Lietuvos rinktinė pirmavo beveik viso mačo metu ir turėjo 15 taškų pranašumą. Tačiau kietai žaidę varžovai ketvirtajame kėlinyje mūsiškius pavijo ir net persvėrė rezultatą savo naudai. Visgi mačo pabaigoje tiksliau žaidė Lietuva.

Jau rungtynių pradžioje antakis buvo prakirstas Jonui Mačiuliui. Jonas kruvinu veidu iškeliavo į rūbinę, kur jam žaizdą susiuvo Lietuvos rinktinės gydytojas Rimtautas Gudas. Jonas sugrįžo į aikštę ketvirtajame kėlinyje ir svariai prisidėjo prie pergalės.

Sužeistą Joną aikštėje pakeitęs Simas Jasaitis mačo baigti negalėjo. Trečio kėlinio pradžioje mūsiškiui alkūne smogė Tai Websteris ir Simas susiėmęs už šono garsiai šaukdamas griuvo ant parketo.

Lietuvos rinktinę į pergalę vedė Jonas Valančiūnas, kurio sąskaitoje 22 pelnyti taškai, 13 atkovotų kamuolių ir 3 blokuoti metimai.

Matynas Pocius pelnė 11 taškų, Darjušas Lavrinovičius - 10, Renaldas Seibutis - 9, Donatas Motiejūnas - 8 (8 atk. kam.), Jonas Mačiulis - 5, Šarūnas Vasiliauskas - 3, Paulius Jankūnas, Kšištofas Lavrinovičius, Mindaugas Kuzminskas ir Adas Juškevičius - po 2.

Naujosios Zelandijos ekipai Corey'is Websteris pelnė 26 taškus, Isaacas Fotu - 11, Mika Vukona - 9, Kirkas Penney'is ir Tai'us Websteris - po 6.

Naujosios Zelandijos krepšininkai prieš mačą tradiciškai varžovus pabandė išgąsdinti sušokdami savo legendinę haką.

Lietuvos rinktinė antradienį ketvirtfinalyje susitiks su Turkijos rinktine, kuri sekmadienį po dramatiškos kovos 65:64 (15:18, 19:17, 12:15, 19:14) palaužė Australijos komandą.

Rezultatas:

Lietuva - Naujoji Zelandija - 76:71 (23:9, 13:17, 22:24, 18:21)

Rungtynių statistika:

Lietuva - Naujoji Zelandija

Dvitaškiai: 19/37 (51 proc.) - 20/40 (50 proc.)
Tritaškiai: 6/23 (26 proc.) - 6/22 (27 proc.)
Baudų metimai: 20/28 (71 proc.) - 13/17 (76 proc.)

Rungtynių eiga:

Pasaulio čempionato pirmajame etape Lietuvos rinktinė iškovojo keturias pergales ir užėmė pirmą vietą D grupėje. Lietuviai nusileido tik Naujosios Zelandijos kaimynams Australijos krepšininkams. Naujoji Zelandija žaidė C grupėje, kurioje su dvejomis pergalėmis prieš Ukrainą ir Suomiją liko ketvirta.

Lietuvos ir Naujosios Zelandijos rinktinės iki šiol oficialiuose mačuose žaidė du kartus ir abejas rungtynes laimėjo mūsiškiai. 2000-ųjų Olimpinėse žaidynėse Sidnėjuje Lietuva šventė pergalę rezultatu 85:75. Prieš ketverius metus pasaulio čempionate Turkijoje mūsiškiai laimėjo 92:79. Šiame mače beveik pusę varžovų taškų - net 37-is - Naujajai Zelandijai pelnė Kirkas Penney.

Pasiruošimo šiam čempionatui cikle Lietuvos ir Naujosios Zelandijos rinktinės varžėsi Kaune. Varžovų šokio hakos priblokšti lietuviai atsigavo tik mačo pabaigoje ir laimėjo rungtynes 85:79.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1134)