Trečią vietą šioje rungtyje Turino olimpiadoje užėmęs bei Pietų Korėjai tada dar atstovavęs V. Anas Sočyje jau laimėjo auksą 1000 m nuotolyje, o penktadienį 500, finale sugaišo 41,312 sekundės ir vos 0,304 sekundės aplenkė kiną Dajingą Wu.

Bronzos medalis atiteko kanadiečiui Charlie Cournoyerui, o pasaulio čempionas kinas Wenhao Liangas liko tik ketvirtas.

Dar labiau nepasisekė olimpinio čempiono titulą ginusiam kanadiečiui Charlesui Hamelinui, kuris liko tik 32-as.

Triumfavo ir Rusijos vyrų estafetės komanda

Trečiąjį aukso medalį Rusijai XXII žiemos olimpinių žaidynių Sočyje greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose iškovojo vyrų estafetės komanda.

Pirmąjį olimpinį medalį Rusijai 5000 m estafetės varžybose iškovojęs šios šalies kvartetas - Viktoras Anas, Semionas Jelistratovas, Vladimiras Grigorjevas ir Ruslanas Zacharovas - penktadienį nuotolį įveikė per 6 minutes 42,100 sekundės ir 0,271 sekundės aplenkė Vankuverio žaidynių bronzos medalininkę JAV ekipą.

Bronzos medaliais džiaugėsi Kinijos kvartetas, šios rungties olimpinius medalius iškovojęs po dvylikos metų pertraukos.

Olimpiniai ir pasaulio čempionai kanadiečiai šįsyk liko tik šeštojoje pozicijoje.

1. Rusija 6 min. 42,100 sek.
(Viktor An, Semion Jelistratov, Vladimir Grigorjev, Ruslan Zacharov)
2. JAV 6:42,371
(Eduardo Alvarez, J. R. Celski, Chris Creveling, Jordan Malone)
3. Kinija 6:48,341
(Dequan Chen, Tianyu Han, Jingnan Shi, Dajing Wu)

Moterų greitojo čiuožimo 1000 m nuotolyje auksas atiteko korėjietei

Sočio olimpinių žaidynių moterų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 1000 metrų varžybas laimėjo 21-erių metų korėjietė Seung-Hi Park, šiose žaidynėse jau iškovojusi trečiąjį medalį - ji su savo šalies komanda triumfavo 3000 m estafetės varžybose bei buvo trečia 500 m sprinto rungtyje.

Prieš ketverius metus bronzą iškovojusi šiame nuotolyje, Seung-Hi Park penktadienį finale 1000 m įveikė per 1 minutę 30,761 sekundės ir 0,050 sekundės aplenkė sidabrą iškovojusią metais jaunesnę kinę Kexing Fan bei 0,266 sekundės - bronzine prizininke tapusią komandos draugę Suk Hee Shim, kuri Sočyje iškovojo auksą 3000 m komandinėje estafetėje bei sidabrą 1500 m nuotolyje.

Šių žaidynių debiutantė devyniolikmetė Agnė Sereikaitė 1000 m nuotolio atrankos varžybose buvo diskvalifikuota ir galutinėje įskaitoje neklasifikuota.