Lietuvos sportininkai dar vykstant olimpinių žaidynių atidarymui Fišto stadione dalijosi įspūdžiais ir nuotraukomis „Facebook“ tinkle.

„...Nėra žodžių“, – parašė kalnų slidininkė Ieva Januškevičiūtė.

Jai antrino Rokas Zaveckas: „Trūksta žodžių. Įspūdinga“.

Panašiai jau po atidarymo kalbėjo ir dalyvių parade Lietuvos trispalve energingai mojavęs mūsų šalies delegacijos vėliavnešys ledo šokėjas Deividas Stagniūnas: „Viskas labai patiko. Įspūdis nepakartojamas. Nežinau net, kaip nupasakoti. Vėliava buvo lengvutė. Mojavau ja iš visos širdies. Už visą Lietuvą“.

Su portalu sportas.info čiuožėjas kalbėjosi jau būdamas olimpinio kaimelio valgykloje. „Dabar užkrimsiu ir į lovą“, – sakė sportininkas.

Ryškia apranga iš tolo pastebimi lietuviai žygiavo 41-mi tarp visų žaidynėse dalyvaujančių 87 šalių. Stadiono taku paskui D. Stagniūną žengė jo šokių partnerė Isabella Tobias, kalnų slidininkai I. Januškevičiūtė ir R. Zaveckas, slidininkai Ingrida Ardišauskaitė ir Vytautas Strolia, čiuožėja Agnė Sereikaitė, jų treneriai, medikai, olimpinis atašė Antanas Muraška, misijos vadovės Vida Vencienė ir Lina Vaisetaitė.

„Renginys man labai patiko. Jis buvo gražus, neištęstas“, – teigė 1988 m. olimpinė čempionė V. Vencienė. Kai pati sportavo, ji neturėjo progos dalyvauti atidarymo ceremonijose, nes jau kitą dieną laukdavo startas.

Tiesa, įspūdinga ceremonija Sočyje neapsiėjo be nesklandumų – neišsiskleidė vienas iš penkių olimpinių žiedų.

Sočio žiemos olimpines žaidynes atidarytomis pasklebė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, o olimpinę ugnį kartu uždegė Rusijos sporto legendos - ledo ritulio garsenybė Vladislavas Tretjakas ir dailiojo čiuožimo žvaigždė Irina Rodnina.

Olimpinį deglą stadione pirma nešė tenisininkė Marija Šarapova, po to – imtynininkas Aleksandras Karelinas ir gimnastė Alina Kabajeva.

Įspūdingoje meninėje programoje buvo apžvelgta Rusijos istorija ir geografija, įvairių sričių pasiekimai, literatūros ir filmų garsiausi herojai.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės