„Norime investavimą padaryti labiau prieinamą visiems gyventojams. Mokesčių atsisakymas suteiks galimybę žmonėms, o ypač jaunimui, reguliariai investuoti net ir mažomis sumomis. Tikimės, kad šis pokytis padės gyventojams gerinti savo finansinę padėtį ir prisidės prie bendro jų pajamų augimo“, – sako „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato.

Pasak „Swedbank“ atstovo, palyginus su Europos standartais, taupymo ir investavimo kultūra Baltijos šalyse nėra pakankamai išsivysčiusi. Jei neatsižvelgtume į kaupimą II pensijų pakopoje, tik 8 proc. dirbančių gyventojų Baltijos šalyse investuoja į savanoriškus pensijų fondus, o į akcijas ar kitas priemones aktyviai investuoja mažiau nei 1 proc. gyventojų. Tuo tarpu Švedijoje finansinių investicinių priemonių yra įsigiję iki 80 proc. gyventojų.

Pranešime spaudai teigiama, kad „Swedbank“ klientai nuo kitų metų vasario mėnesio taip pat galės įsigyti, saugoti, keisti ar parduoti santaupas be papildomų mokesčių.

„Dar viena naujovė − bankas privatiems klientams nebetaikys mokesčių už vertybinių popierių saugojimą portfeliams, kurių vertė sudaro iki 30 tūkst. eurų. Skaičiuodami portfelio dydį, neįtrauksime „Swedbank“ grupės valdomų fondų vertės bei Lietuvos vyriausybės taupymo lakštų vertės“, – komentuoja „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas.

Norėdami pradėti investuoti, „Swedbank“ klientai turės atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą. Tą jie gali padaryti interneto banke arba atvykę į banko padalinį. Prekiauti nemokamai vertybiniais popieriais bus galima naudojantis interneto banku. Sandoriai, kuriuos klientai pateiks makleriams telefonu ar padalinyje, bus apmokestinami įprasta tvarka kaip ir iki šiol.

Kiekvieną mėnesį Baltijos šalių vertybinių popierių biržose įvykdoma maždaug 9,5 tūkst. sandorių, kurių mėnesinė apyvarta siekia apie 18 milijonų eurų. Tuo metu bendra rinkos kapitalizacija Baltijos šalyse viršija 7 mlrd. eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)