 vietoje.
„iGo2Dakar“ komanda pakalbino sugrįžusius V. Žalą ir S. Jurgelėną. „Iš pradžių pradėjo kaisti motoras, bet po truputį. „Nuspjovė“ diržą, teko keisti, kol nusilupom, kol ką. Bet pradėjus važiuoti vis tiek kaito motoras. Įsipylėme, nusiorinome, bet vis tiek sugaišome laido“, – kalbėjo V. Žala. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/606807933484008/&show_text=0&width=560
Nors prarado nemažai laiko, V. Žala ir S. Jurgelėnas sėkmingai finišavo. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/posts/1241351966053737&width=500
Finišą pasiekė V. Žala ir S. Jurgelėnas. Ekipažas preliminariai 40-oje vietoje, tačiau rezultatas dar keisis.
„Kredos“ ekipažas neslepia džiaugsmo – diena nusisekė. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/2629201713823190&width=500
Kaip informavo Paulius Garkauskas, Dakare dirbantis DELFI reporteris, Vaidoto Žalos ir Saulius Jurgelėno „Mini“ sugedo. Teigiama, kad prie jo sustojo 382 numeriu pažymėtas „Inbank team Pitlane“ ekipažas, tačiau, deja, kadangi pastarųjų automobilis skiriasi – padėti niekuo „Agrorodeo“ negalėjo.
Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas pasakojo, kad V. Žalos automobilis sugedo ir stovi trasoje. https://www.facebook.com/paulius.garkauskas/videos/2876412645754810/&show_text=1&width=560
Paulius Garkauskas pranešė, kad Vaidotas Žala patyrė gedimą.
E. Juškauskas ir A. Paliukėnas pasiekė finišą. Preliminariai ekipažas 35-ioje vietoje. Nuo lyderio šis ekipažas atsiliko 1 val. ir 24 min.
Nuo lyderio C. Sainzo V. Žala ir S. Jurgelėnas atsilieka kone 2 valandas. Akivaizdu, jog ekipažas susidūrė su rimtais sunkumais.
42-oje vietoje 5-ame greičio ruožo kelio punkte yra ir G. Petrus su T. Jančiu.
„Šiandien kaklą skauda, nes taip kratėmės. Bet svarbu, kad gera diena ir jokių problemų neturėjome“, – kalbėjo Antanas Juknevičius. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/862369210887010/&show_text=0&width=560
Automobilių įskaitoje pirmąsias tris vietas užėmė vadinamieji Dakaro grandai. Greičiausiai greičio ruožą įveikė ispanas Carlosas Sainzas, antrą vietą užėmė katarietis Nasseras Al-Attiyah, kuris nuo ispano atsiliko 2 min. 56 sek. Trečią vietą pelnė prancūzas Stephane Peterhanselis nuo lyderio atsilikęs 6 min. 11 sek. 
Gera žinia: V. Žala ir S. Jurgelėnas atsirado 5-ajame greičio ruožo kelio punkte. Čia jie preliminariai 45-oje vietoje, bet rezultatas dar neabejotinai keisis.
„Matyt, geriausia diena A. Juknevičiui, viskas be jokių trikdžių, klaidų ir kitko“, – pakalbinęs į finišą atkeliavusį lenktynininką pasakoja Paulius Garkauskas, DELFI reporteris Dakare.
Tiesiogiai iš finišo, kurį pasiekė ir A. Juknevičius su D. Vaičiuliu. https://www.facebook.com/paulius.garkauskas/videos/2876345812428160/&show_text=1&width=560
Benedikto Vanago ekipažas skaičiuoja, kad preliminariai absoliučioje automobilių klasės įskaitoje jie gali būti jau 10-oje vietoje. https://www.facebook.com/DELFIAutoMoto/videos/2604767809559061/&show_text=0&width=560
Finišą pasiekė A. Juknevičius ir D. Vaičiulis. Ekipažas sugrįžo būdami preliminariai 22-oje vietoje. „Kredos“ ekipažas nuo lyderio C. Sainzo atsiliko beveik 54 minutėmis.
Šiandien keturračių klasėje geriausią laiką parodė prancūzas Alexandre Giroud, antrą vietą užėmė 1 min. 29 sek. atsilikęs čilietis Ignacio Casale, o trečiąją vietą pelnė taip pat čilietis Giovanni Enrico. Jį nuo pirmosios vietos skiria 12 min. 3 sek.
Penktąjį kelio punktą šios dienos greičio ruože pasiekė ir E. Juškauskas su A. Paliukėnu. Jiems finišas jau ranka pasiekiamas.
„Eilinė diena biure, taip sakė grįžęs Benediktas Vanagas, kurio visi nuostoliai – vienas prakirstas ratas“, – pasakojo Paulius Garkauskas, DELFI reporteris Dakaro ralyje. https://www.facebook.com/paulius.garkauskas/videos/2876301212432620/&show_text=1&width=560
Nerimą kelia kiti GPS sistemos pateikiami rezultatai. 4-ajame greičio ruožo kelio punkte V. Žalos ekipažas užfiksuotas net 50-oje vietoje. G. Petrus ir T. Jančys čia – 46-i.
