Septintą kartą paeiliui olimpinį auksą iškovojusios JAV rinktinės gretose finalo metu žibėjo aukštaūgės Britney Grinner žvaigždė.

30-metė 206 cm ūgio vidurio puolėja pelnė 30 taškų (14/18 dvit., 36 naud. bal.) ir taip pasiekė žaidynių finalų rezultatyvumo rekordą. Iki šiol rezultatyviausiai olimpiniame finale 1996-aisiais buvo žaidusi B. Grinner tautietė Lisa Lesley, tuomet pelniusi 29 taškus.

19 taškų prie pergalės pridėjo A'Ja Wilson, 14 – Breanna Stewart.

Japonijos rinktinei 17 taškų pelnė Maki Takada, 16 – Nako Motohashi.

Užtikrintą pergalę pasiekusių amerikiečių gretose šios rungtynės tapo paskutinėmis dviem moterų krepšinio žvaigždėms – su rinktine atsisveikino po penktą olimpinį aukso medalį iškovojusios Diana Taurasi ir Sue Bird.

Moterų krepšinio turnyro bronzą iškovojo Prancūzijos rinktinė, šeštadienį vykusiame mažajame finale įveikusi serbes.

Primename, kad vyrų krepšinio turnyrą taip pat laimėjo JAV rinktinė, finale nugalėjusi Prancūziją. Bronza pirmą kartą istorijoje atiteko Australijos krepšininkams, pranokusiems slovėnus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)