Po gana aktyvių pirmųjų minučių veiksmas aikštėje tapo vangus, tačiau varžovus užmigdę „Trys liūtai“ garsiai suriaumojo pirmojo kėlinio pabaigoje, kai pirmąjį įvartį pelnė Jordanas Hendersonas.

G. Southgate'o auklėtiniai apsukų nemažino ir Harry Kane'as rezultatą padvigubino paskutinę pridėto laiko sekundę, prieš pasukant į rūbines pertraukai.

Antrajame kėlinyje senegaliečių atlikti keitimai nedavė laukto rezultato, o 57-ą min. Bukayo Saka dar pridėjo ir trečią įvartį.

Anglijos svajonė apie didžiausio titulo sugrąžinimą į futbolo tėvynę po 56 metų pertraukos tebėra gyva. Tiesa, dabar jų laukia milžiniškas iššūkis – „Les Bleus“ su Kylianu Mbappe priešakyje.

Titulą ginantys Prancūzijos futbolininkai sekmadienį aštuntfinalyje 3:1 nugalėjo Lenkiją.

Pirmoje ketvirtfinalio dvikovoje penktadienį susigrums Nyderlandai ir Argentina.

Pasaulio futbolo čempionate aiškios dvi ketvirtfinalio poros

B grupėje Anglija užėmė pirmą vietą – 6:2 nugalėjo Iraną, sužaidė lygiosiomis 0:0 su JAV ir 3:0 įveikė Velsą.

Grupių etape Katare „Trys liūtai“ pelnė 9 įvarčius – daugiausiai šalies istorijoje pasaulio čempionatuose. Paskutinėse grupės rungtynėse su Velsu anglai pelnė 100-ąjį rinktinės įvartį planetos pirmenybėse.

Prieš 4 metus pasaulio čempionate Rusijoje Anglijos rinktinė pasiekė pusfinalį.

Savo ruožtu trečią kartą pasaulio čempionate dalyvaujantis Senegalas A grupėje liko antras – 0:2 pralaimėjo Nyderlandams, 3:1 įveikė Katarą ir 2:1 laimėjo prieš Ekvadorą.

Anglija ir Senegalas tarpusavyje žaidė pirmą kartą istorijoje.

Anglija 3 – 0 Senegalas

39' [1 – 0] Jordanas Hendersonas
45+3' [2 – 0] Harry Kane'as
57' [3 – 0] Bukayo Saka