E grupės varžybas Lietuva pirmadienį baigs dvikova su Čekija dėl pirmos vietos.

Rungtynės:

Lietuvos rinktinės starto penketas: Rima Valentienė, Sandra Linkevičienė, Aušra Bimbaitė, Eglė Šulčiūtė ir Gintarė Petronytė.

Pirmus taškus tolimu metimu pelnė varžovės (0:3), bet S. Linkevičienė į tai atsakė viena bauda, o E. Šulčiūtė 4 taškais iš eilės (5:3, spurtas - 5:0). Vyko lygi ir atkakli kova (7:8, 6 min.). Po Agnės Abromaitės dvitaškio lietuvės pirmavo (9:8). Vėliau iki pat kėlinio pabaigos pirmaujanti ekipa keitėsi po kiekvienos atakos, o po 10 minučių kovos Lietuvos rinktinė turėjo minimalų pranašumą - 13:12.

Antras ketvirtis prasidėjo Vaidos Sipavičiūtės taškais. Vidurio puolėjos pastangomis gynyboje ir puolime ir po R. Valentienės tritaškio mūsiškės pirmavo - 22:18. Toliau vyko chaotiškas ir padrikas krepšinis su daugybe abipusių klaidų ir netaiklių metimų serijomis. Julijos Dureikos nesportinę pražangą lietuvės išnaudojo pataikydamos baudas (A. Bimbaitė) ir tritaškį (R. Valentienė) - 29:21. Toks rezultatas buvo švieslentėje, kai komandos po 20 minučių grumtynių išėjo ilsėtis.

Trečias ketvirtis prasidėjo abiejų rinktinių krepšininkių netaikliais metimais, kol A. Bimbaitė metimu iš po krepšio ir S. Likevičienė tolimu šūviu surinko 5 taškus ir padidino persvarą iki rekordinės (34:23, 23 min.). Tačiau gražią mūsiškių atkarpą keitė skuboti ir neparengti metimai bei netikslūs perdavimai. Po Anastasijos Veremejenko metimo skirtumas ištirpo (25:35) ir Algirdas Paulauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos A. Bimbaitės dvitaškiu ir Mildos Sauliūtės 5 taškais iš eilės (3+2) mūsiškėms vėl pavyko nutolti (42:31). Tačiau neilgam. Baltarusės išnaudodamos lietuvių klaidas gynyboje vėl lipo ant kulnų - 38:42 (atkarpa - 0:7). Kėlinys baigėsi lietuvių naudai 44:38.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo baltarusių metimu, bet į jį tuoj pat gražiu puskabliu atsakė V. Sipavičiūtė (46:40). Po S. Linkevičienės 4 baudų iš eilės ir A. Abromaitės dvitaškio lietuvėms pavyko įgyti kiek saugesnį pranašumą 52:42 (34 min.). Mūsiškės neišnaudojo nesportinės pražangos, skirtos Jelenai Levčenkai, - prametė baudas ir prarado kamuolį. Po varžovių tritaškio skirtumas sumažėjo 45:52, o S. Linkevičienė pataikė tik vieną baudą (53:45). Po baltarusių dvitaškio (47:53), labai svarbius - vidutinį metimą ir tritaškį - pataikė R. Valentienė (58:47, likus 2:12 min.).

Rungtynių pabaigoje Baltarusijos rinktinė bandė gelbėtis pražangomis, bet baudų metimus taikliai mėtė S. Linkevičienė, o galutinę pergalę 68:50 tritaškiu ir dvitaškiu įtvirtino E. Šulčiūtė ir V. Sipavičiūtė.

Rezultatas:

Lietuva - Baltarusija - 68:50 (13:12, 16:9, 15:17, 24:12).

Lietuva: Sandra Linkevičienė 15 (11 atk. kam., 2 rez. perdav., 1/5 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 10/12 baudos), Vaida Sipavičiūtė 12 (4 atk. kam., 6/8 dvitaškiai), Rima Valentienė 11 (4 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai), Aušra Bimbaitė 8 (4 atk. kam., 4 rez. perdav., 2/4 dvitaškiai, 4/6 baudos), Eglė Šulčiūtė 7 (2/6 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai), Agnė Abromaitė 6 (4 atk. kam., 3/9 dvitaškiai), Milda Sauliūtė 5 (1/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Marina Solopova ir Gintarė Petronytė (2 atk. kam.) po 2 taškus. Gabrielė Gutkauskaitė, Mantė Kvederavičiūtė ir Giedrė Paugaitė nežaidė.

Baltarusija: Anastasija Veramejenka 13 (7 atk. kam., 5/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Katerina Snycina 12 (3/5 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), Tatjana Troina 9, Natallija Anufrijenka, Jelena Levčenka (5 atk. kam.) ir Marina Kress po 4, Tatjana Lichtarovič ir Natallija Marčanka po 2 taškus.