Finišą pasiekė Benedikto Vanago ekipažas. Preliminariai jis – 17-as. Ekipažas nuo lyderio C. Sainzo atsiliko apie 32 minutes.
Kol Lietuvos ekipažai braunasi per kopas, o stringanti GPS sistema galimai jų tiesiog nerodo, dieną baigė automobilių įskaitos dalyviai. Pirmasis čia – Carlosas Sainzas, už nugaros palikęs beveik 3 minutes atsilikusį Nasserą Al-attiyah.
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis pasiekė 5-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Preliminariai ekipažas čia yra 21-oje vietoje.
Ketvirtąjį greičio ruožo punktą pasiekė E. Juškauskas ir A. Paliukėnas. Ekipažas čia preliminariai yra 34-oje vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasiekęs finišą sakė, kad krito taip, kaip niekada nėra tekę. „Nepamenu dėl ko kritau, tačiau skridau gal 40 metrų. Skauda kaklą, gerai, kad su apsauga buvau, būtų sprandas nulūžęs kitaip“, – sakė grįžęs. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/471205680478076/&show_text=0&width=560
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis užfiksuoti ketvirtame Dakaro ralio greičio ruožo punkte. Čia jie preliminariai 24-oje vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasiekė finišą. Preliminariai „Zigmas Dakar team“ komandos atstovas yra 37-as. Nuo lyderio, dienos nugalėtojo, T. Price'o lietuvis atsiliko vos daugiau nei 52 minutes.
Dakaro ralio organizatoriai pranešė, kad iš varžybų greičiausiai traukiasi Xavieras Fojus. Jo bolido turbina sugedo ir nustojo veikti, tad lenktynininkas bus priverstas grįžti į bivaką. Tiesa, jei spės gedimą pašalinti per tris dienas, galės varžytis toliau, tačiau dėl vietos absoliučioje įskaitoje jau nebekovos.
Motociklų įskaitoje greičiausias šiandien – Toby Price'as. Jis artimiausią konkurentą paliko už savo nugaros atsilikusį 1 min. 12 sek.
Trečiąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir G. Petrus su T. Jančiu. Ekipažas yra 47-oje vietoje preliminariai.
Antrąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė G. Petrus ir T. Jančys – ekipažas čia 53-oje vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasiekė ir penktąjį, paskutinį, greičio ruožo kelio punktą. Čia mootociklininkas yra 36-as preliminariai, tačiau skirtumas tarp jo ir lyderio išaugo maždaug dešimčia minučių. Akivaizdu, motociklininkas turėjo rūpesčių.
„iGo2Dakar“ komanda nusprendė papasakoti, kas dedasi prieš pat greičio ruožo startą. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/2473485779540780/&show_text=0&width=560
Trečiąjį kelio punktą greičio ruože pasiekė E. Juškauskas ir A. Paliukėnas. Jie jame – 31-i.
Panašu, kad visą penktąją Dakaro ralio dieną lietuviams teks kamuotis dėl B. Vanago ir F. Palmeiro ekipažo. Stringa komandos turima GPS sistema, todėl jų rezultato nematyti.
Antrame greičio ruožo kelio punkte užfiksuotas A. Juknevičius ir D. Vaičiulis. Ekipažas preliminariai yra 25-oje vietoje.
Automobilių įskaitos rikiuotėje lyderis – Carlosas Sainzas, lekiantis su „Mini“. Nuo jo vos 12 sekundžių atsilieka katarietis Nasseras Al-attiyah. Abiejų ekipažai jau pasiekę ketvirtąjį greičio ruožo kelio punktą.
Trečiąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė V. Žala ir S. Jurgelėnas. Ekipažas čia preliminariai 20-oje vietoje.
Sukrėtimas Dakare: Samas Sunderlandas, vienas motociklų įskaitos lyderių, yra priverstas trauktis po patirtos avarijos. Lenktynininkas perduotas medikų globai. 2017 m. S. Sunderlandas Dakarą laimėjo. Skelbiama, kad lenktynininkas susižalojo nugarą ir petį.
Tarp lietuvių – greičiausias B. Vanago ir F. Palmeiro ekipažas, iš karto už jo – V. Žala ir S. Jurgelėnas. Tarp ekipažų – mažiau nei minutės skirtumas.
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis neslepia, kad išties laukia kopų, mat pastarosios – jų ekipažo stichija. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/2628735983869763&width=500
