2011 m. čempionato Lietuvoje finale triumfavo Ispanijos rinktinė – 98:85, tačiau šiemet prancūzai sugebėjo atkeršyti savo skriaudikams ir nukarūnavo juos šiems net nepasiekus finalo.

Po dviejų kėlinių atrodė, kad Ispanijos rinktinei šis pusfinalis bus tik dar vienas lengvas pasivaikščiojimas - 34:20. Tačiau po pertraukos prancūzai tarsi prisiminė, kaip reikia žaisti ir kur jų stipriosios pusės.

Net 32 taškus pelniusio Tony Parkerio vedami Prancūzijos atstovai ketvirto kėlinio viduryje atsiliko jau tik vienu tašku - 51:52. Drama tęsėsi iki pat rungtynių pabaigos. Paskutinę minutę ispanams pirmaujant 65:64 Alexis Ajinca baudos metimu išlygino rezultatą ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Jame iniciatyva priklausė jau „mėlyniesiems“, kurie kiek nelauktai ir žengė į turnyro finalą.

Jame Prancūzija susitiks su Lietuva, kuriai pralaimėjo antro etapo grupių varžybų metu - 62:76.

Rungtynės:

Prancūzija - Ispanija 75:72 (14:18, 6:16, 23:15, 22:16; 10:7) po pratęsimo.

Prancūzija: Tony Parkeris 32 (9/17 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 8/9 baudos, 6 atk. kam., 11 išprov. praž.), Antoine Diotas 10, Borisas Diaw 8 (8 atk. kam.), Mickaelis Gelabale'is 7.

Ispanija: Marcas Gasolis 19 (9 atk. kam., 6 klaidos), Rudy Fernandezas 17, Sergio Rodriguezas 11 (9 rez. perd.), Sergio Llullas 6 taškai.

* * *

Pirmajame pusfinalyje Lietuvos rinktinė 77:62 nepaliko vilčių Kroatijos komandai.

Šiemet turnyro ketvirtfinalyje ispanai daugiau nei įtikinamai 90:60 sutriuškino Serbijos atstovus, o prancūzai 72:62 įveikė šeimininkus slovėnus.

Turnyro finalas vyks sekmadienį, rugsėjo 22 d., 22 val., o rungtynės dėl trečios vietos - 18 val. 30 min.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1338)