Tai antrasis D. Rapšio aukso medalis, iškovotas Kinijoje. Pirmą varžybų dieną jis triumfavo 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

Sidabro medalį laimėjo Xinjie Ji (1:46,68), bronzą – Blake'as Pieroni (1:47,90).

Kitas lietuvis Andrius Šidlauskas taip pat lipo ant apdovanojimų pakylos. Jis vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo bronzą. A. Šidlauskas distanciją įveikė per 2 min. 11,65 sek.

Auksą šioje rungtyje iškovojo amerikietis Andrew Wilsonas (2:08,24), sidabrą – kinas Ruixuanas Zhangas (2:10,68).

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyksta trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuose Rytuose. Iš viso plaukikus priims 7 šalių miestai. Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizinį fondą.

Visi etapai vyksta 50 m baseine, o plaukikai varžybų metu turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Paskutinis FINA Pasaulio plaukimo taurės Azijoje etapas, į kurį taip pat vyks D. Rapšys ir A. Šidlauskas, bus surengtas rugpjūčio 15–17 dienomis Singapūre. Po jo šios varžybos sugrįš tik rudenį – spalio 4–6 dienomis plaukikai varžysis Budapešte (Vengrija), spalio 11–13 dienomis – Berlyne (Vokietija).

Pasaulio taurę užbaigs paskutiniai du etapai Viduriniuose Rytuose – lapkričio 1–3 dienomis sportininkus priims Kazanė (Rusija), o lapkričio 7–9 dienomis – Doha (Kataras).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (59)