Priežastys

Pavieniai gyvaplaukiai ant smakro, veido šonuose ir ant viršutinės lūpos gali pradėti želti dėl hormoninių sutrikimų moters organizme. Padidėjusį kūno ir veido plaukuotumą, kitaip vadinamą hirsutizmu, dažniausiai lemia per didelis vyriškojo hormono testosterono kiekis organizme. Didesniu veido plaukuotumu taip pat pasižymi tamsaus pietietiško gymio moterys.

Ant veido želiančius plaukelius galima šalinti įvairiais būdais. Jeigu plaukuotumas labai didelis, vertėtų kreiptis pagalbos į gydytoją ginekologą arba endokrinologą, kad paskirtų gydymą hormonais.

Vaškas

Viena populiariausių plaukelių šalinimo priemonių - karštas arba šaltas vaškas. Šią procedūrą jums atliks kosmetikos salone. Jau paruoštų naudoti vaško pleistrų, skirtų veido sričiai, galite nusipirkti parduotuvėje ir atlikti depiliaciją namuose.

Oda po procedūros gali parausti, todėl plaukelius šalinkite vakare, prieš eidamos miegoti. Po depiliacijos vašku palepinkite odą šaldančia gelio kauke su alavijo ekstraktu. Tai pakankamai skausminga procedūra, tačiau plaukeliai po jos neatauga 3-4 savaites.

Kremas

Jei jūsų oda jautri, kosmetikos prekių parduotuvėje ar vaistinėje įsigykite plaukelius šalinančio kremo. Jį tereikia užtepti ant plaukuotos vietos ir po 10-15 min. nubraukti specialia mentele kartu su plaukeliais. Prieš procedūrą kremu patepkite alkūnės linkį - kad įsitikintumėte, jog nesate jam alergiška.

Vienas šios procedūros trūkumų - nemalonus kvapas, pasklindantis kremo veikliosioms medžiagos pradėjus veikti plauką.

Pešiojimas

Pavienius tamsius plaukelius ant smakro, kaklo ar veido šonuose išpešiokite žnypliukėmis. Neestetiškai atrodo iš nosies stirksantys plaukeliai - juos taip pat išpeškite arba nukirpkite žirklėmis.

Dėl hormonų disbalanso kai kurioms moterims plaukeliai želia aplink krūtų spenelius. Juos galite atsargiai išpešioti žnypliukėmis. Kremo ar vaško šiuo atveju nenaudokite, kad nesudirgintumėte jautrios odos.

Plaukelių nuo apgamų jokiu būdu nepešiokite, o atsargiai prie pat šaknies nukirpkite žirklutėmis.