Geriausia 2013 metų pripažinta Lietuvos komanda – irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė – nutarė papuošti po mėnesio startuosiantį Benedikto Vanago sportinį automobilį Dakare.
Milda Valčiukaitė ir Donata Vištaraitė
© Organizatorių nuotr.

„Tikėkimės, mūsų šypsenos padės mūsų šalies komandai įveikti sunkiausias pasaulio lenktynes. Palaikymas bet kuriam sportininkui prideda papildomų jėgų“, – teigia auksinėmis mergaitėmis vadinamos irkluotojos.

Jos, kaip ir pasaulio vicečempionai Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas, panoro įsiamžinti gruodžio 3 dieną startavusioje „General Financing“ inicijuotoje akcijoje, kurios metu visų Dakaro ralio gerbėjų atsiųstos nuotraukos papuoš Benedikto Vanago „OSCar“ automobilį.

Pasak Europos čempionu tapusio Sauliaus Ritterio, jam automobilių sportas yra antroji aistra po irklavimo. „Nuvažiuoti į Dakarą ir pamatyti varžybas, viena iš mano svajonių. Vien pabūti žiūrovu, būtų įdomi ir neįkainojama patirtis. Išgirdus apie tokią galimybę, ji mane pradžiugino ir suintrigavo. Nedvejojęs pasidalinau nuotrauka, nes jei ne pats pabuvosiu, tai bent jau mano atvaizdas įveiks Dakaro trasą“, – juokėsi irkluotojas S. Ritteris.

Pasaulio vicečempionas S. Ritteris teigia, kad drąsiai sėstų į automobilį, kuriame šturmanas būtų jo partneris Rolandas Maščinskas. Pasak S. Ritterio, komandinis darbas yra labai panašus tiek irklavimo, tiek automobilių sporte. „Dakaro lenktynėse yra svarbus bendras piloto ir šturmano pasitikėjimas, vienas kito supratimas. Irkluojant yra labai svarbu, kad vienas būtų vedantysis, kuris kolegai duotų ritmą. Ir Dakare lenktynininkui yra svarbu, kad šturmanas ne tik gerai naviguotų lenktynių metu, bet ir diktuotų tinkamą tempą bei sukurtų gerą atmosferą“, – sakė irkluotojas.

Tuo tarpu šiemet visus įmanomus titulus Pasaulio, Europos ir Universiados čempionatuose iškovojusi Milda Valčiukaitė automobilį dar tik jaukinasi. Ji vairuotojo pažymėjimą tikisi gauti po Naujųjų metų. Jos nuomone, automobilių sportas yra labai rizikingas, tačiau jei kas pasiūlytų pravažiuoti Dakarą, gal ir neatsisakytų. Nors, visgi ji mieliau važiuotų pažiūrėti varžybų iš šalies.

„Retai stebiu Dakaro ralio maratono lenktynes, tačiau dalyvausiantiems lietuviams norėčiau palinkėti padaryti viską, ką gali geriausia. Linkiu, kad po kiekvieno etapo finišo sportininkai galėtų ramiai pasakyti – šiandien savo planą įvykdėme“, – sakė sportininkė M. Valčiukaitė.

Visi, norintys papuošti Benedikto Vanago automobilį savo nuotraukomis, tai gali padaryti iki gruodžio 23 dienos (pirmadienio) svetainėje dakaras.gf.lt

Šeštą kartą rengiamas Pietų Amerikos žemyne, Dakaras aprėps 9000 kilometrų maršrutą, iš kurių 5000 kilometrų drieksis greičio ruožuose. Varžybų dalyviai važiuos per tris valstybes: Argentiną, Boliviją ir Čilę. Sausio 5 dieną Dakaro startas bus duotas Argentinoje, Rosario mieste, o sausio 18 dieną dalyviai finišuos Čilėje, Valparaiso mieste. 2014 metų Dakaro lenktynėse iš viso dalyvaus 196 motociklai, 48 keturračiai, 154 lengvieji automobiliai ir 76 sunkvežimiai.

Oficialus Dakaro puslapis www.dakar.com Daugiau informacijos apie lenktynininką Benediktą Vanagą galima rasti oficialiame jo puslapyje www.benediktasvanagas.lt arba „Facebook“ puslapio profilyje Benediktas Vanagas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Patys kalti?“ Viena žiopla klaida – ir antstoliai persekioja visą gyvenimą (61)

Lietuvoje reikalų su antstoliais turi kas 10-as gyventojas. Šalies gyventojai ir įmonės iš viso...

Siūlo būdą Lietuvai išgarsėti (86)

Ekonomistas Žygimantas Mauricas pasiūlė lietuviams pirmiesiems įsteigti Nobelio premiją už...

Dmitrijus Trockis: šiuolaikinis žmonių gyvenimas baugus lyg zombių (28)

Rytų filosofijos mokyklose dažnas postulatas apie tai, kad laimės pagrindas – disciplina ....

Vaistus be receptų pirko dvejus metus: papasakojo, kiek laukia pas gydytojus eilėse (467)

Pakeitus tvarką ir sudarius galimybę vaistinėse lankytis slaptiesiems pirkėjams, kilo nenumatytų...

Lietuva JAV minima dėl Klaipėdos SGD laivo (19)

Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, kad ryšys tarp Europos...

Mokslininkai susidomėjo, kas nulemia žmogaus religingumą

Kur gimsta tikėjimas Dievu – širdyje ar galvoje? Kitaip tariant, ar žmogaus religingumą nulemia...

Jautri akimirka: bandomieji gyvūnai pirmąkart išvysta saulės šviesą

Praėjusią vasarą fotografė Rachele Totaro fotografavo peles ir žiurkes . Vis dėlto,...

„Queen“ koncertas Kaune: gerbėjai prie scenos laukė 5 valandas (30)

Penktadienio vakaras Kaunui ypatingas – Lietuvoje pirmą kartą koncertuoja visų laikų garsiausia...

Paslaptinga vieta Indijoje, dėl kurios atsiradimo nesutaria mokslininkai (2)

Indijos Maharaštros valstijoje, nedidelio ploto vietovėje iškaltos 12 su budistų, 5 su džainų...

Naujas tyrimas atskleidė, kas ir kaip gintų Lietuvą: skaičiai nustebins (1161)

Ar Lietuvos piliečiai nusiteikę ginti savo šalį, iškilus grėsmei? Kiek gyventojų ir kaip gintų...