Vyriausiasis „Liverpool“ treneris Jurgenas Kloppas finalo rungtynėms atliko keturis pakeitimus – į startinę sudėtį įtraukti po ligos pasveikęs Virgilas Van Dijkas, pusfinalyje pasižymėjęs Roberto Firmino bei Trentas Alexanderis-Arnoldas ir Sadio Mane.

Susitikimo pradžioje varžovų vartams daug dažniau grasino „Liverpool“. Anglijos klubas turėjo tris geras progas pasižymėti per pirmąsias šešias rungtynių minutes, tačiau pasiųsti kamuolio į vartų tinklą raudoniesiems nepavyko.

Nuraminę ankstyvą varžovų šturmą „Flamengo“ ėmė diktuoti sąlygas aikštėje ir likusią pirmojo kėlinio dalį laikė iniciatyvą savo rankose. Nepaisant to, pirmoji susitikimo pusė baigėsi be įvarčių – 0:0.

Pačioje antro kėlinio pradžioje po Firmino smūgio kamuolys atšoko nuo „Flamengo“ ginamųjų vartų virpsto, tačiau puolėjas iš Brazilijos galiausiai tarė lemtingą žodį šiame susitikime.

Pirmojo pratęsimo metu savo tėvynainį Diego Alvesą nuginklavęs „Liverpool“ narys pelnė pergalingu tapusį įvartį. Kamuolį į vartus Firmino pasiuntė 99-ą susitikimo minutę.

Tai buvo jau trečiasis Pasaulio klubų taurės finalas, kuriame susitiko Anglijos ir Brazilijos klubai. Abu ankstesnius kartus pranašesni buvo Pietų Amerikos atstovai – 2005-ais „Sao Paulo“ 1:0 įveikė „Liverpool“, o 2012-ais „Corinthians“ tokiu pat rezultatu palaužė Londono „Chelsea“.

Pirmą kartą šiame turnyre triumfavę „Liverpool“ pratęsė absoliutų Europos klubų dominavimą. Pasaulio klubų taurę Senojo žemyno atstovai iškovojo dvylika kartų per pastaruosius trylika metų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)