VDU iškovojo sunkią pergalę

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa be žalgiriečių Jono Mačiulio ir Pauliaus Jankūno namų arenoje sunkiai 76:70 (18:14,17:16, 20:17, 21:23) nugalėjo taip pat ne stipriausios sudėties atvykusius Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkus. Tai buvo jau devintoji kauniečių pergalė iš tiek pat galimų.

Pirmieji taškus pelnė VGTU krepšininkai, o kauniečiai netrukus išlygino rezultatą ir persvėrė jį savo naudai. Tačiau taiklus tolimas priešininkų metimas sugrąžino jiems persvarą (10:8). Netrukus rezultatas tapo lygus, o Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipos žaidėjas Mantas Kalnietis įspūdingu dėjimu pradėjo savo komandos spurtą. Pirmąjį ketvirtį VDU laimėjo 18:14.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie po kelių atakų buvo priekyje 24:16. Tačiau svečiai iš sostinės nesiruošė pasiduoti ir sumažino deficitą iki trijų taškų – 21:24. Į tai VDU atsakė dviem tritaškiais metimais, o dviženklį pranašumą įgijo po taiklaus dvitaškio (32:21). Po minutės pertraukėlės į aikštelę grįžę Vilniaus krepšininkai sumažino atsilikimą iki penkių taškų ir ilsėtis išėjo atsilikinėdami 30:35.

Atkakli kova tarp komandų vyko ir trečiojo kėlinuko metu. Sužaidus keturias minutes VGTU ekipa sumažino skirtumą iki trijų taškų (34:37), tačiau aktyviau žaisti pradėję VDU krepšininkai netrukus atitrūko nuo varžovų aštuoniais taškais – 42:34. Vilniečiai vėl sumažino persvarą (38:42), tačiau kauniečiai pataikė du tritaškius metimus ir nutolo 50:41. Likus žaisti kiek mažiau nei minutę svečiai sumažino atsilikimą iki penkių taškų, tačiau kėlinuką užbaigė taiklus šeimininkų tolimas metimas (55:47).

Paskutinį kėlinuką pradėjo taiklus Andriaus Daugvilos tritaškis metimas ir VDU vėl įgijo dviženklį pranašumą (58:47). VGTU komanda stengėsi pasivyti šeimininkus, tačiau Paulius Motiejūnas pelnė penkis taškus iš eilės ir padidino persvarą iki penkiolikos taškų – 70:55. Kauniečiai jau buvo patikėję pergale, tačiau vilniečiai sužaidė atkarpą 11:0 ir sumažino deficitą iki keturių taškų (66:70). Likus pusantros minutės, dvitaškį pataikė VDU krepšininkai, o po minutės Andrius Šiaudinis sumažino kauniečių pranašumą iki 72:70. Likus 13 sekundžių du baudos metimus pataikė A.Daugvila, o paskutinius taškus dėjimu pelnė M.Kalnietis ir užtvirtino pergalę 76:70.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 18 taškų surinkęs komandos kapitonas Paulius Motiejūnas, Andrius Daugvila pridėjo 11, o Arūnas Krivonis – 9. Mantas Kalnietis surinko 7 taškus (4 rez.perd., 7 kld.).

Vilniečių komandai daugiausiai taškų pelnė Marius Poškus ir Mindaugas Norkus - po 14, Tomas Lenkinas pridėjo 13 taškų (3/10 tritaškių).

Šiauliečiai sutriuškino teisininkus

Vilniuje Mykolo Riomerio universiteto (MRU) komanda negalėjo pasipriešinti svečiams iš Šiaulių universiteto (ŠU) ir buvo sutriuškinta 102:66 (24:18; 29:16; 29:13; 20:19).

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Artūras Jomantas, pelnęs 20 taškų (8/12 dvitaškiai, 9 atk.kam.), Šarūnas Vėlius pridėjo 14 (11 atk.kam.), o Vaidas Pauliukėnas – per 12 minučių - 13 taškų.

MRU gretose Mindaugas Badaras surinko 28 taškus, Paulius Maciulevičius pridėjo 19.

Pedagogai nugalėjo KTU ekipą

Kitose rungtynėse Vilniuje aikštės šeimininkai pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai 88:72 (26:17; 18:17; 20:17; 24:21) nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 24 taškus pelnęs Justas Sinica (6/7 dvitaškiai), 19 – pridėjo Rolandas Vaičius, 14 - Justas Kaziliūnas.

KTU komandai daugiausiai taškų pelnė Airidas Nutautas - 19, Darius Kalnutis pridėjo 15.

KU sutriuškino LŽŪU

Klaipėdos universiteto (KU) komanda namų arenoje nesunkiai 106:76 (27:21, 27:17, 30:20, 22:18) įveikė Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkus iš Kauno ir iškovojo ketvirtąją pergalę.

Kaip po rungtynių pasakojo klaipėdiečių vyriausiasis treneris Saidas Senkus, jo vadovaujama komanda nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą, kurios nepaleido viso mačo metu. „Šįkart intrigos nebuvo. Nuo pat susitiko pradžios pirmavome ir vis didinome pranašumą.“

Rezultatyviausiai šeimininkų komandoje žaidė 29 taškus pelnęs Aidas Viskontas, 22 – pridėjo Julius Žurna, 16 – Linas Narkus, 14 – Rolandas Žilevičius (9 atk.kam.). Arūnas Kaubrys pelnė 4 taškus, tačiau atkovojo 13 kamuolių.

Kauniečių komandai Edvardas Vetrenka surinko 14 taškų (4 rez.perd.), Marius Giedraitis pridėjo 12, o Vygintas Grinis – 11 taškų.

Turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, pergalės/pralaimėjimai)