„Svarbių 3G nuopelnų technologijų pasauliui iš šios mobiliojo ryšio kartos niekas neatims. Su 3G į mūsų gyvenimą atėjo mobilusis internetas, masiška išmaniųjų telefonų ir mobilių programėlių ekosistemos plėtra. Tačiau 4G nukonkuravo ankstesnės kartos ryšį ne tik didesne duomenų perdavimo sparta bei talpa, bet patikimumu bei kokybe, kurią savo tinkle ir norime toliau stiprinti“, – pranešime spaudai sako „Telia“ Technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Išjungus 3G – penktadaliu spartesnis 4G

Šiuo metu 3G ryšys telekomunikacijų bendrovės tinkle stovi „ant dviejų kojų“ – 900 ir 2100 MHz dažnių. Per dvejus metus įmonė planuoja visiškai išjungti 3G, šį procesą vykdant dviem etapais: iki šių metų pabaigos 80 proc. 2100 MHz dažnio juostų bus atiduotos 4G tinklui, o 2022-ųjų pabaigoje jam atiteks likusios 2100 MHz ir visos 900 MHz dažnių juostos, ant kurių ir laikėsi 3G.

„Šį dažnių perskirstymą būtų galima prilyginti efektyvesnių transporto priemonių tame pačiame kelyje naudojimui – siaurėjant automobiliams (3G) skirto kelio pločiui, platėja greitaeigių traukinių (4G) vėžės. Vadinasi, turėsime galimybę vienu metu iš taško A į tašką B pervežti daugiau keleivių (duomenų srauto) ir didesniu greičiu (interneto sparta). Mes skaičiuojame, kad po 3G išjungimo, „Telia“ 4G ryšio vidutinė sparta išaugs dar 20 proc.“, – sako A. Šemeškevičius.

Paskutiniai Ryšių reguliavimo tarnybos matavimai rodo, kad „Telia“ mobilusis internetas visoje Lietuvoje yra greičiausias, jo vidutinė sparta siekia beveik 85 Mb/s.

Aukso amžius „VoLTe“ skambučiams

Lietuvoje kasmet daugėja įrenginių, kurie palaiko 4G technologiją, tačiau, pavyzdžiui, mobiliųjų telefonų, kurie palaiko tik 3G ryšį, vis dar yra. Išjungus 3G technologiją, tokie įrenginiai jungsis prie dar ankstesnės kartos – 2G – tinklo.

„2G dažnių juostų šių įrenginių naudotojams mūsų tinkle tikrai užteks. Tačiau šie pokyčiai galimai prisidės ir prie to, kad tiek įmonės, tiek gyventojai rinksis modernesnius įrenginius, palaikančius 4G technologiją – jau šiandien rinkoje yra ir ekonominės klasės telefonų už patrauklią kainą, kurie palaiko „VoLTE“ technologiją. Tikimės, kad ateityje VoLTE galės naudoti ir paprasti mygtukiniai telefonai, jų tikrai pasiūlysime savo klientams,“ – sako A. Šemeškevičius.

Jau dabar „Telia“ tinkle trečdalis visų skambučių vyksta perduodant balsą kaip duomenis per „VoLTe“ technologiją. Šis 4G šeimos ryšys užtikrina greitesnį skambučio sujungimą, visiškai naują pokalbių kokybę ir suteikia galimybę vienu metu kalbėti ir naršyti internete. 4G ryšiu „Telia“ tinkle Lietuvoje jau perduodama daugiau kaip 97 proc. visų duomenų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)