Du pajėgiausi Berlyno klubai aukščiausiame šalies divizione tarpusavyje susitiko vos antrą kartą lygos istorijoje. Pirmoje dvikovoje, praėjusių metų rudenį vykusią „Union“ stadione, minimaliu rezultatu 1:0 laimėjo šeimininkai.

Pirmą kartą Berlyno Olimpiniame stadione vykęs susitikimas vietos sirgaliams buvo vienomis iš laukiamiausių sezono rungtynių, tačiau 75 tūkst. žiūrovų talpinančio stadiono tribūnos buvo tylios ir tuščios. Dvikovą klubai pradėjo tylos minute, o abiejų komandų žaidėjai rungtyniavo ryšėdami juodas gedulo juosteles.

Susitikimą dešiniajame „Herthos“ atakos krašte aktyviai pradėjo 22-ejų metų belgas Dodi Lukebakio. Solidžia kamuolio valdymo technika ir kūrybingais perdavimais į save dėmesį patraukęs krašto puolėjas 18-ą minutę turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau jo smūgį atrėmė Rafalas Gikiewiczius.

Vartų sargo iš Lenkijos budrumą po kelių minučių itin technišku smūgiu patikrino Matheusas Cunha. Į kairę nuo savęs buvusį kamuolį dešine koja smūgiavęs brazilas pataikė tiesiai į vartininką, tačiau savo aktyviu žaidimu kėlė grėsmę „Union“ gynybai viso pirmojo kėlinio metu.

Savo žaidimą aukštais perdavimais į baudos aikštelę po kampinių bei baudos smūgių grindę svečiai realiausią progą pasižymėti turėjo pačioje kėlinio pabaigoje. Iš 25 metrų atstumo į vartus smūgiavo Robertas Andrichas, tačiau vokiečio smūgiuotas kamuolys pralėkė nežymiai virš vartų.

Po apylygio pirmojo kėlinio „Hertha“ savo pergalės pamatą susikūrė per 70 pirmos antro kėlinio pusės sekundžių, per kurias sublizgo 35-erių metų bosnio Vedado Ibiševičiaus žvaigždė. Veteranas 51-ą minutę po perdavimo iš kairio krašto kamuolį į vartus galva nukreipė pats, o praėjus vos kiek daugiau nei minutei rezultatyviu perdavimu sukūrė progą pasižymėjusiam Lukebakio.

Dodi Lukebakio, Vedadas Ibiševičius

Į dar gilesnį nokdauną varžovus „Hertha“ pasiuntė ties valandos žyma. Nuostabų reidą kairiuoju kraštu atlikęs Cunha atliko perdavimą netiksliai per save smūgiuoti bandžiusiam Lukebakio, tačiau atšokusį kamuolį puikiu smūgiu pasižymėjusiam Cunhai pasiuntė antrą rezultatyvų perdavimą įsirašęs Ibiševičius.

Patyrusiam bosniui tai buvo jau 11-as įvartis bei šeštas ir septintas rezultatyvūs perdavimai per 19 šių metų „Bundesliga“ pirmenybėse sužaistų rungtynių. „Union“ triuškinimą šeimininkai užbaigė 70-ą minutę, kai po kampinio kamuolį galva į vartus nukreipė vidurio gynėjas Dedryckas Boyata.

Triuškinanti pergalė leido „Herthai“ pratęsti įspūdingą formą – per dvejas po čempionato pertraukos likusias rungtynes sostinės klubas įmušė 7 įvarčius ir nepraleido nė vieno. Praėjusiame ture vyriausiojo trenerio poste debiutavusio Bruno Labbadios auklėtiniai rezultatu 3:0 įveikė „Hoffenheim“ vienuolikę.

Bruno Labbadia

Pergalė kilstelėjo „Herthą“ į dešimtąją turnyro lentelės poziciją, iš jos išstumiant „1. FC Köln“ futbolininkus. Rytų Berlyno atstovai „Union“ žengia laipteliu žemiau – dvyliktoje vietoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)