Benedikto Vanago komanda patvirtino: tai, kad ekipažo nematė radarai, yra viso labo GPS sutrikimai, ne gedimas. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2654102907988669&type=3&width=500
Arūnas Gelažninkas pasiekė 4-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia motociklininkas preliminariai yra 33-oje vietoje.
Panašu, kad nervus tampė viso labo GPS nesklandumai. Benediktas Vanagas jau užfiksuotas antrame greičio ruožo kelio punkte, čia jis – 20-oje vietoje.
Antrąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir 382 numeriu pažymėtas Lietuvos ekipažas – Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas. Preliminariai čia jie – 33-i.
Benedikto Vanago komanda informavo DELFI, kad kol kas jokių žinių iš ekipažo komanda dar nėra sulaukusi.
A. Junevičius ir D. Vaičiulis taip pat pasiekė antrąjį kelio punktą. Rezultatas nesikeičia ir komanda yra 25-a.
Benediktas Vanagas, startavęs pirmasis, kol kas nepasiekė nė vieno kelio punkto.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pasiekė 2-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia ekipažas preliminariai 20-oje vietoje.
Antrąjį kelio punktą „paėmė“ V. Žala ir S. Jurgelėnas. Komanda čia yra 20-oje pozicijoje.
Gintas Petrus ir Tomas Jančys pasiekė pirmąjį kelio punktą. Preliminariai komanda pakilo į 47-ąją vietą.
Pirmajame kelio punkte užfiksuotas ir Edvinas Juškauskas su Aisvydu paliukėnu. Čia komanda yar 30-oje pozicijoje. Panašu, kad iš lietuvių anksčiausiai startavęs Benediktas Vanagas susidūre su problemomis.
„Kredos“ ekipažas taip pat „paėmė“ pirmąjį kelio punktą ir preliminariai yra 25-i.
Pirmąjį kelio punktą pasiekė Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas. Čia komanda preliminariai yra 22-oje vietoje.
Į greičio ruožą išlėkė ir E. Juškausko ir A. Paliukėno ekipažas.
Startavo trys pirmieji Lietuvos ekipažai: B. Vanago ir F. Palmeiro, V. Žalos ir S. Jurgelėno, A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio.
Tiesiogiai iš 5-osios Dakaro ralio dienos starto. https://www.facebook.com/paulius.garkauskas/videos/2875882359141172/&show_text=1&width=560
Startuoja Benediktas Vanagas. Jis dar bivake pasakojo, kad didžiausias iššūkis yra 9 sunkvežimiai prieš jų ekipažą. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/2593710667410870/&show_text=0&width=560
A. Gelažninkas sparčiai juda pirmyn. Lenktynininkas pasiekė jau antrąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia jis preliminariai 35-oje vietoje.
A. Gelažninkas pasiekė pirmąjį greičio ruožo kelio punktą. Jame lenktynininkas yra 33-ioje vietoje.
Paskutinis Lietuvos ekipažas – Ginto Petraus ir Tomo Jančio – taip pat juda iš bivako atsiimti kelio knygų ir į greičio ruožo startą.
Iš bivako pajudėjo ir vakar 6 valandų baudą gavęs, o vėliau jos netekęs, Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažas.
Startui pasiruošę – sako „Agrorodeo“ ekipažas, jau pajudėjęs iš bivako. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/posts/1240979156091018&width=500
Paulius Garkauskas. DELFI žurnalistas Dakare, sakė, kad šįryt vėl kelio knygas visi Dakaro ralio pilotai gavo prieš pat startą, tad iš vakaro negalėjo jų pasinagrinėti ir susidėlioti pastabų.
Tiesiogiai iš Dakaro 5-osios dienos starto. https://www.facebook.com/paulius.garkauskas/videos/2875763689153039/&show_text=1&width=560
Startui ruošiasi ir automobilių komandos. Tiesa, tai ne išvažiavimas į greičio ruožą, o dar tik pajudėjimas iš bivako į greičio ruožą. Šiandien Dakaro karavanas keliasi iš Al Ulos miesto į Hailą.
Pirmasis iš Lietuvių startavo Arūnas Gelažninkas. Jis startavo iš 36-osios pozicijos.
Arūnas Gelažninkas pasakoja, kad kelio knygą gaus tik pajudėjęs iš bivako, bet, nepaisant to, dėl maršrute numatytų kopų jis viliasi lengvesnės dienos. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/545379396051306/&show_text=0&width=560

