Taip pat ir Pekino bei Londono olimpinėse žaidynėse šią rungtį laimėjusi amerikietė trečiadienį 29,7 km nuotolį įveikė per 44 min. 26,42 sek. (vid. greitis – 40,099 km/h).

Kristin Armstrong

Sidabro medalį pelnė rusė Olga Zabelinskaja, kuri nesenai grįžo po 18 mėnesių trukusios diskvalifikacijos dėl dopingo. Ji dukart pasaulio čempionei K. Armstrong pralaimėjo 5,55 sek. Beje, O. Zabelinskajai buvo leista startuoti Rio de Žaneire tik žaidynių išvakarėse. 36-erių metų Rusijos dviratininkė prieš ketverius metus Londone šioje rungtyje ir grupinėse lenktynėse iškovojo bronzos medalius.

Rio de Žaneire bronzą pelnė sekmadienį olimpine čempione grupinėse lenktynėse tapusi 26-erių metų olandė Anna van der Breggen (+11,38 sek.).

Norvegijai atstovaujanti 31-erių metų latvė Vita Heine nugalėtojai pralaimėjo net 5 min. 56,97 sek. ir liko paskutinė, 25-a.