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(45 žmonės įvertino)
4.4667

Dakare debiutavęs Lietuvos ekipažas pripažino: prieš ralį nepakeitė vienos detalės – ji ir sugedo

Šiandien „Toyota“ atstovybėje „Mototoja“ buvo surengtas „Heston Airlines“ ekipos,...

Rokas Baciuška paaiškino, kokios taktikos ėmėsi dėl pergalės Dakare: padėjo ir kitas lietuvių ekipažas

Rokas Baciuška – 22-ejų tauragiškis, parodęs, ką gali ambicijos, užsispyrimas ir ryžtas...

Žala dėlioja planą kitų metų Dakarui: naują automobilį nori nuomotis, tačiau iš ko – dar klausimas (6)

Vaidotas Žala šių metų Dakaro ralyje pakartojo geriausią Baltijos šalių pasiekimą –...

Pirmą „beduiną“ į Lietuvą iš Dakaro parvežęs Baciuška: to per dešimtmetį padaryti nepavyko nė vienam (21)

Pirmasis Lietuvai parvežtas beduinas – štai toks Roko Baciuškos, vos 22-ejų sulaukusio...

Antrą trofėjų iš Dakaro parsivežęs Gelažninkas nesako, ar į varžybas sugrįš: dabar nesinori nieko

Sekmadienį iš Dakaro ralio sugrįžo ne vienas ekipažas, sunkiausiose pasaulio varžybose...

Top naujienos

15-metės nužudymo istorijoje – dar skandalingesnės detalės: papasakojo, kas vyko paskutiniais gyvenimo mėnesiais (3)

Lietuvą sukrėtusioje 15-metės nužudymo istorijoje aiškėja skandalingos detalės – keletą...

Įvardijo galimą priežastį, kodėl matematikos egzamino rezultatai tragiški: kažkas negerai su užduotimis

Su matematikos egzaminu kažkas labai negerai, teigia Vilniaus politikos analizės instituto...

Karo ekspertai: rusai bando pralaužti gynybą ir veržtis link dar vieno miesto – situacija išlieka trapi

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertų teigimu, Bachmuto...

Atvira liepsna niokoja „Kauno baldus“, pavojingai arti gaisro yra cheminėmis medžiagomis prekiaujanti įmonė papildyta „Kauno baldų“ valdybos nario komentaru

Kaune didžiulės ugniagesių pajėgos ketvirtadienio popietę suskubo gesinti baldų gamyklos. Visai...

Ekonomistas apie atpigusius grūdus: visi suprato, kad baimės apie badą yra nepagrįstos

Pastaruosius kelis mėnesius brangusios žaliavos, atrodo, pradėjo pigti. Pigo nafta, mediena,...

Maskva netruko sureaguoti į Johnsono atsistatydinimą: laukiame žinių iš Baltijos šalių papildyta (20)

Ketvirtadienį BBC pranešus, kad Borisas Johnsonas atsistatydins iš Konservatorių partijos...

„Naisių vasaros“ festivalis – vėl dėmesio centre: po viešo atlikėjų sugėdinimo, dalis traukiasi, kiti lieka turėdami savų tikslų (11)

Liepos 8-9 dienomis Naisiuose planuojama surengti vienuoliktąjį „Naisių vasaros“ festivalį ....

EK išaiškinimo dėl Kaliningrado tranzito gali ir nebūti: Kubilius prabilo apie veto galimybę (1)

Jau kuris laikas spėliojant, kaip atrodys Europos Komisijos (EK) rengiamas išaiškinimas dėl...

Atsistatydina JK premjeras Johnsonas papildyta 16.20 (11)

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ketvirtadienį oficialiai...

Karas Ukrainoje. Rusija oficialiai paskelbė apie kovos veiksmų pauzę gubernatorius: rusų kariai Kreminos mieste žmones šaudo tiesiog gatvėse

Pirmą kartą nuo karo pradžios Rusija nepaskelbė teritorinių pasiekimų Ukrainoje. Tai...